لباس مجلسی کوتاه هم برای مهمانی های کوچک و هم برای مجالس بزرگ می‌تواند کاربرد داشته باشد  و مهم، این است که چطور این لباس را انتخاب و با دیگر اکسسوری‌ها ست کنید تا زیبایی تیپ مجلسی شما را افزایش دهد.

البته دامن‌های کوتاه یا یک لباس شب کوتاه می‌تواند یکی از ریسک‌پذیرترین لباس‌هایی باشد که برای رفتن به یک مهمانی انتخاب می‌کنید. به همین خاطر شاید اکثر زنان ترجیح دهند در یک مهمانی رسمی لباس مجلسی بلند و یا لااقل با قد تا روی زانو را انتخاب کنند. اما اینکه یک لباس مجلسی کوتاه چطور روی تن شما دیده می‌شود به جزییاتی بستگی دارد که اگر به دقت انتخاب شوند ریسک پوشیدن آن را به کمترین حد ممکن رسانده و باعث می‌شود شما زیبا تر دیده شوید.

1- جوراب شلواری را فراموش نکنید!

از بزرگترین نگرانی‌هایی که ممکن است در مورد پوشیدن یک لباس مجلسی کوتاه داشته باشید، همین کوتاه بودن آن‌ها است. البته این کوتاه بودن لباس راه حل ساده‌ای دارد. می‌توانید آن را با یک جوراب شلواری شیشه ای یا تیره و مات بپوشید، این بستگی به سلیقه و تیپ کلی لباستان دارد.

2- انتخاب کفش مجلسی مناسب

فراموش نکنید که در مورد استایل  مجلسی کفش‌ها می‌توانند تیپ شما را بسازند یا آن را نابود کنند. یک جفت کفش مجلسی زنانه می‌تواند پاشنه دار باشد یا نباشد، این بستگی به مناسبت مهمانی، زمان آن، مدل لباس و همینطور اندام شما دارد.

اگر از کفش پاشنه بلند مجلسی استفاده می‌کنید، به این نکته توجه کنید که پاشنه‌ها باعث می‌شوند پیراهن کوتاه شما کوتاه‌تر هم دیده شود. پس ترکیب پاشنه و لباس مجلسی کوتاه به درد مهمانی روز نمی‌خورد و بیشتر برای مهمانی‌های شب مناسب است.

3- با کفش بوت ترکیب کنید

بوت‌ها می‌توانند به پیراهن کوتاه شما استایلی کلاسیک دهند، اما نکاتی هم وجود دارد که باید به آن توجه کنید.

 • از پوشیدن بوت زنانه بلند تا بالای زانو با یک پیراهن کوتاه مجلسی خودداری کنید.
 • نیم بوت تا بالای قوزک پا یا یک مدل بوت زنانه که به نیمه‌های ساق پا می‌رسد، با ترکیب جوراب شلواری و پیراهن مجلسی کوتاه می‌تواند استایلی با مزه و کلاسیک به وجود آورد.

 • 4- کفش تخت را انتخاب کنید
  کفش تخت می‌تواند به راحتی با پیراهن مجلسی کوتاه ست شود، البته این بستگی به استایل کلی لباس شما دارد. یک پیراهن مجلسی چین دار کوتاه می‌تواند با کتانی آل استار زنانه چه یک مدل ساق دار باشد و چه بدون ساق به خوبی ست شود.

  نکته: با اینکه یک پیراهن میهمانی تقریبا روزمره را می‌توانید با کفش مجلسی ست کنید اما پوشیدن یک لباس شب پر زرق و برق و شیک با یک کفش روزمره یا کتانی معمولا اشتباه از آب در می‌آید.
  اینکه چه مدل کفش تخت زنانه ای را برای لباس کوتاه خود انتخاب می‌کنید بستگی به مدل پیراهن دارد.
 • 5- قد و اندازه ی مناسب!
  پیراهن کوتاه می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد، این به قد شما و تعریف شما از کلمه "کوتاه" بستگی دارد.
  • بهتر است خانم‌های قد بلند  مدل پیراهن مجلسی خود را طوری انتخاب کنند که قد آن حداقل تا روی زانو باشد، مخصوصا اگر می‌خواهند آن را با کفش پاشنه بلند بپوشند.
  • قد کوتاه‌ترها می‌توانند از این میزان کوتاه‌تر بپوشند، چون یک پیراهن مجلسی کوتاه آن‌ها را کشیده‌تر نشان می‌دهد.
  • قبل از آنکه پیراهن یا دامن کوتاه خود را در یک مهمانی بپوشید، حتما مطمئن شوید که به اندازه‌ی کافی لباس شما را می‌پوشاند به مخصوصا وقتی می‌نشینید و یا بلند می‌شوید.

 • 6- با بدن خودتان راحت باشید
  پوشیدن یک لباس مجلسی کوتاه می‌تواند بدنتان را بیشتر از سایر لباس‌های دیگر به نمایش بگذارد و البته برای آنکه در آن بهتر دیده شوید،اولین قدم این است که با اعتماد به نفس باشید و بدن خودتان را بپذیرید. اگر یک پیراهن کوتاه را انتخاب کرده‌اید تمام شب را مشغول پایین کشیدن آن روی پاهایتان نباشید. کافی است پیش از آن به این فکر کنید که چه میزان از پاهایتان دیده می‌شود و آیا به یک جوراب شلواری یا ساپورت نیاز دارید یا نه. می‌توانید از یک گن استفاده کنید تا کل شب را نگران کشیده شدن لباس به سمت بالا یا فرم بدن خودتان نباشید.

 • خرید اینترنتی لباس مجلسی
  اگر تا به حال به فکر خرید اینترنتی لباس مجلسی نیافتاده‌اید، یک دلیل ساده وجود دارد، اینکه نمی‌دانید لباس روی تن شما چه شکلی خواهد داشت.
  ابتدا باید بدانید که چطور سایز دقیق خود را به دست آورده و از راهنمای سایز لباس استفاده کنید، نکته دیگر توجه به جزییات و توضیحات است و در نهایت لازم است به قوانین تعویض و بازگشت کالا هم دقت کنید.
  فروشگاه اینترنتی porove به عنوان یک فروشگاه معتبر در زمینه‌ی مد و لباس به شما این اطمینان را می‌دهد که از برندهای معتبر و با کیفیت، خرید خود را انجام می‌دهید و این امکان را خواهید داشت که قبل از خرید در محل خودتان  پرو کنید و در صورت بروز هر گونه مشکلی امکان بازگرداندن یا تعویض کالا را داشته باشید.