اصولی که به ما یاد میدهند از کجا بفهمیم چه کیفی مُده؟
جستجو در گوگل
شرکت در فشن شوها
خواندن مجلات و نشریات مد
دنبال کردن رسانه های اجتمایی(SOCIAL MEDIA)
بازدید از فروشگاه های کیف
شرکت در مهمانی ها
دقت به مردم کوچه و بازار
رنگ سال
اصول کلی مد
موقعیت شناس بودن
جلوگیری از تکرار
توجه به دیگران
انتخاب رنگ های مناسب
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به از کجا بفهمیم چه کیفی مُده؟

اصولی که به ما یاد میدهند از کجا بفهمیم چه کیفی مُده؟

این روزها تقریبا همه برای شیک پوشیدن و زیبا دیده شدن تمام تلاش خود را به کار می اندازند و صنعت مُد در این عرصه توانسته کمک بسیار شایانی داشته باشد.

کیف یکی از وسایلی است که در شیک دیده شدن نقش به سزایی دارد و با مدل های گوناگونی که در طول سالها از خود ارائه کرده توانسته نقش خود را در تمامی استایل های زنانه و مردانه تثبیت کند.حال سوال اینجاست که از کجا بفهمیم چه کیفی مُده؟

برای این منظور راه کار های ساده و بسیاری وجود دارد که اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم تا شما برای خرید کیف زنانه بتوانید راحتر تصمیم بگیرید.

 1. جستجو در گوگل
 2. شرکت در فشن شوها
 3. خواندن مجلات و نشریات مد
 4. دنبال کردن رسانه های اجتمایی(SOCIAL MEDIA)
 5. بازدید از فروشگاه های کیف
 6. شرکت در مهمانی ها
 7. دقت به مردم کوچه و بازار
 8. رنگ سال

اصول انتخاب کیف مناسب

همانطور که میدانید دنیای امروزی، دنیای اینترنت و دیجیتال است و با یه سرچ ساده در این فضا می توان به دریایی از اطلاعات در مورد مطلب مورد نظر دست یافت.

بنابراین کافیست تنها عبارت مد کیف 1400 را در گوگل جستجو کنیم تا انواع کیف های زنانه و مردانه مد امسال از برند های مختلف را برای ما نمایش دهد.

به این ترتیب بنا به سلیقه و شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنیم و تیپ شیک امسال خود را استارت می زنیم.

 • شرکت در فشن شوها

طراحان مد و برند های مطرح معمولا طرح های کیف جدید خود را در فشن شوها به نمایش می گذارند.اگر شما امکان رفتن به این فشن شوها را ندارید می توانید به صورت آنلاین عکس ها و فیلم های مربوط به آنها را در اینترنت مشاهده کنید و خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

 • خواندن مجلات و نشریات مد

این روزها تعداد بسیار زیادی از نشریات مد چاپ شده و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می گیرد. بنابراین علاوه بر این که به جواب سوال از کجا بفهمیم چه کیفی مُده؟ میرسید می توانید مد پوشاک امسال را نیز از آنها استخراج کنید.

 • دنبال کردن رسانه های اجتمایی(SOCIAL MEDIA)

تقریبا تمام بلاگرها، مدل ها، فشنیست ها و طراحان مطرح طرح های جدید خود را از طریق برنامه هایی از قبیل اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک به با سایرین به اشتراک می گذارند و ما با دنبال کردن آنها به راحتی می توانیم به جواب سوال از کجا بفهمیم چه کیفی مُده؟ دست پیدا کنیم.می توان به جستجوی هشتک fashion  در اینستاگرام به عنوان یه راه ساده در این زمینه اشاره کرد.

شرکت در فشن شو برای انتخاب کیف زنانه

 • بازدید از فروشگاه های کیف

بازدید از ویترین فروشگاه ها یکی از راه های ساده برای رسیدن به جواب از کجا بفهمیم چه کیفی مده؟ به شمار می رود. با توجه کردن به محصولاتی که در فروشگاه های کیف و کفش در حال فروش هستند می توانیم به آسانی کیف مناسب و همگام با مد خود را انتخاب کنیم.

 • شرکت در مهمانی ها

افرادی که قرار است در یک مهمانی شرکت کنند همواره سعی می کنند که شیک ترین لباس ها و به روز ترین کیف ها را همراه خود بیاورند تا در جمع آنها را به نمایش بگذارند .با دقت کوتاهی به مهمانان حاضر و استایل کیف آنها می توان تا حدودی به سلیقه ی جمعی و مد حال حاظر پی برد.

 • دقت به مردم کوچه و بازار

شاید تصور کنید مردمی که در کوچه و بازار در حال رفت و آمدند از صنعت مد اطلاع چندانی ندارند یا اصلا این مسئله برای آنها مطرح نیست و هر طور که راحتند لباس می پوشند.

