شال زنانه و دخترانه
انواع شال مجلسی
انتخاب شال مجلسی  
شال مجلسی شیک
انتخاب شال مناسب با فرم صورت
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به خرید شال مجلسی

شال زنانه و دخترانه

برای اینکه بتوانید در زمان خرید شال انتخاب درستی داشته باشید باید بدانید که می خواهید شالی که میخرید سبک دخترانه داشته باشد یا زنانه؟
شاید با خودتان بگویید که چه فرقی دارد که شال انتخابی دخترانه باشد یا زنانه؟ باید بگوییم که با توجه به تنوع طرح، رنگ و مدل شال و روسری هایی که در بازار موجود می باشد انتخاب کمی سخت است. اغلب دختر خانم ها به دنبال شال و روسری ساده و سبک می باشند. در صورتیکه برخی از خانم ها شال و روسری طرحدار شلوغ را می پسندند.
شما باید مشخص کنید که از کدام دسته می باشید؟ شال و روسری ساده می خواهید یا به دنبال خرید شال مجلسی طرحدار شلوغ هستید.
ناگفته نماند که طرح و رنگ شال های مخصوص مجالس می تواند روی زیبایی و جذابیت شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد. به همین خاطر است که تاکید می کنیم در زمان خرید بهتر است در انتخاب مدل شال زنانه و دخترانه حساسیت زیادی از خود به خرج دهید.

شال مجلسی طرحدار حریر

انواع شال مجلسی

بدون شک می دانید که شال های مجلسی هم مانند سایر شال و روسری ها دارای انواع مختلفی می باشند.

 • شال مجلسی سنتی
 • شال مجلسی مدرن
 • شال مجلسی تک رنگ
 • شال مجلسی ابریشمی
 • شال مجلسی ساتن
 • شال مجلسی گیپور

شال های سنتی را اغلب خانم هایی که کمی سن آن ها بیشتر می باشد و در دوره میانسالی خود به سر می برند انتخاب می کنند. شل و روسری هایی که بیشتر طرح های روی آن ها گل می باشد.

شال های مدرن و فانتزی بیشتر مورد پسند دختر خانم ها و خانم های جوان می باشد. شال و ورسری که شما می توانید برای داشتن ظاهری زیبا و جذاب در مجالس و میهمانی هایتان از آن ها استفاده کنید

شال های مجلسی تک رنگ دسته بعدی از شال های مجلسی می باشند که بسیار شیک می باشند و مناسب با هر سن و سالی هستند.

شال های مجلسی ساتن، ابریشمی و گیپور نیز از جمله شال ها و وروسری هایی هستند که انتخاب مناسبی برای میهمانی و مجالس می باشند مثلا انتخاب و خرید شال از جنس ابریشم یک گزینه بسیار مناسب برای شماست زیرا که می توانید از آن در همه فصول استفاده کنید.

انتخاب شال مجلسی  

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده ایم که شال و روسری مجلسی در انواع مختلف و در طرح های متنوع زیادی موجود می باشند که انتخاب و خرید شال مجلسی بسته به سلیقه هر فرد متفاوت می باشد. علاوه بر اینکه در زمان خرید شال مجلسی نیاز است که مدل و رنگ آن را در نظر داشته باشید باید این مسئله را هم دقت کنید که نحوه بستن شال و یا روسری که انتخاب کرده اید چگونه است.
نحوه بستن شال و روسری مجلسی نیاز به حساسیت و دقت دارد تا ظاهری شیک و جذاب تری داشته باشید.

شال دو رنگ مجلسی

شال مجلسی شیک

از پوشش های ثابت خانم های ایرانی می توان علاوه بر مانتو به شال و روسری هم اشاره کرد. اکثریت خانم های ایرانی در کمد لباس های خود انوع مختلفی از شال و روسری را دارند تا بتوانند با لباس مناسبی آن را ست کرده و استفاده کنند. از میان تمام مدل ها و طرح های روسری و شالی که دارند برخی از آن ها برای مجلس و میهمانی ها مناسب می باشند.

برای اینکه بتوانید شال مجلسی شیکی را با لباس های خود ست کنید باید به شکل مانتو و یا پالتویی که به دنبال روسری و شال مناسب آن می باشید هم دقت داشته باشید. مثلا اگر مانتویی که در کمد لباس خود دارید گران قیمت می باشد نیاز است شال یا روسری که می خواهید با آن ست کنید هم به گونه ای باشد که از جذابیت و شیک پوشی شما کم نکند.

شاید این سوال برایتان پیش آید که شال و روسری تنها پوششی هستند که شما به وسیله آن ها موهایتان را می پوشانید و چه نیازی است که در خرید شال و روسری حساسیت بیش از اندازه از خودتان نشان دهید؟! باید بگوییم که حقیقت این است که شما باید بدانید شال و روسری در تمام دنیا به عنوان یکی از ابزارهای مُد و زیبایی به حساب می آیند و در کشورهای اسلامی به عنوان پوشش سر خانم ها محسوب شده است.

انتخاب شال مناسب با فرم صورت

اگر یادتن باشد برای انتخاب و خرید مانتو بارها به این موضوع اشاره کرده ایم که نیاز است درباره آناتومی اندام خود اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشید تا بتوانید مانتو مناسب با اندام خود را انتخاب کنید. عنوان کرده ایم که خانم هایی که دارای اندام لاغر و قد بلند می باشند بهتر است که چه سبک مانتویی بپوشند یا خانم های چاق و درشت اندام چه مانتوهایی برای آن ها مناسب می باشد.

درباره خرید شال و روسری هم به همین صورت می باشد شما باید با توجه به فرم صورت خود اقدام به خرید شال مجلسی کنید. مثلا اگر دارای صورت گرد می باشید بهتر است چه سبک شال و روسری انتخاب کنید. در مقاله های بعدی بیشتر درباره نحوه انتخاب شال و روسری با توجه به فرم صورت صحبت خواهیم کرد.

شال مجلسی مشکی

در نهایت اینکه 

برای خرید شال مجلسی عنوان کردیم که در ابتدا مشخص کنید به دنبال شال و روسری سبک دخترانه می باشید و یا می خواهید شال و رو سری زنانه انتخاب کنید. جنس و طرح شال را در نظر داشته باشید و با توجه به فصلی که در آن هستید اقدام به خرید شال مجلسی مورد نظرتان کنید. 

سوالات مربوط به خرید شال مجلسی
 1. برای خرید شال مجلسی به چه نکاتی باید توجه داشت؟
  برای خرید و انتخاب شالی که می خواهید از آن به عنوان یک شال یا روسری مجلسی استفاده کنید باید جنس، طرح، رنگ، مدل و کیفیت آن را در نظر داشته باشید و سعی کنید روسری یا شالی که می خرید مناسب با فصلی باشند که در آن می باشید.
 2. چه رنگی برای انتخاب شال و روسری مجلسی مناسب می باشد؟
  شال‌های طرح‌دار،با رنگ‌هایی مثل مشکی، سفید یا قرمز می‌توانند با مانتو مشکی شیک به نظر برسند. البته این موضوع کاملا سلیقه ای می باشد. اما پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید از رنگ های شاد تر برای میهمانی و جمع های دوستانه استفاده کنید نه یک مراسم و میهمانی رسمی.
 3. انتخاب شال و روسری سنتی برای دختر خانم ها انتخاب مناسبی است؟
  شال و روسری سنتی را بیشتر خانم های مُسن انتخاب می کنند اما دختر خانم های جوان نیز می توانند همین سبک را که طرح های آن کمی خلوت تر باشد انتخاب کنند.