محصولات جدید!!

لباس مجلسی و شبکمی صبر کنید...

دسته‌بندی


لباس مجلسی چیست؟

لباس شب رسمی یا لباس مجلسی نوعی از پوشاک زنانه است که معمولاً در مراسم و جشنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پوشش تاریخچه‌ای بسیار طولانی دارد و مدل یا طرح‌های امروزی در اصل بروزشده قدیمی‌ترهای آن هستند.این پوشاک بیشتر در مراسم‌های رسمی یا عروسیها استفاده می‌شود.

نوع محبوب لباس مجلسی لباس کوکتل است که در دسته لباس مجلسی برای مهمانی های نه چندان بزرگ قرار می گیرد و در واقع تعریفی از نوعی لباس مجلسی زنانه است که قد آن تا زانو است و همرا با کفش پاشنه بلند پوشیده می شود. چنین لباسی در مهمانی هایی که در کنار رسمی بودن جنبه دوستانه هم دارند استفاده می شود. از آنجایی که لباس کوکتل بهتر است در بقیه قسمت ها پوشش کامل داشته باشد توصیه می‌شود از رنگ های جذاب و با تزئین کافی و نه زیاد از حد، انتخاب شود. اگر مطمئن نیستید چه نوع لباسی برای این مهمانی ها مناسب است یک لباس مشکی ساده کوتاه انتخاب کنید.

یکی از رسمی ترین انواع لباس مجلسی بلک تای Black Tie است که نمی توان تعریف دقیق و جامعی برای آن ارائه کرد. لباس مجلسی معمولا لباسی بلند است که روی زمین کشیده می شود اما گاهی برخی از لباس‌های کوکتل را هم می‌توان در این دسته قرار داد. لباس بلک تای ساده و با برش ظریف و زنانه تهیه می‌شود و محدودیتی در رنگ آن وجود ندارد.
بلک تای تابستانی همان طور که از نامش پیداست مخصوص فصل گرم است و بهترین انتخاب برای یک جشن عروسی زیبای تابستانی است. این نوع لباس ها سبک، بلند و نازک و نرم هستند و با جواهرات کم و کوچک استفاده می شوند. همراه بلک تای تابستانی نباید از دستکش مجلسی استفاده کرد.

رسمی ترین نوع لباس مجلسی زنانه وایت تای White Tie نامیده می شود. شاید شرایط پوشیدن چنین لباسی برای هر کسی پیش نیاید اما این لباس را در مهمانی های بزرگ مثل مجالس سلطنتی و مهمانی های رقص اعیانی می پوشند. وایت تای حالتی سنتی دارد و تا حد زیادی یادآور قصه‌های شاهزادگان است اما محدودیت زیادی در شرایط انتخاب این لباس وجود ندارد و از دامن های پر و چین دار گرفته تا لباس بلند مشکی را می توان در چنین مهمانی هایی پوشید. وایت تای معمولا با دستکش بلند استفاده می‌ شود.


انواع لباس مجلسی و مدلهای جدید آن برای خرید

  1. لباس‌ شیفت (Shift Dress)

لباس‌های شیفت از مدهای بسیار محبوب دهه ۱۹۶۰ بودند. لباس‌های شیفت جزء گروه لباس‌های ساده دسته‌بندی می‌شوند. لباس‌های شیفت عموماً کوتاه و بدون آستین هستند. لباس‌های شیفت برای افرادی که ساختار بدنی آن‌ها مستطیلی است می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. ترکیب این نوع لباس شب با کفش‌های پاشنه‌بلند و یا بوت‌های‌ بلند تا زانو می‌تواند ترکیب مناسبی برای حضور در جمع‌های دوستانه باشد.

  1. لباس شب جذب و بدن‌نما (Bodycon Dress)

لباس‌های جذب همان‌طور که از اسمشان مشخص است لباس‌های بسیار جذب هستند که ساختار و فرم اندام را کاملاً نشان می‌دهند. لباس‌های جذب گزینه مناسبی برای خانم‌هایی است که اندام‌ها جزء فرم محبوب ساعت شنی است و آن‌ها می‌توانند با پوشیدن  این سبک لباس شب در مراسم‌های غیررسمی چهره جذابی از خود به نمایش بگذارند.


  1. لباس‌ شب کلوش (A-Line Dress)

طراحی لباس‌های کلوش به این صورت است که در قسمت بالاتنه و باسن جذب هستند و دامن آن‌ها از روی باسن گشاد می‌شود. همین طراحی باعث می‌شود تا لباس شبیه به حرف A دیده شود. لباس‌های کلوش مناسب موقعیت‌های غیررسمی و افرادی با اندام گلابی‌شکل است.

