مواردی که هنگام خرید شال و روسری باید توجه کنید.
رنگ و طرح شال و روسری
کیفیت و جنس
راحتی و سرنخوردن از روی سر
قواره شال و روسری
چروک نشدن
پرز ندادن
قیمت
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به عوامل مهم برای خرید شال

مواردی که هنگام خرید شال و روسری باید توجه کنید.

شما برای اینکه بتوانید در زمان خرید شال گزینه مناسبی را برای خود انتخاب کنید نیاز است که چند عامل مهم را در نظر داشته باشید. تیم پُرُوِ سعی کرده است که در این مطلب به چند عامل که باید در هنگام خرید شال و روسری به آن توجه کنید را برایتان شرح داده و هر یک را به اختصار توضیح داده ایم.

این عامل ها عبارتند از:

 1. رنگ و طرح شال و روسری
 2. کیفیت و جنس
 3. راحتی و سُر نحوردن شال و روسری
 4. قواره شال و روسری
 5. چروک نشدن
 6. پُرز ندادن
 7. قیمت

انتخاب شال و روسری با توجه به طرح و رنگ

رنگ و طرح شال و روسری

در مطالب بالا برایتان نام بردیم که برای خرید شال و روسری چه عامل هایی را باید در نظر داشته باشید. اکنون می خواهیم به اولین عامل یعنی رنک و طرح شال و روسری که در خرید بهتر به شما کمک زیادی خواهند کرد اشاره داشته باشیم.
مهمترین نکته برای اینکه شما یک خرید شال مناسب را انجام دهید توجه به رنگ و طرح شال یا روسری انتخابی می باشد.
با توجه به اینکه شال و روسری های موجود در بازار دارای مدل ها و سبک های مختلف بسیار زیادی می باشند شما باید برای اینکه بتوانید با قاطعیت گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و فرم صورت خود یا شخصی که قصد خرید شال و روسری را برای آن دارید در نظر داشته باشید.
شاید بهتر باشد بگوییم که این عامل از اصلی ترین آیتم هایی است که باید به آن توجه داشته باشید.

کیفیت و جنس

بعد از اینکه با توجه به موارد عنوان شده( رنگ پوست، مو، چشم، فرم صورت) توانستید طرح و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید نوبت به جنس شال و روسری می رسد که باید به آن توجه داشته باشید.
شال و ورسری ها دارای جنس های مختلف برای فصل های مختلف سال می باشند. 

 • شال و روسری نخی
 • شال و روسری حریر
 • شال و روسری ابریشمی
 • شال و روسری ساتن
 • شال و روسری موهر

بعد از اینکه از میان مدل ها و جنس های نام برده شده روسری و شال خود را انتخاب کردید باید کیفیت آن را نیز بررسی کنید. درست است که شما در این زمینه تخصص ندارید اما با یک بررسی ظاهری هم می توانید کیفیت شال و روسری را تشخیص دهید.
به خاطر داشته باشید که برای خرید شال و روسری کیفیت حرف اول را می زند و بعد از آن مُد. 

راحتی و سرنخوردن از روی سر

یکی از مواردی که خانم ها در زمان خرید شال و روسری توجه زیادی به آن دارند این است که روی سر آن ها سُر نخورد و آن ها را اذیت نکند.
خب تمام شال و روسری های موجود در بازار این ویژگی را ندارند که روی سر راحت قرار بگیرند و به قول معروف سُر نخورند. معمولا شال و روسری هایی که از جنسی حریر و ابریشم می باشند از روی سر، سُر می خورند.

تنوع برای خرید شال و روسری

قواره شال و روسری

این روزها خانم ها به دنبال شال و روسری هستند که قواره بزرگ داشته باشند. این مورد یکی دیگر از چندعامل که باید در هنگام خرید شال و روسری به آن توجه کنید می باشید.
قطعا که شال و روسری هایی که دارای قواره های بزرگ می باشند خیلی راحتر هستند تا شال و روسری های قواره کوچک. البته این مسئله کاملا سلیقه ای می باشد.

چروک نشدن 

اتو کردن شال و روسری نیاز به دقت زیادی دارد و شما باید هواستان باشد که به وسیله اتو شال یا روسری خود را نسوزانید. همین مسئله باعث شده است که اکثریت به دنبال شال و روسری هایی باشند که جنس آن ها به گونه ای باشد که چروک نشود و نیاز به اتو کردن نداشته باشند.
اتو کردن شال و روسری تک نیک های خاص خود را دارد ما به شما پیشنهاد می کنیم برای اتو کردن شال و روسری از محافظ های اتو استفاده کنید تا با خیال راحتری بتوانید آن ها را اتو کرده و استفاده کنید.

پرز ندادن

در مقاله های قبلی سایت پُرُو درباره پُرز دادن شال و روسری و اینکه چطور از شر آن ها خلاص شوید توضیح داده ایم. از موارد دیگری که در زمان خرید و انتخاب شال و روسری باید مد نظر داشته باشید پُرز ندادن آن ها است.
خب همیشه هم نمی توان با روش های که در مقاله چند روش راحت و جذاب برای بین بردن پرز شال و روسری  عنوان کرده ایم از شر پُرزهای شال و روسری خلاص شوید.

قیمت

آخرین عامل از چند عامل که باید در هنگام خرید شال و روسری به آن توجه کنید، قیمت آن ها می باشد. این امر کاملا طبیعی است که هر چه کیفیت شال و روسری انتخابی شما بالا باشد قیمت آن نیز بیشتر است.
بنابراین بهترین گزینه این است که برای انتخاب شال و روسری مورد نظرتان به فروشگاه های معتبر و یا سایت های معتبری که بصورت آنلاین فعالیت دارند مراجعه کنید.

جنس شال و روسری

در نهایت اینکه

شما میتوانید برای یک خرید مطمئن و با در نظر گرفتن چند عامل که باید در هنگام خرید شال و روسری به آن توجه کنید از سایت porove.com که تنوع شال و روسری های زیادی هم دارد را مشاهده کرده و با راهنمایی گرفتن از مشاوران و همکاران ما برای خرید اقدام کنید.

سوالات مربوط به عوامل مهم برای خرید شال

 1. برای خرید شال یا روسری به عنوان هدیه باید به چه مواردی توجه کنیم؟
  اول از همه باید بدانید که شخصی مورد نظر شال را بیشتر می پسندد و استفاده می کند یا روسری. بعد از آن باید به مواردی همچون راخت بودن شال یا روسری و جنس آن توجه داشته باشید.
 2. روسری های سنتی چه طرح هایی دارند؟
  بوته جقه، گل بیشترین طرح هایی هستند که برای شال و روسری سنتی از آن ها اسافاده می شود.
 3. سایز استانداردی که شال و روسری باید داشته باشند چقدر است؟
  سايز استاندارد روسري 90 سانت و شال 60-70 سانت عرض در 180 سانت طول مي باشد.