دامن و شلوارک


دامَن : گونه‌ای پوشاک است که از کمر تا زانو یا بالای آن و گاه تا مچ پا را می پوشاند. امروز دامن بیشتر پوشاکی زنانه به شمار می‌رود، گرچه هنوز بخشی از پوشاک سنتی و آیینی رایج در میان برخی از مردان نیز هست.

دامن‌ها بر اساس قد از بسیار بلند تا بسیار کوتاه عبارتند از: دامن ماکسی، دامن میدی یا متوسط، دامن کوتاه و مینی ژوپ. شکل دامن نیز می‌تواند چین‌دار، کلوش، راسته، دامن ترک (مانند شش تَرک) باشد. دامن‌ها ممکن است از جنس نخ پنبه یا کتان یا حریر یا ساتن و ... باشند. برخی دامن‌ها هم پلیسه هستند.

برخی اوقات دامن را به همراه کت و گاهی به همراه بلوز می‌پوشند.

شلوارک : به معنای «شلوار کوتاه»، نوعی لباس است که برای پوشاندن بخشی از پایین تنه بدن انسان، توسط مردان و زنان پوشیده می شود.
بسیاری از طراحان مشهور لباس و خانه های مد، به طراحی و تولید انواع شلوارک می پردازند. با وجود استفاده کم تر پارچه نسبت به شلوار، قیمت شلوارک ها در کشورهای خارجی معمولاً از قیمت شلوار گران تر است.

"هر هفته به این بخش سر بزنید ، همکارای ما با دقت و سلیقه قشنگ ترینها و با کیفیت ترینها رو براتون دستچین میکنند ... تا بتونید جدید ترین مدلها رو انتخاب کنید ...  سرِهمی و سِت رو هم از دست ندید؛ بلوز دامن ، تاپ و شلوارک و یه عالمی ست دیگه رو میتونید اونجا پیدا کنید ."
کمی صبر کنید...

دسته‌بندی