پارچه های مناسب برای مانتو
جنس پارچه مانتو
پارچه کتان
پارچه پنبه ای
پارچه ریون
پارچه جین
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به پارچه های مناسب برای مانتو

اینکه در زمستان و پاییز چه مانتویی را انتخاب کنید که هم باعث شود سرما زیاد به بدن شما نفوذ نکند و خیلی هم در آن احساس خفگی و گرما نداشته باشید یا در بهار و تابستان به دنبال خنک ترین و سبک ترین مانتو بودن مسئله ای است که ما خانم ها همیشه با آن درگیر می باشیم.
طرح و رنگ مانتو در فصول مختلف سال برای ما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در زمان خرید مانتو به این مسئله بسیار دقت خواهیم کرد. اما یک مسئله مهم دیگر هم که در زمان خرید مانتو باید به آن دقت داشته باشیم پارچه مناسب برای مانتو می باشد یا همان جنس مانتویی است که انتخاب کرده و قصد خرید آن را داریم.
برخی از خانم هایی که دارای اندام درشت می باشند خیلی راحت نمی توانند در بازار مانتو مناسبی را برای خود پیدا کرده و بخرند، به همین خاطر ترجیح میدهند با سلیقه خودشان پارچه ای را برای دوختن مانتو مناسب اندامشان انتخاب کرده و اقدام به دوخت مانتو کنند.
خب انتخاب پارچه مانتو هم نیاز به زمان و دقت زیادی دارد اینکه برای مدل مانتویی که شما می خواهید آن را بدوزید چه جنس پارچه مانتویی مناسب می باشد خود اهمیت زیادی دارد که ما می خواهیم در این مطلب شما را با پارچه هایی که برای دوخت و یا خرید مانتو مناسب می باشند را به شما معرفی کنیم.

پارچه مانتویی طرحدار

پارچه های مناسب برای مانتو

گفتیم که یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب و خرید مانتو نقش مهمی دارد جنس پارچه مانتو می باشد. مانتوهای موجود در بازار مدل های مختلفی دارند که هریک از آن ها در جنس ای مختلفی با در نظر گرفتن فصول سال طراحی و دوخته شده اند. 

جنس پارچه مانتو

پارچه هایی که شما می توانید از آن ها برای دوخت مانتو استفاده کنید و یا در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین مانتو را خریداری کنید عبارتند از:

 • پارچه کتان
 • پارچه پنبه ای
 • پارچه ریون
 • پارچه جین

پارچه مانتویی

همانطور که مشاهده می کنید در متن بالا برایتان یک لیست کامل و دقیق از پارچه های مناسب برای مانتو آورده ایم که هم در زمان خرید مانتو باید به آن ها توجه داشته باشید و در هر زمانیکه می خواهید خودتان برای خودتان مانتو بدوزید.

پارچه کتان             

پارچه کتان از آن جنس پارچه های مانتویی می باشد که از سالیان گذشته تا کنون طرفداران خود را داشته است و هر روزه نیز به تعداد آن ها افزوده می شود. پارچه کتان جنسی ضخیم و مقام دارد و دارای درخشندگی بسیار بالایی است و مناسب ترین گزینه برای مانتوهایی است که شما در فصل پاییز و زمستان می توانید از آن ها استفاده کنید

پارچه پنبه ای

این نوع پارچه ها شاید در ظاهر اسمی غلط انداز داشته باشند و فکر کنید از آن دسته پارچه های گرمی است که باید در فصل های سرد سال از آن ها استفاده کرد اما در حقیقت پارچه هایی هستند که برای فصل های گرم سال یک گزینه بسیار مناسب هستند زیرا که از ایجاد بوی بد و عرق جلوگیری می کنند. شستشوی این نوع پارچه های مانتویی بسیار راحت بوده و تنها ایرادی که می توان از آنها گرفت این است که خیلی زود چروک می شوند که آن هم با کمی حوصله و اتو کردن برطرف خواهد شد.

پارچه ریون

مادرها و مادربزرگ های ما این نوع پارچه را بیشتر از ما می شناسند. زیرا که ریون از آن دسته پارچه های قدیمی است که برای دوخت مانتو به خاطر حالت کشسانی و ضخامت کمی که دارد گزینه مناسبی است.

پارچه جین

این نوع پارچه تفریبا جدید است و جوان پسند. البته در زمان های گذشته هم پارچه های جین وجود داشته است اما شاید طرفدارن آن به اندازه طرفدارانی که در حال حاضر دارد نبوده است. پارچه های جین مانند پارچه های دیگر همچون ریون حالت کشسانی ندارد و خیلی کم پیش می آید که از این جنس پارچه برای تهیه و دوخت مانتو در فصول گرم استفاده شود. اما برای فصل های سرد سال یک گزینه مناسب می باشد.

مانتو مناسب فصل

در نهایت اینکه 

علاوه بر پارچه های مانتو که در این مطلب به آن ها اشاره کرده ایم پارچه های دیگری همچون ساتن، دیور، شانتون، تریکو،نخی، چرمی، فاستونی و ... هستند که با توجه به فصول سال می توان آن ها را برای خرید یا دوخت یک مانتو مناسب انتخاب کرد.

سوالات مربوط به پارچه های مناسب برای مانتو
 1. برای خرید مانتو مناسب برای فصل پاییز به چه نکاتی باید توجه کرد؟
  باید به سراغ جنسی بروید که علاوه بر گرم نگه داشتن بدن، سنگینی پوشاک های زمستانی را نداشته باشد.
 2. سبک ترین پارچه برای مانتو پاییزی کدام پارچه است؟
  انواع پارچه های کتان برای مانتوهای سبک پاییزی بهترین انتخاب می باشند.
 3.  مانتو پاییزه کتان دارای چه ویژگی های می باشد؟
  دوام، تثبیت رنگ، ظاهر زیبا و ایستایی از جمله ویژگی های مانتو پاییزه کتان است.