محصولات جدید!!

نیم تنه زنانه و دخترانهکمی صبر کنید...

دسته‌بندی


راهنمای خرید اینترنتی نیم تنه زنانه و دخترانه و معرفی انواع

  • نیم تنه چیست ؟

نیم ‌تنه نوعی  لباس زنانه است که تا نیمه ‌تن را می پوشاند یعنی از سرشانه تا زیر سینه را پوشش می‌دهد و معمولاً از دو بند و یک ‌تکه جداگانه بر روی سینه تشکیل ‌شده است.جالب است بدانیم تاریخ ورود نیم‌ تنه‌ها و یا در واقع تیشرت‌هایی با قد کوتاه به دنیای مد، به دوران جنگ جهانی دوم ( ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۵) بر می گرددزمانی که دنیا با بحران پارچه مواجه بوده است  و به این ترتیب اولین نیم‌ تنه‌‍‌ها به عنوان لباس ساحل و شنا در طی جنگ جهانی تولید و  مورد استفاده قرار می گرفتند . 

  • تفاوت نیم تنه و سوتین

همانطور که از اسم این دسته از لباس زیر زنانه مشخص است. این لباس بخش سرشانه تا زیر سینه را پوشش می‌دهد و معمولاً از دو بند و یک‌تکه جداگانه بر روی سینه تشکیل‌شده است. اکثرا خانم های ورزشکار از نیم تنه استفاده می کنند چرا که به دلیل کوتاه بودن و همچنین نمایان کردن شکم و پهلو علاقه مندند تا تأثیر ورزش بر عضله‌های این قسمت را شاهد باشند. دیگر ویژگی نیم تنه ها که باعث شده تا خانم های .رزشکار از این دسته از لباس های زیر استفاده کنند به این علت است که در قسمت کاپ سینه پدهایی وجود دارد که از سینه محافظت کرده و از افتادن آن جلوگیری می‌کند. این پدها ممکن است ثابت یا متحرک باشند تا بتوانید با توجه به نیاز و راحتی خود آن را انتخاب می‌کنید.

در سوتین انواع مدل‌های بنددار یا بدون بند دارند اما نیم‌تنه‌ها حتماً بنددار هستند و در واقع وجود این بند در فرم و میزان ساپورت نیم‌تنه تأثیر بسیاری دارد. تنوعی که در نیم‌تنه‌ها موجود است بیشتر شامل رنگ و نوع بند آن می‌شود و مثل سوتین‌های معمولی تنوع زیادی در طرح و مدل و یا جنس‌هایی چون نخی، نایلونی، توری و … نیم تنه ها وجود ندارد.

  • انواع نیم تنه :

همانطور که در بالا به بخش کوچکی از تاریخچه نیم تنه  اشاره کردیم اولین نیم تنه های تولید شده به عنوان لباس ساحل و شنا مورد استفاده قرار گرفتند.امروزه نیز بخش بزرگی از نیم تنه ها برای فعالیت های ورزشی  و استفاده در سالن های ورزشی طراحی و تولید می شوند.به خاطر راحتی در استفاده از نیم تنه ها برخی از خانم ها استفاده از نیم تنه را جایگزین سوتین کرده اند اما بهتر است بدانیم نیم تنه ها در واقع لباس زیر محسوب نمی شوند و به عنوان نوعی لباس زنانه محسوب می شوند. در واقع نیم تنه ها به دو دسته تقسیم می شوند.نیم تنه یا سوتین ورزشی و نیم تنه های فانتزی یا مجلسی .که مهمترین تفاوت این دو نوع در جنس پارچه به کار رفته در آن ها است.

  • نیم تنه فانتزی یا مجلسی

معمولا این نیم تنه ها برای داشتن یک استایل نیمه رسمی مناسب هستند. این نیم تنه ها را می توان با دامن،شلوارک و شلوار ست کرد.و در مهمانی های غیر رسمی استفاده کرد.

