خود را برای یک خرید مهیج آماده کنید می خواهیم در پُرو با هم سری به دنیای مانتوها زده و به سراغ مانتو سنتی برویم.

انتخاب مانتو سنتی

 قبل از اینکه بخواهید اقدام به خرید مانتو به سبک سنتی کنید باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

مانتوهای سنتی انوع و مدل های مختلفی دارند و همچنین دارای طرح و رنگ بندی های بسیار متنوع می باشند. به گونه ای که در زمان انتخاب مانتو سنتی نمی دانید که بهتر است کدام سبک را انتخاب کنید و دلتان می خواهید که از تمام مدل ها و طرح های این مانتو در کمد لباس های خود داشته باشید.

نکته ای که باید در انتخاب و خرید مانتو سنتی به آن توجه داشته باشید آشنایی با طرح هایی است که در دوخت این مدل مانتو ها مورد استفاده قرار گرفته شده است. بعد از آن باید به بودجه ای که دارید توجه داشته باشید چرا این سبک مانتوها نسبت به سایر مانتو ها کمی قیمتشان بالا می باشد.

مانتو سنتی دامن دار

در ادامه بیشتر درباره مانتوهای سنتی صحبت خواهیم کرد.

مدل های مانتو سنتی

گفتیم که مانتوهای سنتی برخلاف سایر مانتوهایی که در بازار دیده اید از تنوع بسیار بالایی در زمینه طرح، رنگ و مدل برخوردار می باشند. بنابراین دسته بندی کردن آن ها کمی کار سختی می باشد.

اما بیشتر مانتوهای سنتی که در بازار وجود دارند به شرح زیر می باشند.

  • مانتو با المان سنتی
  • مانتو به شکل لباس محلی
  • مانتو به شکل پیراهن با المان های سنتی
  •  مانتو سنتی با طرح های غیر ایرانی

مانتو مجلسی سنتی

اولین مدل از مانتوهای سنتی که می خواهیم اشاره کوچکی به آن داشته باشیم مانتوهایی هستند که در طراحی و دوخت آن ها از المان های سنتی استفاده شده است.

از آنجایی که مانتوهای بسیاری در بازار تحت عنوان مانتو سنتی به مشتری معرفی شده و به فروش رسیده اند بنابراین آشنایی با المان های این مدل مانتوها می تواند به شما در انتخاب درست کمک بسیاری کند. مانتوهای با دوخت و طراحی مدرن و معمولی در بازار وجود دارند که در تزئین آن ها از المان های سنتی استفاده شده است.

این المان ها می توانند به صورت قطعه ای از پارچه های سنتی باشند یا سوزن دوزی هایی که از کارهای دستی و سنتی زنان بلوچ می باشد.

اما مدل دیگری از مانتوهای سنتی که به آن اشاره خواهیم داشت. مانتوهایی در قالب لباس های محلی می باشند که زیبایی و طراحی بسیار بی نظیری دارند و هر یک معرف قومیت های محلی از استان های مختلف می باشند. مثلا رنگ بندی مانتو و جزئیاتی که در یقه مانتو کار شده است و طراحی و دوخت آن نشان دهنده لباس زنان بندری می باشد که در جنوب ایران زندگی می کنند.

دسته دیگر مانتوهایی به سبک پیراهن های محلی می باشد که در آن ها از المان های سنتی نیز استفاده شده است. پیراهن هایی که با پارچه های نخی و سنتی دوخته شده اند و در تزئین آن ها المان های سنتی نیر به کار برده شده است. 

مانتو سنتی دخترانه

مزایای خرید اینترنتی مانتو سنتی

انتخاب و خرید مانتو سنتی از جمله انتخاب های مناسبی است که هر خانم ایرانی می تواند از میان مدل های مختلف مانتو انجام دهند.

از مزیت هایی که درباره خرید این مدل مانتو می توان به آن اشاره داشته باشیم این است که مانتو سنتی محدودیت زمانی خاصی ندارد و شما می توانید با مراجعه به وب سایت های مختلف یا فروشگاه های سنتی خرید خود را انجام دهید.

از دیگر مزیت های انتخاب و خرید مانتو سنتی طرح های متنوع و رنگ بندی های خاصی است که این مدل مانتوها نسبت به سایر مانتوهای موجود در بازار دارند

محصولات مرتبط  مانتو سنتی

مانتو سفید یقه آبی

منتو سفید یقه آبی

مانتو سفید مدرن با حاشیه سنتی

مانتو سفید مدرن با حشیه سنتی