محصولات جدید!!

پنکککمی صبر کنید...

دسته‌بندی


پنکیک چیست؟

پنکیک یا پنکک ، پودری خشک و فشرده است که به دلیل پودری بودنش پوشش مناسبی را برای تکمیل آرایش فراهم می‌کند.پنکک ها ناهمواری‌های پوست را می پوشانند و برای افرادی که پوست چربی دارند و همیشه از چربی اضافه پوستشان ناراضی هستند،مناسب است.

از دیگر کاربردهای پنکیک می توان به فیکس کردن کرم پودر و کانسیلر نیز اشاره کرد. بعد از استفاده کرم پودر پنکیک را به صورت خود بزنید. این کار چربی اضافه کرم پودرتان و کانسیلر را می گیرد و آرایش صورتتان را مات می کند .پنکیک ها قادر هستند منافذ باز صورت را بپوشانند و صورت را صاف تر نشان دهند. البته پنکک را به صورت تنها هم می توان استفاده کرد و قابلیت پوشاندن نواقص صورت را به تنهایی دارد.

پنکیک‌ها به خاطر پوششی که ایجاد می کنند برای افرادی با پوست چرب مناسب هستند ؛ زیرا پنکیک ها دربرابر گرما و تعریق تحت تاثیر قرار نمی گیرند و آرایش را مات و یکدست نشان می دهند. در واقع افراد با پوست چرب همیشه این مشکل را دارند که آرایششان یا محو می شود و یا بعد از چند ساعت زیبایی خود را از دست می دهد و صورتشان را براق و نامرتب نشان می دهد.پس می توان نتیجه گیری کرد که پنکک برای پوست های چرب عالی و مناسب است.

پنکیک ها دارای انواع مختلفی هستند: پنکک پوست های چرب،خشک و معمولی. انتحاب پنکک با توجه به رنگ پوست سفید، گندمی، سبزه و..  متفاوت است. البته به افرادی که دارای پوست چرب هستند، بیشتر از سایر افراد، استفاده از پنکیک توصیه می شود زیرا برقی که روی صورتشان دارد را از بین می برد و به هنگام رطوبت ، گرما و تعریق زیاد ریزش کمتری دارد.

انواع پنکک آرایشی

پنکک ها در انواع مختلف در بازار موجود می باشند که با هم انواع پنکک را بررسی می کنیم.

- پنکک شل Loose Powder

پودر شل می تواند شفاف یا رنگی باشد و به طور کلی در یک شیشه بسته بندی می شود. از سازگاری خوبی با ذرات ریز برخوردار است و برای ایجاد نور سبک به پوست برای ایجاد یک بافت صاف و ابریشمی استفاده می شود. پودرهای شل رنگی با اصلاح رنگ باعث کاهش قرمزی می شوند. از پودر شل نیز برای تثبیت آرایش استفاده می شود، به این معنی که کانسیلر و کرم پودر را فیکس می کند تا رنگ پوست صاف شود و ترک ها و خطوط پوست محدود شوند.

- پودر فشرده Pressed Powder

پودر فشرده در سایه های مختلف موجود است و در یک ظرف مرکب فروخته می شود. پودرهای فشرده باعث پوشاندن عیوب صورت می شوند، لکه ها و رنگ پریدگی را پنهان می کنند، بنابراین می توانند به عنوان پایه ای برای پوشش نور استفاده شود. ذرات موجود در پودر فشرده بزرگتر از ذرات موجود در پودر شل هستند و در صورت استفاده بیش از حد می توانند ظاهری ضخیم و لخته ایجاد کنند پس باید با دقت مورد استفاده قرار گیرند. برای تثبیت آرایش می توان از پودر فشرده نیز استفاده کرد.

- پنکک پودری حاوی مواد معدنی

پنکک پودری حاوی مواد معدنی به صورت پودر شل و متشکل از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. این ماده حاوی ترکیبی از آهن و دی اکسیدهای تیتانیوم و همچنین تالک است که از جمله ویژگی های ضد التهابی برای پوست و مزایای سلامتی ایجاد می کند. این نوع از پنکک ها گرفتگی منافذ پوست را محدود می کنند و معمولاً عطر و مواد نگهدارنده ندارند.

