محصولات جدید!!

خط چشمکمی صبر کنید...

دسته‌بندی


خط چشم چیست

تاریخچه استفاده از خط چشم به هزاران سال قبل باز می گردد. خط چشم از زمان مصریان باستان و حتی پیش از آن رایج بوده است. در آن زمان مردم چیزی شبیه به سرمه که ترکیبی از سرب بوده را برای آرایش چشم های خود استفاده می کردند. در مصر باستان استفاده از خط چشم پهن و ضخیم رایج بوده است. در آن زمان مردم معتقد بودند کشیدن خط چشم، آنها را از بلا ها و چشم بد دور نگه می دارد. در مصر باستان خط چشم از موادی مثل کانی مس و آنتیموان تهیه می کردند.چشم ها نقش بسیاری در زیبایی چهره دارند و خط چشم یکی از لوازم آرایشی است که هر بانویی دوست دارد به وسیله آن چشم هایی گیرا و جذاب داشته باشد. با خط چشم می توان مدل و حالت چشم ها را عوض کرد که جوانتر و یا حتی پیرتر به نظر رسید. کشیدن خط چشم احتیاج به تمرکز زیادی دارد تا فرم و حالت اصلی چشم ها حفظ شود. معمولا از مداد چشم برای پلک پایین چشم و قسمت درونی چشم استفاده می شود. اما کشیدن یک خط زیبا بر روی پلک معمولا توسط خط چشم انجام می گیرد.

انواع خط چشم

بطور کلی خط چشم ها انواع گوناگونی دارند که می توان به خط چشم های مدادی ،مایع ، کرمی ، و ژله ای اشاره کرد. در خط چشم های امروزی از سه فاکتور اصلی استفاده می شود که این سه ترکیب عبارتند از ماده ورقه کننده، ماده غلیظ کننده و رنگدانه .

ماده ورقه کننده این وظیفه را دارد که ترکیب خط چشم را به صورت یک ورقه نازک روی پوست پوشش دهد و کشیدن خط چشم را آسانتر کند. ترکیب بعدی غلیظ کننده است که شامل موادی است که بافت و حجم خط چشم را تشکیل می دهد. این مواد شامل صمغ ،موم و ژل های مختلف است که از منابع طبیعی به دست می آید. بهترین خط چشم حاوی موم ژاپنی است که از درختی بنام درخت موم در ژاپن به دست می آید و آخرین فاکتور رنگدانه ها هستند که معمولا برای رنگ مشکی و قهوه ای از اکسید آهن و برای رنگ های روشن از دی اکسید تیتانیوم استفاده می شود. رنگ سبز از اکسید کروم و رنگ آبی از اولترامارین تهیه می شود.

مهم‌ترین انواع خط چشم در دسته‌های زیر جای می‌گیرند.

خط چشم مدادی :

یکی از آسانترین مدل ها برای استفاده، خط چشم مدادی است و انواع مختلفی دارد.
خط چشم پودری

کار کردن با این مدل بسیار راحت و ساده است پس اگر برای اولین بار می خواهید از خط چشم استفاده کنید ما مدل مدادی پودری را به شما پیشنهاد می کنیم.نکات مهم درباره کشیدن خط
خط چشم مدادی با پایه واکسی :

 این نوع خط چشم ها نوک نرم تری دارند و روان تر می کشند. این مدل از خط چشم به کسانی پیشنهاد می شود که مهارت کامل و بهتری در کشیدن خط چشم دارند.خط چشم کیکی چیست
خط چشم پیچی مکانیکی : 

این مدل مداد ها تقریبا شبیه سرمه است ولی به اندازه سرمه چرب نیست.خط چشم کیکی چیست
خط چشم با پایه سرمه : 

در مقایسه با خط چشم های مدادی این مدل زودتر پاک می شود ولی در مهمانی های شب، جذابیت خاصی به چهره می دهد و در مقایسه با مدل های دیگر نرمتر است.نکات مهم درباره کشیدن خط

خط چشم مایع : 

