محصولات جدید!!

تاپ زنانه و دخترانهکمی صبر کنید...

دسته‌بندی


  • راهنمای خرید تاپ زنانه و دخترانه

تاپ زنانه چیست ؟

تاپ  یک لباس راحتی برای خانم‌ها است. تاپ لباس بالاتنه است که مدل‌های مختلف آن، دارای شکل‌های مختلف هستند. تاپ بندی و تاپ بند دار، تاپ خیلی کوتاه یا تیوبی، تاپ  بلند که تا پایین کمر کشیده شده است. تاپ  کلمه ای کاملاً انگلیسی است که به تمام تاپ لباس‌های بالاتنه گفته می‌شود. حتی تی شرت نیز در زبان انگلیسی نوعی تاپ یا بالاتنه به حساب می‌آید. اما در زبان فارسی، فقط به لباس‌های بالاتنه بدون آستین یا با آستین کوتاه، تاپ  گفته می‌شود.نکته‌­ی جالب دیگر این است که معمولاً در زبان فارسی به آن دسته از لباس‌­هایی که به صورت دو بنده، دکلته و یا بدون آستین هستند تاپ گفته می­شود. 

انواع تاپ زنانه :

این لباس­‌ها کاربردهای مختلفی از جمله برای استفاده در تفریح و مسافرت­‌ها، استفاده­‌ی روزمره و یا مهمانی و یا استفاده برای مجالس رسمی، دارند. تاپ‌­ها بیشتر با رنگ های بسیار متنوع و مدل­‌های جذاب و برش هایی که متعلق به اندام خانم هاست دوخته می‌­شوند.

نوعی از تاپ  هم وجود دارد که اساساً شکل سوتین بندی دارند و کمی بزرگتر از سوتین‌های معمولی هستند. این نوع تاپ  را تاپ بندی کوتاه می‌گویند. این نوع تاپ بیشتر در کشورهای اروپایی مد است و خانم‌ها آن را در کنار ساحل و استخرها تن می‌کنند. با این حال در ایران، یک لباس زیر ساده و زیبا است.

تاپ  زنانه معمولاً بدون آستین است. اما از ان جا که معمولاً به لباس‌های بالاتنه مانند تی شرت و بلیز هم در اصطلاح انگلیسی، تاپ گفته می‌شود، به تاپ ‌های بدون آستین، اصطلاحاً تاپ آستین حلقه ای نیز گفته می‌شود. تاپ آستین حلقه ای حالت پوشیده تری نسبت به تاپ بدون بند دارد. به خاطر این که باید تا بالای شانه‌ها بیاید، تاپ آستین حلقه ای بالای سینه‌ها را می‌پوشاند. اگر سایز و اندازه تاپ آستین حلقه ای را درست انتخاب کنید، تا پایین شکم و کمر خواهد آمد و یک لباس راحتی است. دست هنگام پوشیدن تاپ آستین حلقه ای آزاد است و حالت یکدستی دارد. طراحی تاپ خانگی، خیلی متنوع و گوناگون نیست و صرفاً اندازه و جنس تاپ خانگی است که اهمیت دارد. اگر کمی دقت داشته باشید، تاپ خانگی باید خنک باشد، سبک باشد و راحت باشد. بنابراین طرح‌های زیبا و جذاب روی تاپ  خانگی، خیلی برای خانم‌های ایرانی اهمیتی ندارد. گاهی وقت‌ها بیانگر حالت روحی فعلی آنها در خانه است.

تاپ ‌ها شکل‌های مختلف دیگری هم دارند. تاپ ‌های مجلسی هم در این میان، طرفداران خاص خود را دارند. تاپ ‌های مجلسی طرح‌های متنوع تری دارند و خانم‌های بیشتری تمایل به خرید آن دارند. تاپ ‌های مجلسی برای مهمانی‌های دور همی زنانه، جشن تولد و مهمانی‌های مشابه مناسب هستند. تاپ ‌های مجلسی دارای یقه‌های متنوعی هستند. تاپ مجلسی یقه گرد، تاپ مجلسی یقه هفتی، تاپ  مجلسی چین دار، تاپ مجلسی ساده و... تاپ ‌های مجلسی به دلیل اهمیتی که دارند، باید شیک تر از حالت معمولی باشند، طراحی آنها با توجه به مجلسی که قرار است تاپ در ان پوشیده شود، باد در نظر گرفته شود. معمولاً در تابستان خانم‌ها علاقه دارند در مهمانی‌ها، لباس‌های ساده تر و سبک تری تاپ بپوشند تا در مهمانی اذیت نشوند. بنابراین تاپ و شلوارک یا تاپ دامن را برای خودشان انتخاب می‌کنند که گرمای کمتری تحمل کنند.  گرما دلیل اصلی استفاده از تاپ  نیست، اما در این موضوع، بی تاثیر هم نیست.