- پودر شفاف

پودر شفاف به دو صورت فشرده و شل در دسترس است. استفاده از آن برای لطیف کردن پوست برای کاهش چربی و درخشندگی است. این پنکک به نواحی خاصی از صورت روشنی می بخشد و ماندگاری بالایی دارد.

- پودر HD

این پودر با وضوح بالایی که دارد عمدتا برای افرادی که در فیلمی با کیفیت بالا حضور دارند برای جلوگیری از فلاش بک دوربین استفاده می شود، این تکه های سفید مناطق پودری است که توسط فلاش دوربین برجسته می شوند. پودر HD که به دو شکل فشرده و شل موجود است، می تواند براقیت پوست را کاهش دهد ، پوست را نرم و لطیف کند.

- پودر پایان دهنده

این نوع پنکک عمدتا برای به حداقل رساندن خطوط ریز و منافذ پوست استفاده می شود. این می تواند بافت پوست را یکنواخت کرده و نقاط ضعف را که به عنوان محصول نهایی برای تکمیل آرایش استفاده می شود، محو کند. به دو صورت فشرده و شل موجود است.

ویژگیهای پنکیک خوب :

- کنترل کننده چربی پوست

یکی از ویژگی های پنکیک خوب این است که می تواند کنترل کننده چربی پوست باشد. از آنجایی که استفاده از لوازم آرایشی در طول روز می تواند سبب چرب شدن پوست شود، لذا یک پنکیک خوب باید بتواند به راحتی نقش کنترل کننده چربی پوست را ایفا کند.

- مات کننده پوست

یک پنکیک خوب باید بتواند به راحتی پوست را مات کند. کسانی که از براق بودن آرایش خود پس از استفاده از لوازم های آرایشی حس خوبی ندارند، از پنکیک برای مات کردن پوست خود استفاده می کنند. یک پنکیک خوب باید بتواند به راحتی و به صورت طبیعی، پوست را مات کرده و شفافیت و براقیت آرایش و چربی پوست را از بین ببرد.

- ماندگاری بالا از ویژگی های پنکیک خوب

همان طور که گفته شد، پنکیک ها خاصیت پودری دارند، به این صورت که آن ها به شکل پودر روی صورت قرار می گیرند که این می تواند ماندگاری پنکیک را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که ماندگاری پنکیک روی پوست، از مشخصه هایی است که خانم ها حین خرید پنکیک به آن اهمیت ویژه ای می دهند.

- پوشانندگی بالا

از مشخصه های بسیار مهمی که یک کرم پودر و پنکیک باید داشته باشند، پوشانندگی بالای آن ها است. هنگامی که قرار است این لوازم آرایشی روی پوست قرار گیرند، لازم است تا بتوانند به راحتی تمامی سطح پوست را پوشش داده و پوستی یکنواخت ایجاد کنند.

هنگام انتخاب رنگ پنکک باید به چه مواردی توجه شود؟

پنکیکی را انتخاب کنید که رنگش مطابق رنگ پوستتان باشد.

انتخاب پنکک با رنگ روشن‌تر، پوست را خاکستری و کدر نشان می‌دهد. همچنین ممکن است چهره را بیمار و کسل نشان دهد؛ بنابراین از انتخاب رنگ‌های روشن‌تر از پوست خودداری کنید.

اگر رنگ پوست شما روشن است، استفاده از پنکک‌های دارای تناژ صورتی یا پنکک‌هایی که یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ پوستتان هستند گزینه‌های مناسبی برای شما خواهند بود. رنگ‌هایی با تناژ صورتی چهره را شاداب‌تر نشان می‌دهند و باعث تیرگی پوست نمی‌شوند.

اگر رنگ پوست شما تیره است، پنککی را انتخاب کنید که دارای تناژ زرد یا نارنجی باشد، اما مطمئن شوید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد.

