قانون‌های انتخاب درست کیف‌های دستی
کیفی که میخرید را امتحان کنید
کیفی با اندازه مناسب انتخاب کنید
در انتخاب مدل کیف دقت کنید
انتخاب کیف مناسب برای افرادی با اندام مثلث شکل
کیف مناسب افراد شبیه مثلث وارونه
کیف مناسب برای بدن‌های مستطیلی
کیف‌های شیک برای اندام‌های گلابی‌شکل
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به قانون انتخاب کیف دستی بانوان

از آنجایی که کیف از اکسسوری های تکمیل کننده در استایل خانم ها می باشد بنابراین توجه به نکات و قوانین مربوط به خرید کیف زنانه می تواند برای یک انتخاب صحیح به شما کمک زیادی کند.
اگر می خواهید از انتخاب و خریدی که انجام داده اید پشیمان نشوید و به قول معروف پول خود را بیخودی خرج نکنید تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید تا برایتان از قانون انتخاب کیف دستی بانوان بگوییم.

قانون‌های انتخاب درست کیف‌های دستی

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که انتخاب و خرید کیف از جمله اکسسوری ها و لوازم های جانبی می باشد که در استایل و پوشش خانم‎‌‌ها نقش مهم و اساسی دارد.
بنابراین باید در هنگام خرید به نکات و مواردی توجه داشت که بعدها از انتخابی که کرده اید پشیمان نشوید.
خانم‌ها همیشه دوست دارند که در محیط‌هایی که حضور دارند بدرخشند و مرتب و منظم باشند.
بنابراین انتخاب لباس و اکسسوری‌های که انتخاب می کنند می تواند در این مهم به آن کمک زیادی کند.
از قانوهایی که بد نیست در انتخاب کیف دستی به آن توجه زیادی داشته باشید به شرح زیر می باشند

 • کیفی که میخرید را امتحان کنید
 • کیفی با اندازه مناسب انتخاب کنید
 • در انتخاب مدل کیف دقت کنید

انتخاب کیف دستی بانوان

کیفی که میخرید را امتحان کنید

اولین قانون درباره خرید و انتخاب کیف دستی برای بانوان امتحان کردن آن کیف می باشد.
شاید شما هم جزء آن دسته از خانم‌هایی هستید که به فروشگاه مورد نظر رفته کیفی که خوشتان آمده است را از ویترین برداشته حساب می کنید و از فروشگاه خارج می شوید.
خب، باید بگوییم که این کار اصلا روش درستی برای خرید کیف نیست. شما چطور می توانید بدون اینکه کیف را در دست بگیرید و با استایل خود آن را در آینه نگاه کنید برای خریدن آن تصمیم گیری کنید؟!
اولین قانون از قوانین مربوط به قانون انتخاب کیف دستی بانوان که نباید هرگز آن را فراموش کنید این است که، هرگز کیف دستی را بدون استفاده از آن خریداری نکنید.
کاری که باید انجام دهید این است که کیفی که انتخاب کرده‌اید را در دست گرفته نگاهی به آن بیاندازید و به این مسئله فکر کنید که آیا از ساختار کیف( بافت آن، جیب ها ، رنگ ، فرم و...) خوشتان آمده است یا نه تنها رنگ و مدل آن شما را جذب خود کرده است.

کیفی با اندازه مناسب انتخاب کنید

قانون دوم این است که چه اندازه کیفی برای شما مناسب می باشد؟! فراموش نکنید که انتخاب درست در اندازه کیف نقش سیار مهمی در استایل شما دارد.
همانطور که می دانید مدل های متنوع بسیار زیادی کیف زنانه در بازار موجود می باشد که برای هر نوع سلیقه ای طراحی ده اند.
بنابراین شما باید از میان این همه تنوع گزینه ای که برای شما مناسب تر می باشد را انتخاب کنید.
در مقالات قبل هم به این مسئله اشاره کردیم که برای انتخاب و خرید کیف حتما باید آناتومی اندام و فرم بدن خود را مد نظر داشته باشید.
برای مثال: کیف‌های کوله پشتی، دستی و دوشی که در سایزهای بزرگ طراحی شده اند برای دوستان قدبلند و لاغر اندام بهترین گزینه می باشند.
یا برای آن دسته از عزیزانی که دارای چثه‌های ریزتر و قد کوتاهتری می باشند کیف های بزرگ چندان مناسب نیستند و بهتر است به سراغ خرید کیف های کوچک بروند.

