نکات مهم برای خرید مانتو عقد
انتخاب رنگ مانتو عقد
انتخاب پارچه و مدل مانتو عقد
انواع مانتوهای عقد موجود در بازار
تعیین هزینه خرید مانتو عقد
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به مانتوی عقد خود را چگونه انتخاب کنیم؟

این روزها دختر خانم های جوان زیادی هستند که دوست دارند جشن عقد مختصری گرفته و برای لباس آن روز خود مانتوهای که به نام مانتو عقد در بازار موجود می باشند را مد نظر دارند.
اما اینکه شما عزیزان مدام درگیر این مسئله هستید که مانتوی عقد خود را چگونه انتخاب کنیم؟ باعث می شود که گاها در انتخاب هایی که صورت می گیرد پشیمانی رخ دهد.
خب، خرید مانتو برای مراسم های خاص همچون جشن عقد نیاز به یک سری اطلاعات قبلی دارد که ما امروز به آن ها خواهیم پرداخت و شما را برای خرید زیباترین و بهترین مانتو عقد راهنمایی خواهیم کرد.

نکات مهم برای خرید مانتو عقد

در ابتدای مقاله امروز به این مسئله اشاره کردیم که برخی از عروس خانم ها دوست دارند که جشن عقد محضری و خصوصی شکل داشته باشند و به جای انتخاب لباس های مجلسی به سراغ مانتو عقد می روند.
اما گاها در انتخاب زیباترین مانتو عقد دچار مشکل می شوند و مدام از خود می پرسند که مانتوی عقد خود را چگونه انتخاب کنیم؟
خب، برای اینکه از سردگمی که دچار آن شده اید خلاصی پیدا کنید باید بگوییم که نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم به شما کمک زیادی خواهند کرد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • انتخاب رنگ مانتو عقد
 • انتخاب پارچه و مدل مانتو عقد
 • تعیین هزینه خرید مانتو عقد

خرید مانتو عقد

انتخاب رنگ مانتو عقد

اولین نکته برای انتخاب مانتو عقد، رنگ آن می باشد. شما باید مشخص کنید که دوست دارید مانتو عقد شما چه رنگی باشد و چطور طراحی شده باشد.
معمولا با توجه به فرهنگی که در کشور ایران جا افتاده و مرسوم شده است بهترین رنگ برای لباس مجالس هایی همچون عقد و عروسی رنگ سفید می باشد.
اما انتخاب این رنگ از نظر برخی از عروس خانم ها انتخاب مناسبی نیست چرا که اغلب این دغدغه را دارند که باید یک تفاوتی بین رنگ لباس عقد و لباس عروس که آن هم سفید است وجود داشته باشد.
خب، این اصلا مشکل بزرگی نیست.
اگر شما تصمیم گرفته اید که به جای لباس های مجلسی در روز عقدتان از مانتو عقد استفاده می کنید می توانید به سراغ رنگ هایی همچون شیری، کرمی، نسکافه ای، آبی، صورتی و یا سبز روشن باشید.
اما توجه داشته باشید که برای انتخخاب هر یک از این رنگ مانتوها باید رنگ پوست و نوع استایل کلی خود را هم در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین رنگ را برای مانتو عقد انتخاب کنید.

انتخاب پارچه و مدل مانتو عقد

مسئله و نکته مهم بعدی انتخاب پارچه و مدل مانتو می باشد. اگر دوست دارید که مانتو عقدتان را آنطور که خودتان دوست دارید در اختیار داشته باشید بهترین کار دوختن آن توسط یک خیاط ماهر می باشد.
بنابراین برای این کار باید به دنبال پارچه مناسب و با کیفیت و مدلی باشید که هم دوست دارید و هم به شما می آید.
مانتوهای عقد موجود در بازار مدل های متنوعی دارند که شما می توانید با ایده گرفتن از آن ها برای دوخت مانتو خود اقدام کنید.
مثلا ممکن است شما از فرم یقه یک مانتو خوشتان بیاید اما کلیت آن را قبول نداشته باشید و در مانتو دیگر مدلی که دوست دارید را دیده باشید.
به راحتی می توانید طرح و مدلی که دوست دارید را به خیاط گفته و از او بخواهید یقه آن مانتو را با فرم بدن مانتو بعدی به صورت ترکیبی برای شما آماده کند.
این مسئله را هم به خاطر داشته باشید که پارچه هایی که برای دوخت مانتو عقد استفاده می شوند پارچه های متفاوتی از قبیل پارچه های زیر می باشند.