خط چشم مایع با یک اپلیکاتور قلمی در یک محفظه کوچک قرار دارد و استفاده از آن نیازمند مهارت کافی در کشیدن خط چشم است. کشیدن خط چشم ، با اپلیکاتور ماژیکی راحت تر از نوع قلم مویی آن است. با استفاده از این نوع خط چشم می توانید نازکترین خط چشم ها را ، زیبا و جذابتر بکشید. از مزایای خط چشم مایع پر پشت نشان دادن مژه ها است و اینکه بعد از خشک شدن به هیچ وجه زیر چشم نمی ریزد و یا در اطراف چشم پخش نمی شود و از ماندگاری خوبی برخوردار است. از معایب این خط چشم ،برای استفاده از آن باید مهارت داشته باشید تا بتوانید  از این خط چشم  استفاده کرد و برای پاک کردن آن نیاز به پاک کننده آرایشی دارد .خط چشم کیکی چیست

خط چشم ژلی یا کرمی : 

این خط چشم ماندگاری بیشتری نسبت به خط چشم های مایع دارد اما به اندازه خط چشم های مایع مرغوب نیستند. این خط چشم اطراف چشم پخش نمی شود و معمولا ضدآب هستند و برای پاک کردن آن حتما باید از محلول پاک کننده آرایشی استفاده کنید. از مهمترین مزایای آن ترکیب شدن با دیگر آرایش هاست و کاربرد راحت تر و تمیز تری نسبت به دیگر خط چشم ها دارد و از معایب آن برای افرادی که دارای پوست خشک  هستند مناسب نمی باشد و به هنگام استفاده باید قلم موی جداگانه همراه داشته باشیم.

خط چشم کیکی :

این نوع خط چشم به اندازه خط چشم مایع مرطوب نیست. این خط چشم مانند سایه سفت و خشک است و قبل از استفاده از آن باید قلم موی آن را کمی مرطوب کرد. افرادی که مهارت کافی در کشیدن خط چشم دارند این مدل را ترجیح می دهند و می توانند نازکی و یا ضخامت خط چشم را به راحتی می توان کنترل کنند.

خط چشم رنگی : 

با توجه به تنوع رنگی خط چشم، مسلما حق انتخاب زیادی خواهید داشت. اکثر خانم ها از رنگ های مشکی و یا قهوه ای بیشتر استفاده می کنند و تمایل بیشتری دارند چون مشکی رنگ پایه است و با هر مدل آرایشی، زیبا و جذاب خواهد بود اما در عین حال با انتخاب رنگ های دیگر نیز آرایشی متفاوت و جذاب را تجربه خواهید کرد.


استفاده از خط چشم رنگی : برای این منظور باید ابتدا رنگ مناسب چشم های خود را بشناسیم. رنگ چشم اولین عامل تعیین کننده رنگ خط چشم است زیرا هدف نهایی خط چشم خلق نگاه زیبا و عمیق چشم هاست.

اگر چشم های قهوه ای دارید در انتخاب خط چشم از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستید زیرا اکثر رنگ ها برای این چشم ها زیبا و مناسب خواهد بود. اگر چشم های آبی دارید خط چشم قهوه ای یا برنز بسیار برازنده شما خواهد بود زیرا عمق دریایی چشمان شما را چندین برابر می کند. همچنین رنگ هایی مثل خاکستری و بنفش و یا آبی تیره برای این چشم ها بسیار زیباست. چشم های سبز با خط چشم هایی مثل بنفش و طلایی و قهوه ای بسیار زیبا و مناسب خواهد بود. خط چشم هایی با رنگ مشکی و ذغالی و آبی تیره برای همه رنگ چشم و آرایشی مناسب است. اضافه کردن مقداری نقره ای ملایم جذابیت آن را چندین برابر می کند.

چگونگی انتخاب رنگ خط چشم

رنگ سیاه برای خط چشم به همه زنان می آید و و بیشتر زنان به رنگ چشم سیاه تمایل دارند. در حقیقت رنگ سیاه، رنگی محکم و قوی برای پوست است. رنگ زغال چوب یا قهوه ای رنگی نرم و ملایم به نظر می رسد که بیشتر زنان در آرایش روز از آن استفاده می کنند و اگر پوست و مویی بلوند یا طلایی دارید این یک رنگ مناسب برای شما است.

