نکته اول: یک کرم پودر سبک‌تر انتخاب کنید

اگر هنوز با BB کرم آشنایی ندارید، همین الان وقت استفاده از این کرم بسیار محبوب، ملایم و تابستانی است!

BB کرم در واقع یک نوع کرم پودر سبک به شمار میرود ، آن‌ها معمولا خاصیت نرم‌کنندگی دارند، دارای ضدآفتاب هستند و علاوه بر این‌ها به خوبی پوست را پوشش می‌دهند و برخلاف کرم پودر سبک‌ هستند.

با این ویژگی‌ها می‌توان گفت BB کرم میتواند بهترین جایگزین برای کرم پودر به ویژه در آرایش تابستانی روزمره باشد ، چون سبکی این نوع کرم باعث می‌شود کمتر عرق کنید و ضدآفتاب موجود در انواع مختلف این کرم تا حدی از پوست شما در برابر افتاب سوزنده تابستان محافظت می‌کند.

نکته دوم: حتما شب‌ها از نرم‌کننده‌های با خاصیت لایه‌برداری استفاده کنید

حتما در مورد اهمیت استفاده از کرم‌های لایه‌ بردار در تابستان شنیده‌اید ، اینکه پوست در طول تابستان میزان بیشتری چربی تولید می‌کند و این موضوع روی منافذ سطح پوست اثر می‌گذارد. اما آیا می‌دانستید از کرم لایه بردار فقط در شب‌ باید استفاده کرد؟

استفاده از کرم لایه بردار باعث می‌شود لایه نازکی از سطح پوست برداشته شود و این موضوع در طول روز که بیشتر در معرض نور آفتاب هستید شما را برای آفتاب‌سوختگی مستعدتر می‌کند و موجب آن می‌شود که اشعه‌های مضر خورشید بیشتر روی شما تاثیر بگذارد.

نکته سوم: در آرایش های تابستانی بالم لب را جایگزین برق لب کنید

بدترین نوع آفتاب‌سوختگی که ممکن است در فصل تابستان تجربه کنید، استفاده از برق لب یا رژ لب براق در آرایش تابستانی باعث بازتاب نور خورشید و افزایش احتمال سوختگی لب‌ها می‌شود، به جای آن سراغ بالم لب بروید. آن‌ها هم مات‌تر هستند و هم لب‌ها را نرم می‌کنند و هم SPF به کار رفته در برخی از آن‌ها همچون یک ضدافتاب ملایم از لب‌ها محافظت میکنند.

نکته چهارم: از کرم بدن حاوی ضدآفتاب استفاده کنید

ضدآفتاب مهم ترین قسمت آرایش تابستانی شما است و این نکته‌ای است که در هیچ بخشی از روتین زیبایی و سلامت پوست خودتان در فصل تابستان نباید فراموش کنید.  یک لوسیون حاوی ضدآفتاب را جایگزین لوسیون روزمره خودتان  کنید. استفاده از لوسیون و نرم‌کننده درست بعد از حمام، واجب تر از آن است که فکرش را بکنید.

نکته پنجم: از شامپو های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید

از رنگ موهایتان محاقظت کنید، نور خورشید تنها روی پوست شما تاثیر نمی‌گذارد، بلکه می‌تواند به مرور زمان رنگ موها را نیز کمرنگ کند.

«پوست تیره‌تر و موهای روشن‌تر» اگرچه در نگاه اول این یکی از ویژگی‌های مثبت تابستان به شمار می‌رود ،  اما باید بدانید که نور خورشید و اشعه‌های آن نه تنها موی رنگ شده یا طبیعی شما را کمرنگ‌ تر می‌کند بلکه باعث خشک شدن و شکننده شدن آن می‌شود و این چیزی نیست که شما میخواهید!

مناسب ترین شامپو برای فصل تابستان یک شامپوی حاوی نرم کننده و با فیلترهای UV است ، پس اگر حتی موهایتان را رنگ نکرده‌اید در تابستان شامپویتان را  با یک شامپوی مخصوص موهای رنگ شده عوض کنید .