نوع دیگر این نیم تنه ها با قد بلند تر به همراه یک کت یا ژاکت می تواند یک استایل کژوال و بسیار زیبا را ایجاد کند.جنس پارچه نیم تنه های فانتزی مانند هر لباس دیگر می تواند از تور،نخ ،پلاستیک و…و همچنین می تواند دارای گلدوزی،مهره و …. و آنچه باعث افزایش جذابیت و زیبایی آن ها می شود طراحی و تولید شوند.

  • نیم تنه یا سوتین ورزشی

نیم تنه های ورزشی همانطور که از نامشان پیداست نوعی لباس ورزشی هستند .و مناسب استفاده در فعالیت های ورزشی می باشند.اکثریت نیم تنه های ورزشی دارای دو لایه و پد در قسمت جلو هستند.پدها باعث ثابت نگه داشتن پستان ها به سمت بالا می شوند که در حرکات ورزشی از پستان ها محافظت کرده و مانع افتادگی سینه  ها شود.نیم تنه ها فرم و شکلی جذب داشته و دارای بند می باشند.از نکات مهم در تولید نیم تنه های ورزشی جنس پارچه آن ها است .نیم تنه های ورزشی از پارچه هایی تولید می شوند که خاصیت خشک شدن سریع دارند .تنفس پذیری این پارچه ها بالا بوده و امکان گردش هوا و جابه جایی هوا را درون لباس میسر می سازد بنابراین  از پوست ورزشکاران در برابر انواع حساسیت ها و بیماری ها محافظت می کند.

از آنجایی که طرفداران پروپاقرص نیم تنه ها ورزشکاران هستند، نیم‌تنه‌های اسپرت در سه نوع حمایت کم، حمایت متوسط و حمایت زیاد دسته‌بندی می‌شوند و تا شکما بتوانید با توجه به ورزشی که انجام می‌دهید یکی از این سه نوع را انتخاب و خریداری کنید.

  • نیم‌تنه با حمایت کم برای ورزش‌های کم برخورد همانند پیاده‌روی، یوگا و یا تمرین‌های قدرتی مناسب است.
  • نیم‌تنه حمایت متوسط برای ورزش‌هایی چون دوچرخه‌سواری و دویدن آرام کاربرد دارد.
  • نیم‌تنه با حمایت زیاد برای ورزش‌های چون ایروبیک، دوچرخه‌سواری کوهستان و یا دو، گزینه مناسبی است.

از آنجایی که بیشترین پوشش نیم‌تنه در قسمت سینه قرار دارد. برخی از نیم‌تنه‌ها که به نیم‌تنه کاپ دار یا کپسول دار شهرت دارند در دو قسمت سینه به‌صورت جداگانه دارای کاپ هستند و فرم سینه را حفظ می‌کنند. در ورزش‌های کم برخورد این مدل از نیم‌تنه توصیه می‌شود.

مدلی دیگر از نیم‌تنه با عنوان نیم‌تنه فشرده مطرح می‌شود. نیم‌تنه‌های فشرده یکسره هستند و سینه را به سمت قفسه سینه فشرده نگاه می‌دارند. هیچ‌گونه کاپ یا کپسولی در طراحی این مدل نیم‌تنه استفاده نمی‌شود و برای ورزش‌های سبک تا متوسط مناسب است.

نوع دیگری از نیم‌تنه موجود است که با ترکیب دو مدل کاپ دار و فشرده‌ساز هر دو قابلیت را برای شما فراهم می‌کند و برای ورزش‌های سنگین‌تر و با برخورد بیشتر می‌تواند گزینه خوبی باشد.

با توجه به محبوبیت و جذابیت این نوع پوشش ، خرید مدلهای جدید و شیک نیم تنه زنانه و دخترانه از برندهای معتبر داخلی و خارجی در فروشگاه اینترنتی پُرُوِ با امکان پرو در محل و ارسال فوری و رایگان فراهم گردیده است .