کیفی با اندازه مناسب انتخاب کنید

در انتخاب مدل کیف دقت کنید

اما آخرین قانون از قانون انتخاب کیف دستی بانوان که می خواهیم در این بخش به آن بپردازیم  انتخاب مدل مناسب کیف می باشد.
علاوه بر اندازه، انتخاب مدل صحیح از کیف دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد که می بایست متناسب با شکل و شخصیت شما انتخاب شوند.
اندام های ما انسان ها دارای شکل ها و فرم های مختلفی می باشند که همیشه برای خرید لباس، شال و روسری و حتی کیف باید به آن ها توجه داشته باشیم.
در ادامه به چند نمونه از این فرم های بدنی اشاره کرده ایم.

انتخاب کیف مناسب برای افرادی با اندام مثلث شکل

آن دسته از دوستان عزیزی که  فرم بدنی آن ها شبیه به مثلث می باشد کیف هایی را بهتر است استفاده کنند که دارای بندهای کوتاه می باشد این انتخاب باعث می شود شانه‌های شما پهن‌تر به نظر برسد و به برقراری تعادل در اندام نیز کمک می‌کند.

کیف مناسب افراد شبیه مثلث وارونه

در نقطه مقابل این افراد هستند کسانی که فرم بدنی شبیه به مثلث وارونه دارند. این دوستان به طور طبیعی از بالاتنه بزرگ، سرشانه ها، نیم تنه و پشت پهن می باشند.
بهترین انتخاب برای این دوستان خرید کیف هایی است که بیشتر به سمت کمر و پاها توجه را جلب می کند. کیف هایی که به صورت ضربدری می توانید روی شانه هایتان بیاندازید گزینه های بسیار خوبی برای شما هستند.

کیف مناسب برای بدن‌های مستطیلی

این دسته از خانم ها دارای کمر، شانه و پاهای یک اندازه می باشند. بنابراین استفاده از کیف هایی که دارای انحنایی جزئی می باشند برای این افراد بهترین انتخاب می باشد.
ارتفاع این نوع کیف معمولا تا قسمت پاهاست و بنابراین بخشی از مستطیلی بودن اندام را جبران کرده و بدن را به تعادل می‌رساند.

کیف‌های شیک برای اندام‌های گلابی‌شکل

این خانم‌ها بهتر است موقع خرید، کیف‌هایی با بند کوتاه را انتخاب کنند که در قسمت بالای پاها قرار می‌گیرند. افرادی با اندام گلابی‌شکل هرگز نباید از کیف‌های آویزان استفاده کنند.

کیف مناسب برای بدن‌های مستطیلی

در نهایت اینکه 

ما سعی کردیم تا در این مقاله با اشاره به قانون انتخاب کیف دستی بانوان به شما عزیزان کمک کنیم تا بتوانید در زمان خرید کیف زنانه مورد نظرتان بهترین تصمیم را بگیرید.
همانطور که می دانید مدل ها و طرح های متنوع زیادی کیف زنانه در بازار موجود می باشد و این مسئله طبیعی است که در زمان خرید دچار سردرگمی شوید.
مشاوران و همکاران ما نیز از طریق سایت porove.com در این زمینه بیشتر شما را راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به قانون انتخاب کیف دستی بانوان
 1. انتخاب چه سبک کیف برای خانم هایی با فرم اندامی شنی مناسب می باشد؟
  در این اندام، پاهای و شانه‌ها به یک اندازه هستند و کمر معمولا باریک‌تر است. بنابراین، این نوع اندام معمولا ایده‌آل‌ترین فرم اندام است و با هر نوع کیفی هماهنگی دارد.
 2. کیف های بزرگ‌ و قالب‌دار برای چه فرم اندامی مناسب می باشند؟
  اگر اندام سیبی شکلی دارید کیف های بزرگ‌ و قالب‌دار بهترین انتخاب برای شما می باشند.
 3.  انتخاب کیف مناسب بر اساس فرم بدن چه اهمتی دارد؟
  شناخت فرم بدن در انتخاب کیف مناسب بسیار مهم است. در واقع، کیف زنانه خوب زمانی به چشم دیگران زیبا می‌آید که متناسب با فرم بدن باشد.