در جواب باید گفت که این روزها نه تنها این مسئله صدق نمی کند بلکه مردم خیابان خود الهام بخش صنعت مد هستند. شاید بارها شنیده باشید از دوستان و آشنایان که برای مثال: فلان شخص همسایه یک بار با یک مدل کیف کمری خاص در یک خیابان دیده شده و از فردا تعدادی افراد کنجکاو محل با الگو برداری از آن شخص آن مدل کیف را خریداری و استفاده کرده اند و هر کدام از آنها با حضور در نقاط مختلف الهام بخش عده ای دیگر شدند و به سرعت یک مدل کیف و استایل را مد کردند. 

 • رنگ سال

رنگ سال یکی از آیتم هایی است که می توان با آن به انتخاب کیفی که مد حال حاضر باشد به راحتی دست پیدا کرد.به این صورت که ما با سرچ و تحقیق در فضای مجازی یا پرسش از دوستان رنگ سال را پیدا کرده و فارغ از استایل و مدل دست به خرید کیفی می زنیم که رنگ سال باشد.

البته این یکی از راه های هوشمندانه است که با به کار بردن آن می توان نه تنها در زمینه ی کیف بلکه در زمینه ی پوشاک نیز همیشه به روز بود و در کنارش از مد نیز پیروی کرد.

دنبال کردن رسانه های اجتماعی برای آگاهی از کیف های مُد روز

 اصول کلی مُد

 1. موقعیت شناس بودن
 2. جلوگیری از تکرار
 3. توجه به دیگران
 4. انتخاب رنگ های مناسب

موقعیت شناس بودن

بدیهی است که ما در مکان های مختلف باید با استایل های مختلف ظاهر شویم. برای مثال کیفی که به محل کار می بریم باید بسیار مقاوم و جادار باشد.

زیرا تقریبا هر روز از آن استفاده می شود و اگر مقاومت و جای کافی را نداشته باشد ما را با مشکل مواجه می کند. همچنین کیف مهمانی با کیف سر کار تفاوت دارد.

کیف مهمانی باید دارای ظاهری شیک، خوش استایل و حتما مد باشد. بنابراین باید سعی کنیم موقعیت ها را بشناسیم تا در هر موقعیت کیف مناسب را به همراه داشته باشیم.

جلوگیری از تکرار

تکرار در صنعت مد جایگاهی ندارد. اینکه ما کیفی بخریم که شبیه کیف قبلی مان باشد نه تنها هیچ کمکی به استایل ما نمی کند بلکه صرفا هزینه ی اضافی محسوب می شود. ابتدا باید کمد خود را چک کرده و سپس اقدام به خرید کیفی کنیم که چه از لحاظ طرح و چه از لحاظ رنگ هیچ شباهتی به کیف های قبلی مان نداشته باشد.

توجه به دیگران

یک مثال عامیانه در این زمینه وجود دارد که می گوید همرنگ جماعت شو. به این منظور که ما باید استایل مان تا حدودی شبیه افرادی باشد که آن ها را به اصطلاح خوشتیپ می نامیم. الگو برداری از خوشتیپ ها یکی از اصول مد محسوب می شود.

انتخاب رنگ های مناسب

شاید به عنوان مثال فردی هستیم که عاشق رنگ مشکی هستیم و این رنگ،رنگی است که در هر موقعیتی از آن استفاده می کنیم. اگر اینطور باشد باید مد را فراموش کنیم.

زیرا همانطور که می دانید رنگ ها در مد نقش بسزایی را ایفا می کنند و برای اجرای مد در استایل خود نباید از آنها غافل شویم.

در نظر گرفتن رنگ سال برای انتخاب کیف مورد نظر

در نهایت اینکه 

امیدواریم که از مقاله ی فوق بهره ی کافی را برده باشید و پاسخ این سوال را که از کجا بفهمیم چه کیفی مُده؟ را به راحتی بدست آورده باشید.

دوستان و همکاران ما نیز از طریق سایت porove.com به شما کمک خواهند کرد تا در این مورد بهتر و راحتر برای خرید کیف مورد نظر خود تصمیم گیری کنید.

شما دوستان عزیز می توانید از طریق همین سایت سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما، در میان بگذارید.

سوالات مربوط به از کجا بفهمیم چه کیفی مُده؟
 1. مانتوی سفید را با چه کیفی بهتر است ست کنیم؟
  بستگی به کفش شما دارد، معمولا کیف با کفش ست می شود.
 2. از کجا بفهمیم که داریم در استفاده از مد زیاده روی می کنیم؟
  کسی که قصد دارد با مد پیش برود ناخود آگاه یه جاهایی زیاده روی می کند.انتخاب کنید که در چه حوزه هایی می خواهید به مد وفادار بمانید.
 3. آیا در فرهنگ ایرانی می شود از مدهای روز دنیا استفاده کرد؟
  می توان از مد روز دنیا را به شیوه ای بومی استفاده کرد.