او معمولاً در پایان نمایش های شنل، خود در صحنه حاضر می‌شد. اما در نمایش مجموعه کوتور بهار ۲۰۱۹ شنل که چند هفته پیش برگزار شده بود حضور پیدا نکرد و باعث شد تا شایعاتی در مورد سلامتی او مطرح شود.او معمولاً در پایان نمایش های شنل، خود در صحنه حاضر می‌شد. اما در نمایش مجموعه کوتور بهار ۲۰۱۹ شنل که چند هفته پیش برگزار شده بود حضور پیدا نکرد و باعث شد تا شایعاتی در مورد سلامتی او مطرح شود.

کارل لاگرفلد بی شک یکی از تاثیرگذارترین طراحان عصر خود بود. به قول منتقد مشهور مُد تیم بلنکس که گفته بود، مهم ترین ویژگی لاگرفلد که باعث شده او سال ها در اوج فعالیت حرفه‌ای خود بماند، هوش و خلاقیت اوست و با به کارگیری دقیق آن می دانست بر فرهنگ و هنر روز چه می گذرد و نظر شخصی خودش را در این موارد در طراحی‌هایش بروز می‌داد.

او که عکاس، استایلیست، طراح و فیلمساز هم بود با مشاهیر هنری زمان خود مثل اندی وارهول، ایو سن لوران و... دوستی نزدیکی داشت و به فرهنگ و هنر روز در آثار خود توجه ویژه‌ای می‌کرد. از الهام از موسیقی رپ و پاپ، تاکید بر فرهنگ مصرف‌گرایی در نمایش‌های مختلف شنل، تا مکاری با کوکاکولا و پرتاب نمایشی یک موشک در ابعاد بسیار بزرگ در سالن گرندپله پاریس، همگی نشان از توجه ویژه او به آنچه که در عرصه‌های مذکور می‌گذرد و استعاره‌هایی در این باب بودند.