این روزها پیدا کردن پارچه های چهارخانه و پارچه هایی که هم ردیف آن ها هستند کمی کار سخت و دشواری است مخصوصا برای افرادی که میخواهند استایل پاییزی با چهارخونه ها برای خود داشته باشند. پارچه های چهارخونه هم مانند سایر پارچه های پاییزی جنس های مختلفی دارند که با توجه به وضعیت آب و هوایی باید آن ها را انتخاب کرد. البته این سبک پارچه ها بیشتر مناسب فصول سرد سال می باشند.
جالب است بدانید که پارچه های چهارخونه از شال و روسری گرفته تا پالتو و بارانی را در بر میگیرند و یک استایل زیبا برای فصل پاییز و زمستان می باشند.

پالتو چهارخونه پاییزی

لباس های چهارخونه، یک استایل پاییزی 

قبل تر اشاره کردیم که لباس های چهارخانه یک سالی می شود که جزء ترندهای محبوب شناخته شده اند. ترند در حقیقت به معنای مُد می باشد.

هر ساله رنگ ها، طرح ها، سبک های مختلفی برای لباس، مانتو، شال، کفش و حتی کیف به عنوان مُد سال شناخته می شوند که در پی آن افراد اهل مُد نیز از آن ها پیروی کرده و به دنبال خرید مُدهای روز می باشند.

از زمانی که طرح های چهارخانه به عنوان ترند سال شناخته شده است کم نیستند افرادی که برای استایل پاییزی با چهارخونه ها به دنبال زیباترین مدل لباس و مانتو چهارخانه می باشند. ما می خواهیم در ادامه درباره اینکه چطور استایل پاییزی جذاب  با طرح های چهارخونه داشته باشید و اینکه چطور این چهارخانه های زیبا را در استایل خود جای دهید بیشتر صحبت کنیم.

چطور استایل پاییزی جذاب داشته باشیم؟

با شروع فصل پاییز و سرد شدن هوا افراد به دنبال تهیه لباس هایی هستند که برای روزهای سرد پاییز مناسب باشند. اکنون که در روزهای پایانی این فصل زیبا به سر می بریم نیز این شوق و اشتیاق برای خرید لباس های پاییزی در بسیاری از خانم ها وجود دارد.

خب سبک ها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند که برای این فصل سال طراحی شده اند. اما یکی از پرطرفدار ترین سبک ها، مانتوها، شال ها و لباس هایی هستند که با پارچه های چهارخانه تهیه و طراحی شده اند.

اینکه شما به دنبال زیباترین استایل پاییزی با چهارخونه ها باشید هم خوب ست هم بد. خوب است زیرا که این استایل جزء ترندهای سال 2019 تا 2020 شناخته شده است و بد است به این دلیل که شاید کمی ست کردن آن برای شما خوش پوش ها سخت باشد.

با تمام آنچه که در مطالب بالا عنوان کردیم داشتن یک استایل جذاب برای فصل پاییز نباید چندان هم سخت باشد. زمانیکه شما در خرید مانتو خود برای این فصل دقت کنید و گزینه ای که از هر نظر برای شما مناسب است را انتخاب کنید بدون شک مراحل بعدی برای استایل جذاب پاییزی کار سختی نخواهد بود.

 شلوار چهارخونه

استفاده از طرح های چهارخونه

خب تا به اینجا متوجه شدیم که انتخاب استایل چهارخونه برای فصل پاییز یک گزینه مناسب است اما سوال اینجاست که چطور آن ها را در استایل پاییزی خود بگنجانیم؟ شما می توانید برای اینکه یک استایل پاییزی با چهارخونه ها برای خود فراهم کنید از موارد زیر استفاده کنید.

 • یک مانتو یا بارانی چهارخونه انتخاب کرده و آن را با شلوار جین  ست کنید.
 • خرید شال با طرح های چهارخونه می تواند استایل پاییزی شما را زیباتر کند.
 • رنگ پوسستان را هم در نظر داشته باشید
 • افرادی که پوست روشن دانرد بهتر ست از مانتو، شالوروسری یا حتی بارانی هایی که از چهارخونه های تیره و بزرگ می باشند خودداری کنند
 • روی رنگ‌های  روشن با چهارخونه طرح ویچی یا چهارخونه‌های بزرگ که از خطوط افقی و عمودی نازک ساخته شده، خیلی حساب باز کنید.

طرح چهارخونه مناسب اندامتان

اگر خاطرتان باشد در مطالب بالا عنوان کردیم که اگر می خواهید مانتو چهارخانه بخرید حتما آنتومی اندام خود را در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن این مسئله که طرح های چهارخانه اغلب باعث عریض تر شدن اندام می شوند پس بهترین گزینه برای افرادی است که دوست دارند اندام آن ها کشیده و لاغر نشان داده شود.

خب می دانید که پارچه های طرح چهارخانه نیز همچون سایر پارچه ها ضخیم و کلفت می باشند از این رو کسانی که دوست دارند اندام آن ها چاق تر نشان داده شود می توانند پارچه های چهارخانه ضخیم را در استایل پاییزی خود استفاده کنند.

خرید روسری چهارخونه پاییزی

جمع بندی

امید است که با موارد عنوان شده توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا استایل پاییزی با چهارخونه ها را برای خود فراهم کنید و یک استایل پاییزی خاص را در کمد لباس های خود قرار دهید.

سوالات مربوط به استایل پاییزی با چهارخونه ها

 1.  برای استایل پاییزی چهارخونه بهتر است از چه لباس هایی استفاده کرد؟
  خب اینکه بخواهید برای این استایل پاییزی سر تا پای خود را چهارخونه کنید قطعا زیبا نخواهد شد. پس بهتر است که یا از مانتو و بارانی چهارخونه در استایل خود استفاده کنید و یا اینکه شال و روسری خود را چهارخونه انتخاب کنید.
 2. انتخاب استایل چهارخونه رو تنها در فصل های سرد سال می شه استفاده کرد؟
  بسته به ضخامت و کلفتی که پارچه های چهارخانه دارند بهتر است که در فصل های سرد سال از آن ها استفاده شود. اما برخی از پارچه های چهارخانه هستند که نازک بوده و می توان برای فصل بهار نیز از آن ها استفاده کرد.
 3. از روسری های چهارخونه می توان به عنوان شال گردن استفاده کرد؟
  روسری های قواره بزرگ طرح چهارخونه گزینه ای است که برخی از خانم ها و آقایون به عنوان شال گردن از آن ها استفاده می کنند.