  1. لباس‌ شب پیچشی (Wrap Dress)

از ویژگی‌های اصلی این مدل لباس می‌توان به بسته بودن قسمت جلوی آن اشاره کرد؛ اما این بسته بودن کمی متفاوت‌تر از طرح‌‌های دیگر است. همان‌طور که از اسم این مدل می‌توان متوجه شد یک‌طرف این لباس از قسمت جلو به دور کمر می‌پیچید و با یک دکمه یا کمربند در قسمت کمربسته می‌شود. این مدل لباس شب برای خانم‌هایی که اندامی ورزشی با ساختار ساعت شنی دارند بسیار مناسب است.

  1. لباس‌ شب بندی (Halter Dress)

لباس‌های بندی مناسب‌ترین مدل برای فصل تابستان هستند. لباس‌های بندی آستین ندارند و یقه گرد آن‌ها تنها با یک یا چند بند که به دور گردن گره می‌خورند بسته می‌شود. لباس‌های بندی مناسب افرادی است که می‌خواهند توجه همه را به خود جذب کنند. همین امر باعث می‌شود تا مدل مناسبی برای مراسم‌های رسمی نباشند.

  1. لباس‌ شب نامتقارن (Asymmetrical Dress)

گاهی اوقات پیش می‌آید که به یک مهمانی دعوت می‌شویم اما هیچ اطلاعی از رسمی یا غیررسمی بودن آن نداریم. در چنین زمان‌هایی لباس‌های نامتقارن مناسب‌ترین مدل برای انتخاب لباس هستند. در این مدل معمولاً یک قسمت با قسمت دیگر هماهنگی ندارد. برای مثال، دامن قسمت پشت از قسمت جلو بلندتر است یا یک‌طرف با آستین و طرف دیگر آن بدون آستین است.

  1. لباس شب کوتاه و بلند (High-Low Dress)

لباس کوتاه و بلند هم نوعی لباس شب نامتقارن محسوب می‌شود. معمولاً در این مدل دامن قسمت پشت از دامن قسمت جلو کوتاه‌تر است. ترکیب این مدل با کفش‌‌های پاشنه‌بلند می‌تواند ترکیب مناسبی برای جلب‌توجه و خودنمایی در جمع‌های دوستانه و غیررسمی باشد.

  1. لباس شب راسته (Sheath Dress)

مدل راسته همان‌طور که از نامش مشخص است با توجه به خطوط و انحناهای بدن طراحی می‌شود و همین باعث می‌شود که خیلی بدن‌نما یا گشاد نباشند. دوخت و طراحی ساده این مدل لباس شب و البته بلندی دامن آن‌ها که معمولاً به زانو می‌رسد باعث می‌شود تا مدل راسته انتخاب مناسبی برای خانم‌هایی با ساختار بدنی ساعت شنی برای شرکت در مراسم‌های کاری و رسمی باشد.

  1. لباس شب با دامن کوتاه (Peplum Dress)

این مدل لباس شب برای آن دسته از افرادی که برای لباس پوشیدن کمی شیطنت به خرج می‌دهند مدل بسیار مناسبی است. از جزئیات این لباس این‌طور می‌توان گفت که قسمت بالاتنه آن‌ها جذب است و یک دامن کوتاه و چین‌دار به قسمت کمر و پهلو آن‌ها اضافه می‌شود.

    10.لباس نیمه مجلسی

این تیپ شاید از پیچیده ترین تیپ های لباس زنانه و مردانه باشد و زمانی استفاده می شود که بخواهید با دوستان نه چندان صمیمی خود بیرون ناهار بخورید یا به یک مهمانی دورهمی دعوت می شوید که هم دوستان صمیمی و هم افراد نا آشنا حضور دارند و می خواهید شیک و مرتب باشید. برای این نوع تیپ انتخاب های متنوعی وجود دارد اما برای کفش حتما باید یک کفش پاشنه بلند یا یک کفش تخت رسمی را انتخاب کنید.


راهنمای خرید اینترنتی لباس مجلسی

فروشگاه اینترنتی لباس و لوازم آرایش پُرُوِ این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده تا علاوه بر ارسال فوری و رایگان از بین جدیدترین مدلهای لباس شب و مجلسی از برندهای معتبر خارجی و ترک و ایرانی چندین مدل را انتخاب کرده و درب منزل یا محل کار پرو کنند و مناسبترین گزینه را انتخاب نموده و درب منزل در شهر تهران پرداخت کنند . همچنین در شهرهای دیگر امکان عودت و مرجوعی کالا باعث شده تا پُرُوِ به عنوان بهترین و معتبر ترین سایت خرید لباس مجلسی در بین کاربران خود مطرح گردد .