قبل از خرید حتما محصول را تست کنید. تست محصول روی فک بهترین گزینه است.

هیچ وقت پنکک را پشت دست امتحان نکنید؛ زیرا گاهی اوقات این ترفند درست جواب نمی‌دهد و ممکن است دست به انتخاب اشتباه بزنید.

اگر می‌خواهید پنکک جلوه‌ای طبیعی به پوست شما بدهد، نمونه‌های مات را انتخاب کنید که پوشش مناسبی دارند.

راهنمای انتخاب پنکک با توجه به نوع پوست

از دیگر ویژگی‌های مهمی که قبل از خرید پنکک آرایشی باید مورد توجه قرار دهید، نوع پوستتان است.

بهترین پنکک برای پوست چرب

برای انتخاب بهترین پنکک برای پوست چرب و جوش‌دار دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

برای پوست‌های چرب، پنکیک‌های مات بدون چربی گزینه مناسبی هستند، زیرا ترشح اضافی روغن را کنترل می‌کنند.

این دسته از افراد نباید از پنکیک‌های درخشان و براق استفاده کنند، زیرا پوست را چرب‌تر نشان خواهند داد.

افراد دارای پوست چرب می‌توانند پنکک‌های ضد آب و ضد عرق را امتحان کنند.

پوست‌های چرب بهتر است قبل از استفاده از پنکک از یک پرایمر استفاده کنند. پرایمر چربی پوست را کنترل می‌کند.

برای داشتن آرایش یکنواخت، بهتر است برای زدن پنکیک از پد یا براش آرایشی استفاده شود.

قرار دادن یک مکعب یخ روی صورت می‌تواند ترشح روغن اضافی پوست را کنترل کند و اندازه منافذ باز پوست را به حداقل برساند.

پنکک خوب برای پوست خشک

قبل از خرید پنکک آرایشی برای پوست‌های خشک، توجه به نکات زیر توصیه می‌شود:

استفاده از پنکک‌های مات می‌تواند پوست را خشک‌تر جلوه دهد. این دسته از افراد بهتر است به سراغ پنکک‌های مبتنی بر کرم بروند تا پوست آن‌ها پوسته پوسته به نظر نرسد.

افراد دارای پوست خشک بهتر است ابتدا به صورت خود مرطوب کننده بزنند و اجازه دهند جذب پوستشان شود. سپس به سراغ پنکک بروند. در چنین حالتی پوست آن‌ها صاف و مرطوب به نظر می‌رسد.

بهتر است زیر ساز آرایش دو یا سه لایه نباشد، زیرا این کار باعث ناهموار شدن و پوسته پوسته شدن پوست می‌شود.

روی ناحیه‌های بسیار خشک صورت، مانند گونه‌ها یا اطراف بینی پنکیک نزنید.

برای پوست‌های خشک، استفاده از پنکک‌ها و هایلایترهای مبتنی بر مواد معدنی می‌تواند باعث درخشندگی پوست شود.

بهترین پنکک برای پوست حساس

قبل از خرید پنکک آرایشی برای پوست‌های حساس، توجه به نکات زیر توصیه می‌شود:

افراد دارای پوست خشک بهتر است از پنکک‌های بر پایه مواد معدنی که حاوی روغن، موم نرم کننده، رایحه و مواد نگهدارنده نیست استفاده کنند.

به افراد دارای پوست حساس استفاده از پودرهای غیر کمدوژنیک و غیر آکنه ژنیک توصیه نمی‌شود.

راهنمای خرید بهترین مارک پنکیک:

برندهایی مانند گلدن رز، دبورا، فلورمار، نوت، کنویس، ایوروشه، بورژوا، کالیستا، اسنس، اوریفلیم ، مک ، آموتیا ، گلدن رز ، الیزکیتا ، میبلین ، فلورمار و ... از مارکهای پرطرفدار پنکک هستند که در فروشگاه اینترنتی لباس و لوازم آرایش پُرُوِ با امکان پرداخت درب منزل و ضمانت اصل بودن کالا با بهترین قیمت عرضه میشوند .