خانم های کوتاه قد چی بپوشند؟
لباس هایی که برای افراد کوتاه قد مناسب است
کفش پاشنه بلند
شلورا پارچه ای راسته
شلورا جین دمپا گشاد
کت تک
بلوز یا تیشرت یقه هفت
پیراهن های می دی تا زیر زانو
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به خانم های قد کوتاه عید چی بپوشن

دوستان زیادی هستند که به خاطر قد کوتاهی که دارند انتخاب و خرید مانتو، لباس مجلسی، کفش و... برایشان کمی سخت و دشوار شده است.
دلیل آن هم آشنایی نداشتن با اصول صحیح ست کردن لباس مناسب اندامشان می باشد.
اما اصلا جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد، چرا که ما این جا هستیم تا شما دوستان عزیز را راهنمایی کنیم تا با توجه به استایل و قد خودتان زیباترین و بهترین لباس ها را برای عید امسال خریداری کنید.

خانم های کوتاه قد چی بپوشند؟

قبل تر به این مسئله اشاره کرده ایم که برای انتخاب و خرید لباس مناسب باید حتما آناتومی اندامی و قد خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین و درست ترین انتخاب را انجام دهید.
انسان ها اغلب یا کوتاه قد هستند و یا بلند قد. بنابراین این مسئله می تواند در انتخاب لباس مناسب به شما کمک زیادی کند.
افرادی که قد آن‌ها زیر 160 باشد را افراد کوتاه قد می گویند. بنابراین اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید و نمی دانید که برای عید امسال چه لباسی مناسب شما می باشد پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
ما امروز می خواهیم برایتان بگوییم که خانم های قد کوتاه عید چی بپوشن تا ظاهری زیبا و جذاب داشته باشند.

لباس هایی که برای افراد کوتاه قد مناسب است

لباس هایی که برای افراد کوتاه قد مناسب است

خانم هایی که قد کوتاهی دارند باید بدانند که وجود لباس هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد در کمد لباس های آن ها ضروی است.
از جمله لباس هایی که خانم های کوتاه قد باید در کمد لباس های خود داشته باشند عبارتند از:

 • کفش پاشنه بلند
 • شلورا پارچه ای راسته
 • شلورا جین دمپا گشاد
 • کت تک
 • بلوز یا تیشرت یقه هفت
 • پیراهن های می دی تا زیر زانو

کفش پاشنه بلند

اولین گزینه مورد نیاز برای استایل خانم های قد کوتاه داشتن کفش های پاشنه دار اما راحت می باشد. این مدل کفش ها به شما کمک خواهند کرد تا کمی قد شما بلندتر از آنچه که هستید نشان داده شود.
بنابراین نیاز است که حداقل یک مدل از این کفش ها را در کمد لباس های خود داشته باشید تا بتوانید آنرا با یک مانتو شیک و مناسب و خرید کیف زنانه هماهنگ با آن برای رفتن به میهمانی و دورهمی های رسمی ست کنید.

شلورا پارچه ای راسته

انتخاب و پوشیدن شلوارهای پارچه ای راسته بلند که از پارچه های لخت برای دوخت آن ها استفاده شده است کمک می کنند تا پاهای شما کشیده تر نشان داده شوند.
زمانیکه این شلوراها را با کفش پاشنه بلند خود ست کنید باعث می شود که پاشنه کفش شما به چشم نیاید و همین موضوع به استایل شما کمک خواهد کرد.

شلورا پارچه ای راسته

شلورا جین دمپا گشاد

اما پیشنهاد بعدی ما برای شما دوستان عزیزی که پرسیده اید خانم های قد کوتاه عید چی بپوشن؟ شلوارهای جین دمپا گشاد می باشد.
این شلوارها باعث می شوند تا اندام شما زیباتر شده و خطای دیدی را برای مخاطبین شما ایجاد می کنند و شما را بلندتر از آنچه که هستید نشان می دهند.

کت تک

همانطور که می دانید یکی از لباس هایی که برای عید 1401 ترند شده است کت های تک می باشند. انتخاب این مدل لباس ها برای خانم های قد کوتاه بهترین گزینه می باشد.
فقط باید دقت داشته باشید که کت انتخابی شما نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند. پوشیدن این مدل لباس باعث می شود تا شانه های شما بزرگتر و درشت تر نشان داده شوند و همچنین انتخاب مناسبی برای اندام شما می باشد.

بلوز یا تیشرت یقه هفت

برای دورهمی هایی که در عید می خواهید بروید انتخاب بلوز و یا تی شرت های یقه هفت بهترین انتخاب می باشد. اگر اندام لاغر و ریزی دارید پیشنهاد می کنیم که بلوز یا تیشرت خود را طرح دار انتخاب کنید.

پیراهن های می دی تا زیر زانو

اما آخرین پیشنهاد ما برای اینکه شما عزیزان بدانید خانم های قد کوتاه عید چی بپوشن، پیراهن های می دی و تا زیر زانو می باشد.
این لباس ها نباید ماکسی باشند و تا مچ پا نباید بیایند زیرا قد شما را کوتاهتر از آنچه که هستید نشان می دهند. 

بلوز یا تیشرت یقه هفت

در نهایت اینکه 

ما فقط سعی کرده ایم تا در این مقاله بیشتر به این مسئله اشاره داشته باشیم که خانم های قد کوتاه عید چی بپوشن و این دوستان را در انتخاب لباس مناسب راهنمایی کنیم.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استایل های مختلف در دنیای مُد با مشاوران ما از طریق سایت porove.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به خانم های قد کوتاه عید چی بپوشن
 1. چرا خانم های قد کوتاه باید کمربند لباس یا شلوار خود را بالا ببندند؟
  اگر لباس یا مانتویی که می‌پوشید کمربند دارد، بهتر است آن را تا زیر سینه‌ها بالا بیاورید و آنجا ببندید. بستن کمربند در زیر کمر باعث می‌شود طول پاها کوتاه تر از حالت عادی دیده شود.
 2. انداختن لباس ها روی شلوار به استایل خانم های کوتاه کمکی می کند؟
  خیر، انداختن لباس روی شلوار، نه تنها قد شما را کوتاه تر نشان می‌دهد بلکه به شدت جلوه‌ی اوت‌فیت شما را کاهش می‌دهد.
 3. استایل مونوکروم برای خانم های قد کوتاه استایل مناسبی است؟
  بله، انتخاب لباس های تک رنگ باعث بلند قد دیده شدن شما می شود. در صورتیکه اگر تضاد رنگی بیشتری بین بالاتنه و پایین تنه‌ی پوشش شما باشد، قد شما کوتاه تر خواهد شد.