 از استفاده کردن از بعضی رنگ های روشن برای خط چشم در شب نهراسید. رنگ ارغوانی، سبز و حتی قرمز در شب ، خط چشمی قابل توجه برای شما می سازد. زمانی که شما به باشگاه یا کلوپ می روید سعی کنید یکی از این رنگ ها را استفاده کنید تا خنده دار تر و جالب تر به نظر برسید. همچنین می توانید از خط چشم یا نقره ای در شب استفاده کنید. به علاوه یک قسمت از جط چشم را در گوشه ها برای زمانی که پلک های شما خسته می شود بلند تر و دراز تر بکشید.

 انواع مدل‌های خط چشم بر اساس فرم چشم

با شناخت بهترین نوع خط چشمی که مناسب چشم‌هایتان است می‌توانید آرایشتان را به رخ بکشید.

خط چشم مناسب چشم‌های درشت

خانم‌هایی که چشم‌های درشتی دارند بهتر است به سراغ خط چشم گربه‌ای و بالدار بروند و قسمت بالا و داخلی پلک بالایشان را نیز مداد بکشند.

خط چشم مناسب چشم‌های گرد

خانم‌هایی که چشم‌های گردی دارند بهتر است به سراغ خط چشم‌هایی بروند که چشم‌هایشان را کشیده‌تر نشان دهد. برای این منظور باید خط چشم را روی لبه خارجی چشم و به صورت دنباله‌دار بکشند.

خط چشم مناسب چشم‌های فاصله‌دار

خانم‌هایی که بین دو چشم و ابروهایشان فاصله زیادی وجود دارد بهتر است تمرکزشان را روی گوشه داخلی چشم بگذارند و در گوشه داخلی یک خط چشم نازک و تیز بکشند. توصیه می‌شود این دسته از افراد روی قسمت خارجی چشم خیلی کار نکنند.

خط چشم مناسب چشم‌های نزدیک به هم

این دسته از خانم‌ها باید دقیقا برعکس افراد دارای چشم‌های فاصله‌دار عمل کنند و تمرکز خود را روی گوشه خارجی چشم بگذارند و روی قسمت داخلی چشم خیلی کار نکنند. هر چه خط چشم را کشیده‌تر بکشند، فاصله بین چشم‌هایشان بیشتر خواهد شد.

خط چشم مناسب چشم‌های ریز

خانم‌هایی که چشم‌های ریزی دارند باید به سراغ خط چشم‌هایی بروند که باعث شود چشم‌ها درشت‌تر دیده شوند. مناسب‌ترین گزینه برای این افراد خط چشم‌هایی است که گوشه خارجی‌شان ضخیم‌تر و پهن‌تر از گوشه داخلی است.

خط چشم مناسب تک پلکی‌ها

منظور از تک پلکی‌ها افرادی هستند که وقتی چشم‌هایشان را باز می‌کنند تنها یکی آن‌ها مشخص است. این دسته از افراد برای زیباتر و درشت‌تر جلوه دادن چشم‌هایشان باید گوشه داخلی چشم را باریک و گوشه خارجی را پهن بکشند.

خط چشم مناسب پلک‌های افتاده

افراد دارای چشم‌های افتاده بهتر است خط چشمشان را پهن بکشند تا افتادگی پلک‌هایشان برطرف شود. همچنین به این دسته از افراد توصیه می‌شود پایین چشمشان خط چشم نکشند تا چشم‌ها کوچک نشان داده نشوند.

خط چشم مناسب چشم بادامی‌ها

افراد چشم بادامی بهتر است به سراغ خط چشم‌های دنباله‌داری بروند که گوشه داخلی آن‌ها باریک و گوشه خارجی یا همان دنبال چشم پهن‌تر است.

خط چشم مناسب چشم‌های گود رفته

این دسته از خانم‌ها برای اینکه چشم‌هایشان تیره‌تر و گودتر دیده نشود بهتر است داخل چشم‌هایشان را مشکی نکنند و تنها به کشیدن یک خط چشم نازک و باریک اکتفا کنند.

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک خط چشم

در فروشگاه اینترنتی لباس و لوازم آرایش پُرُوِ  بهترین مارک‌ها نظیر فلورمار، لانکوم، دوسه، لورآل، اسنس، مای، کالیستا، مک و پاریس با ضمانت اصالت کالا و بهترین قیمت عرضه گردیده است که با مراجعه به دسته بندی آرایشه و بهداشتی میتوانید جدیدترین مدلها را با امکان پرداخت درب منزل و ارسال فوری و رایگان تهیه کنید .