راهنمای خرید مانتو اداری
نکاتی که در خرید مانتو اداری باید رعایت کنید
قد مانتو اداری
سایز مانتو اداری
جنس مانتو اداری
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به خرید مانتو اداری

یکی از دغدغه هایی که خانم های شاغل هر روز صبح با آن درگیر می باشند انتخاب لباس مناسب است که از آنها زمان و انرژی زیادی می گیرد.
هر نوع لباسی را نمی توان برای محیط کار استفاده کرد به همین خاطر است که بسیاری از سازمان ها و شرکت ها برای اینکه کارمندان آن ها از نظر پوشش یک دست و مرتب باشند لباس های فرم کارمندان خود را با یک هدف کاملا مشخص انتخاب می کنند.
لباس های فرم هر سازمان و شرکتی انواع مختلفی دارد، برای پرسنل آقا کت و شلوار و برای خانم ها مانتو اداری بهترین گزینه می باشد.

راهنمای خرید مانتو اداری

شما همان پوششی که برای عروسی و میهمانی رفتن انتخاب می کنید برای محیط کار هم انتخاب می کنید؟ طبیعتا اینگونه نیست و شما به دنبال یک پوشش مناسب برای محیط کاری خود هستید و خرید مانتو اداری بهترین گزینه انتخابی شما می تواند باشد.

برای خرید لباس فرم یا همان مانتو اداری به خاطر اینکه مانتو یک پوشش کامل می باشد باید دارای جنس خوب و مناسبی باشد که بتواند برای شما مدت زمان نسبتا طولانی را کار کند در ضمن باید مناسب با فصول سال انتخاب شود که نه در تابستان احساس گرمای شدید کنید و نه در زمستان باعث نفوذ سرما شود.

راهنمای خرید مانتو اداری

نکاتی که در خرید مانتو اداری باید رعایت کنید

علاوه بر شرکت ها و سازمان هایی که برای پوشش پرسنل خود لباس فرم در نظر گرفته اند، سازمان ها و شرکت هایی هم هستند که این مسئله را برای کارکنان خود آزاد گذاشته اند.
اغلب خانم های کارمند ترجیح می دهند با خرید مانتو اداری در هر محیطی که کار می کنند پوشش مناسبی داشته باشند زیرا که این فرم لباس ها شخصیتی جدی تر به شما می دهد.  

برای خرید مانتو یا لباس فرم اداری باید نکاتی را در نظر داشته باشید که عبارتند از:

 1. قد مانتو اداری
 2. سایز مانتو اداری
 3. جنس مانتو اداری
 • قد مانتو اداری

برای خرید مانتو ادارای اولین مسئله ای که باید به آن توجه بسیار بالایی داشته باشید قد مانتو می باشد. مانتو اداری که انتخاب می کنید باید دارای قد مناسبی باشد یعنی نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند.

افرادی که کمی هیکلی تر و چاق می باشند بهتر است که مانتوهایی را انتخاب کنند که کمی بلندتر و راسته باشد. مناسب ترین قد برای مانتو های اداری، مانتوهایی است که 3الی 5 سانت زیر زانو هستند.

نکات مهم برای خرید مانتو اداری

 • سایز مانتو اداری

کار کردن تو محیط های کاری مختلف بدون شک فعالیت های زیادی را به همراه دارد. مثلا شاید شما در بخشی از شرکت ها مشغول به کار باشید که در طول ساعت اداری مجبور باشید که چندین بار از اتاق خود بیرون رفته و در بخش های دیگر سازمان به مابقی کار خود بپردازید و یا برای گرفتن چندین امضاء طبقه های مختلف شرکت را بالا و پایین بروید.

بنابراین باید مانتو مناسبی را انتخاب کنید که در آن کاملا احساس راحتی کنید و برای فعالیت های روزمره خود در شرکت به مشکل برنخورید.

 • جنس مانتو اداری

نکته مهم دیگری که درباره مانتو اداری باید به آن توجه داشته باشید جنس مانتو ای است که انتخاب می کنید. جنس مانتوهای اداری باید نخی باشد یا اینکه درصد بالایی از نخ در آن استفاده شده باشد.

انتخاب مانتوهای اداری نخی برای شما و بدنتان حساسیتی را به وجود نخواهند آورد و با توجه به اینکه اغلب پارچه های نخی کمی حالت کشسانی هم دارند شما در آن احساس راحتی بسیاری خواهید کرد.

مانتو اداری مناسب فصل تابستان

در نهایت اینکه 

انتخاب و خرید مانتو اداری مناسب نیازمند این موضوع است که شما به نوع جنس، سایز و رنگ آن دقت کنید.

بدون شک انتخاب مانتوهای تنگ و اندام نما نمی تواند یک انتخاب مناسب برای محیط های کاری باشد چرا که آزادی عمل را تا حد بسیار زیادی از شما خواهند گرفت.

مانتوهای گشاد هم نمی توانند برای محیط کاری مناسب باشند زیرا که در تمام مدت کاری خود باید به فکر جمع کردن آن باشید که اصلا چهره زیبایی در محیط کاری ندارد.

بنابراین سعی کنید برای فرم های اداری از مانتو و شلوارهای فرم که در طرح ها و رنگ های متنوع بسیاری در فروشگاه های مختلف وجود دارند برای پوشش در محیط کاری استفاده نمایید. خرید مانتو اداری جلوه بهتری به ظاهر شما در محیط کاری خواهد داد.

سوالات مربوط به خرید مانتو اداری
 1. مانتو اداری را برای چه فصلی از سال میخواهید استفاده کنید؟
  از مهم ترین مواردی که باید در هنگام خرید مانتو به آن توجه داشته باشید فصلی است که می خواهید در آن از مانتو خود استفاده کنید. بدون شک مانتو اداری که شما برای فصل زمستان خریداری کرده اید را نمی توانید در بهار و تابستان استفاده کنید. بنابراین حتما در زمان خرید مشخص کنید برای چه فصلی از سال به دنبال مانتو ادار مناسب می باشید.
 2. چه پارچهای برای دوخت مانتو اداری تابستان گزینه مناسبی است؟
  پارچه ژاکارد در بافت های سبک و سنگین طراحی شده و برای دوخت مانتو تابستانی گزینه مناسبی است.
 3. مانتوهای اداری که قد کوتاهی دارند گزینه مناسبی برای پوشش اداری هستند؟
  قد و اندازه مانتو (با هر کاربردی) نکته ای است که باید به آن توجه زیادی کنید. مانتو اداری را نه باید خیلی بلند انتخاب کرد و نه خیلی کوتاه.