 1. گیپور
 2. ساتن
 3. ارگانزا
 4. کرپ
 5. حریر
 6. تور
 7. پارچه های مروارید دوزی شده
 8. پارچه های سنگ دوزی شده

نکات مهم برای انتخاب مانتو عقد

انواع مانتوهای عقد موجود در بازار

در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم که مانتوهای عقد موجود در بازار بسیار متنوع می باشند و شما در ثورت تمایل می توانید به جای دوختن مانتو عقد و اینگه مدام از خودتان بپرسید که مانتوی عقد خود را چگونه انتخاب کنیم؟ سری به فروشگاه ها و مراکزی که در این زمینه فعالیت دارند بزنید و مانتو مورد نظرتان را انتخاب کنید.
مدل مانتوهای عقد موجود در بازار عبارتند از:

 • مانتو عقد کتی
 • مانتو عقد راسته
 • مانتو عقد میدی
 • مانتو عقد بلند
 • مانتو عقد کوتاه
 • دامن کلوش
 • اورال ها
 • پیراهنی
 • مانتوهای شنل دار

تعیین هزینه خرید مانتو عقد

اما آخرین نکته از نکاتی که با توجه به آن ها دیگر برایتان این سوال پیش نخواهد آمد که مانتوی عقد خود را چگونه انتخاب کنیم؟، تعیین هزینه خرید مانتو عقد می باشد.
از آنجایی که شما می خواهید عقد خود را در محضر برگزار کنید بدون شک برایتان هزینه هایی را در بر خواهد داشت. بنابراین باید در انتخاب لباس خود به هزینه ای که برای دوخت یا خرید آن باید بپردازید هم توجه زیادی داشته باشید.
دقت کنید که هزینه ها و خرج های اضافی را می توانید کنار گذاشته تا هم بتوانید محضر عقدی که دوست دارید را انتخاب کنید و هم مانتو زیبایی را بخرید.

 انتخاب پارچه و مدل مانتو عقد

در نهایت اینکه 

ما، سعی کرده ایم تا با ارائه این مقاله و عنوان کردن موارد و نکاتی که به شما در خرید بهترین و زیباترین مانتو عقد کمک می کند کاری کنیم تا کمتر دهنتان درگیر این مسئله شود که مانتوی عقد خود را چگونه انتخاب کنیم؟
مشاوران و همکاران ما نیز از طریق سایت porove.com در این زمینه بیشتر شما را راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به مانتوی عقد خود را چگونه انتخاب کنیم؟
 1. فرم بدنی  چقدر می تواند در انتخاب مانتو عقد مناسب تاثیر گذار باشد؟
  فرم اندام شما نقش مهمی در برازنده به نظر رسیدن لباس های انتخابی شما دارد. بهتر است به بلندی یا کوتاهی قدتان و فرم کلی بدن دقت کنید و لباسی را انتخاب کنید که زیبایی های اندام شما را زیباتر کند.
 2. مانتو عقد باید چه خصوصیت هایی داشته باشد؟
  مراسم عقد محضری در یک مکان عمومی برگزار می شود و شما مرکز توجه هستید. بهتر است از مانتو یا سارافونی پوشیده و بلند استفاده کنید تا هم زیبا و هم با وقار به نظر برسید.
 3. انتخاب رنگ های تیره برای مانتو عقد انتخاب مناسبی است؟
  در اکثر فرهنگ ها در مراسم عقد و عروسی، لباس تیره شگون ندارد. عرف در این است که از لباس های روشن استفاده کنید. البته بهتر است، لباس تان از رنگ های (یاسی ، آبی ملایم) و مدل هایی باشد که بتوانید در مراسم های دیگر نیز از آن استفاده کنید.