زمانیکه بدانید چه تیپ اندامی دارید بهتر و راحتر میتوانید لباس مناسبی را برای خود انتخاب کنید که به شما احساس و ظاهر بهتری بدهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم با ما در این مقاله همراه باشید تا بدانید لباس مناسب اندام گلابی شکل چه سبک لباس هایی می باشند و افرادی که دارای بدن گلابی شکل می باشند بهتر است چه سبک مانتو و لباسی را خریداری کنند.

بدن گلابی شکل چه فرم بدنی است

قبل از اینکه بخواهیم به شما بگوییم که لباس مناسب اندام گلابی شکل چه سبک لباس هایی می باشند لازم است که درباره خود اندام گلابی شکل برایتان صحبت کنیم و شما را متوجه این موضوع کنیم که اصلا به چه فرم اندام هایی اندام گلابی شکل گفته می شود.

بدنی را گلابی شکل می گویند که:

 • مفصل ران از شانه بازتر باشد
 • چربی روی عضوهایی همچون ران و گاهی اوقات در باسن جمع شود
 • کمر کشیده و پاها کوتاهتر باشند

انتخاب لباس مناسب اندام گلابی شکل

چطور لباس مناسب اندام گلابی شکل پیدا کنیم

برای انتخاب و خرید مانتو یا هر نوع لباس دیگر، افرادی که داری اندامی گلابی شکل هستند باید سعی کنند گزینه ای را انتخاب کنند که  بتواند نقاط قوت اندام شما را بیشتر نشان دهد. برای مثال اگر به دنبال لباس و مانتویی هستید که باسن شما را کمرنگ تر نشان دهد باید سعی کنید لباسی را برای قسمت بالا تنه خود انتخاب کنید که بتواند بخش کمر شما را بیشتر نمایش داده و موجب شود که پاهای شما کشیده و درازتر جلوه کنند.
نکته ای که نیاز است در این باره بدانید این است که افراد دارای اندام گلابی شکل دوست دارند که وزن خود را روی قسمت ران ذخیره کرده و پاهای سنگینی داشته باشند.
این افراد اغلب دارای بالاتنه بسیار مناسب می باشند و همین موضوع باعث می شود که  بیشتر روی همین بخش مانور داده و بهترین لباس ها را انتخاب کنند و توجه خاصی به پایین تنه خود ندارند.

سوالات لباس مناسب اندام گلابی شکل

 1. آیا فرم های بدن گلابی شکل جذاب می باشد؟
   افرادی که دارای اندام گلابی شکل  می باشند نسبت به افرادی که اندام سیبی شکلی دارند نسبتا جذاب تر می باشند و بدن سالمتری دارند چرا که میزان چربی در بدن افرادی که فرم استایل آن ها گلابی شکل می باشد به مراتب کمتر از افرادی است که اندام سیبی شکل دارند.
 2. آیا انتخاب لباس های جذب برای افرادی با اندام گلابی شکل گزینه خوبی است؟
  اندام های گلابی شکل عموماً دارای نیم تنه و کمر کوچکتر در قسمت بالا تنه می باشند و در ناحیه لگن و پایین تنه پهن تر هستند. بنابراین انتخاب لباس های جذب نمی تواند گزینه چندان مناسبی برای این افراد باشد
 3. چطور فردی با اندام  گلابی شکل می تواند پاهایی لاغر داشته باشد؟
  عضله نسبت به چربی فضای کمتری را اشغال می کند. از دست دادن چربی در اطراف باسن و ران و جایگزینی آن با توده عضلانی بدون چربی ، بدن گلابی شکل شما را لاغرتر نشان می دهد

باید و نبایدهای اندام گلابی شکل

نکاتی برای انتخاب و پوشیدن لباس 

انتخاب لباس در پاییز و زمستان برای هر نوع فرم بدن کار بسیار آسانی می باشد زیرا می توانند از لایه هایی استفاده کنید که در ماه های گرم نمی توانید استفاده کنید. سخت ترین بخش کار انتخاب لباس مناسب اندام گلابی شکل برای فصل بهار و تابستان می باشد.
ناگفته نماند که روش های بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید با توجه به آنها بهترین گزینه را انتخاب کنید.مثلا انتخاب یک شلوار جین تیره رنگ می تواند گزینه مناسب برای افرادی باشد که اندامی گلابی شکل دارند برای بخش بالاتنه هم می توانند از تاپ های بلند، ژاکت راه راه استفاده کنند.

لباس های مناسب اندام گلابی شکل

برای اینکه بتوانید مناسب ترین لباس را برای اندام گلابی شکل خود انتخاب کنید باید نسبت به بخش بالاتنه خود توجه زیادی داشته باشید. لباس هایی که دارای رنگ های روشن می باشند را در نیمه بالایی و سایه های تیره را در نیمه پایینی خود انتخاب کنید. 

برترین های کمد لباس اندام گلابی شکل
 1. از آنجایی که افرادی با اندام گلابی شکل دارای ران بزرگ می باشند باید روی شانه های خود متمرکز شوند و از لباس هایی که اِپُل دارند استفاده کنند. لباس هایی با شانه های پف دار یکی از برترین های کمد لباس افرادی با اندام گلابی شکل می باشد.
 2. برای اینکه پاهایتان را بلندتر و نیم تنه خود را کوتاهتر نشان دهید انتخاب ژاکت کوتاه گزینه پیشنهادی ما به شما است زیرا باعث می شود بالا تنه کشیده شما شکسته به نظر آمده و در عوض پاهای بلندتری داشته باشید
 3. از انتخاب و خرید لباس و تاپ هایی با یقه V شکل غافل نشوید
شلوار مناسب اندام گلابی شکل


اندامهای گلابی شکل این لباس ها را نپوشند
 • شلوار جین جذب(لوله تفنگی)
 • ژاکت های کش باف پشمی
 • دامن خیلی کوتاه
 • تاپ هایی با خطوط باریک شانه
 • کفش و چکمه با بند مچ پا

جمع بندی

ما در سایت پُرو آنچه که نیاز بود افرادی با اندام گلابی شکل برای انتخاب لباس مناسب اندام گلابی شکل خود بدانند را آورده ایم اما باید این موضوع را هم یادآوری کنیم که شما مختار هستید که هر سبک لباس و مانتویی که دوست دارید را انتخاب کنید و هیچ الزامی برای انتخاب آنچه که عنوان شده است نیست. ما تنها خواسته ایم به شما کمک کنیم تا بتوانید از دغدغه هایی که برای انتخاب لباس دارید دور شده و همیشه در مجلسی که حضور پیدا می کنید بدرخشید.