محصولات جدید!!

رژ گونهکمی صبر کنید...

دسته‌بندی


 رژگونه چیست؟

رژگونه یکی از وسایل آرایشی زیبایی است که اگر به طوردرست آن را مصرف کنیم، حتی با میکاپ خیلی ملایم می توان زیبایی و جذابیت صورت را دو برابر کرد.خانم‌هایی که اهل آرایش کامل هستند به خوبی رژگونه را می‌شناسند. این ماده رنگی زیبا با رنگ دادن به گونه‌ها باعث شادب دیده شدن چهره شما می‌شود و به خصوص برای کسانی که از کرم پودر با پوشش متوسط و زیاد استفاده کرده‌اند یک وسیله آرایشی ضروری به شمار می‌رود.استفاده از رژ گونه حتی به مقدار کم، آرایش تان را بسیار جذاب خواهد کرد. هنگامی که کمی رژ گونه بر روی گونه ی خود می زنیم، اعتماد به نفس مان به حد چشمگیری بیشتر می شود. چنین هیجانی را معمولا در زمان استفاده از خط چشم های رنگی هم تجربه کرده ایم؛ چرا که به کمک رنگ ها می توان ظاهر شاداب و درخشانی داشت و در میان جمع چشم ها را به خود خیره کرد. اما در انتخاب رنگ مناسب رژگونه ، خط چشم یا هر کدام دیگر از لوازم آرایشی، باید به رنگ پوست تان توجه داشته باشید.

ترکیبات رژگونه :

ماده انتقال دهنده رنگ در رژگونه های پودری، پودر تالک است و در انواع کرمی و مایع، سیلیکون و مواد جاذب رطوبت وجود دارد. رنگ و نگهدارنده از دیگر مواد فرمول رژگونه هستند...

بد نیست بدانید رنگ رژگونه از دو نوع تشکیل شده؛ یکی رنگ طبیعی پوست را می پوشاند و دیگری رنگ دلخواه را به پوست می دهد. برخی رژگونه ها هم مواد جاذب روغن، متراکم کننده و پخش کننده دارند. این روزها شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی انواع رنگ ها و فرمول های رژگونه را با آگهی های تجاری جذاب و زیبا به مصرف کنندگان معرفی می کنند. اگر مصرف کننده اطلاعات کافی در مورد این مواد نداشته باشد، به پیام های تبلیغاتی بسنده می کند بی آنکه دقیقا بداند کدام محصول برایش مناسب است. در «زیبایی» این هفته نکته های مهمی را که بهتر است درباره انتخاب رنگ یا فرمول رژگونه بدانید، برشمرده ایم.

پرکاربردترین رژگونه، نوع پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. مزیت این نوع رژگونه حالت طبیعی، محوشدن آسان و جذب بهتر چربی پوست است اما عیبی هم دارد؛ اینکه چندان روی پوست نمی ماند و با جذب چربی از پوست، تغییر رنگ می دهد. این نوع رژگونه برای خانم هایی که آرایش ملایم را می پسندند و پوستی معمولی نه خیلی خشک، نه خیلی چرب – دارند، مناسب است. رژگونه مایع هم تحت عناوین کرم، ژل یا رنگ به فروش می رسد که همه شبیه اند و فقط حامل رنگ آنها تفاوت دارد؛ یعنی کرم ها حامل سیلیکونی و ژل ها یا رنگ ها حامل آبی دارند. رژگونه ای کرمی معمولا در یک ظرف و انواع ژلی در تیوب یا شیشه به فروش می رسند. رژگونه های مایع دوام خوبی دارند اما رنگشان طبیعی نیست و روی پوست خوب محو نمی شوند.

انواع مختلف رژ‌گونه‌ :


رژگونه‌ها به شکل موس، رنگیزه‌ای، پودری، کرمی و چسبان وجود دارند. اگر پوست‌تان معمولی و یا خشک است، رژگونه‌هایی به فرم موس  و کرمی برای آن انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود و در کل باعث می‌شود پوست حالت زنده و درخشان پیدا کند.

این نوع رژگونه‌ها به‌خوبی ترکیب شده و در تمام روز ماندگاری خود را حفظ می‌کنند. اگر پوست‌تان حالت چرب دارد، رژگونه‌ پودری باعث کاهش درخشندگی آن می‌شود و با کرم‌پودرتان به خوبی ترکیب می‌شود. اگر می‌خواهید آرایش مختصری روی صورت‌تان داشته باشید، می‌توانید بی‌آنکه کرم‌پودرتان از بین برود رژگونه‌ را پاک کنید.

رژگونه پودری

پرکاربردترین نوع رژگونه، نوع پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. ماده انتقال دهنده رنگ در رژگونه پودری ، تالک است . در این نوع رژگونه، حفظ حالت طبیعی چهره و محو شدن آسان و جذب بهتر چربی پوست از مزایای آن است. این نوع رژگونه برای خانم هایی مناسب است که پوست معمولی یا چرب دارند.

بهتر است برای زدن رژگونه پودری از براش یا قلم مویی استفاده کنید که زاویه دار باشد و یا سر بزرگ و پهن داشته باشد تا رژگونه به شکل یکنواخت بر روی صورت پخش شود. کمی از پودر رژگونه را با براش بردارید بعد آن را روی سطحی بکوبید تا اضافه اش خارج شود. از حرکات چرخشی برای زدن رژگونه استفاده کنید.

رژگونه کرمی

اگر پوستی خشک دارید و یا پوست شما چین و چروک دارد بهتر است از رژگونه کرمی استفاده کنید زیرا این رژگونه حاوی مرطوب کننده می باشد. در انواع رژگونه مایع و کرمی از سیلیکون و مواد جاذب رطوبت  استفاده می شود .برای زدن این نوع رژگونه از براشی استفاده نمایید که دارای سر صاف و مسطح باشد . بهتر است از حرکات ضربه ای برای زدن رژگونه استفاده کنید.

رژگونه مایع یا ژله ای

اگر به دنبال ماندگاری بسیار بالا هستید بهترین رژگونه ، نوع مایع و یا ژله ای آن است. رژگونه ژله ای یا مایع از سیلیکون و مواد جاذب رطوبت تشکیل شده  است .رنگ رژگونه از دو نوع تشکیل شده است یکی رنگ طبیعی که پوست را می پوشاند و دیگری رنگ دلخواهی که به پوست می دهد.برای این دسته از رژگونه ها از قلم موی مخصوص آرایش و یا انگشت دست استفاده کنید بهتر است این کار را با حرکات ضربه ای انجام دهید .

انتخاب رژگونه بر اساس نوع پوست و فصل

رژگونه دارای انواع مختلفی از جمله پودری، کرمی، مایع و غیره است. بهترین راه برای فهمیدن اینکه کدام یک با نوع پوست و نیازهای آرایش شما بهتر جواب می‌دهد، بررسی و آزمایش همه آن‌ها است. در اینجا خلاصه‌ای از انواع مختلف رژگونه آورده شده است:

  • رژگونه مناسب با فصل

زمانی که رنگ پوست‌تان را تشخیص دادید، می‌توانید متناسب با فصل، رنگ رژگونه مورد‌نظرتان را نیز انتخاب کنید. تابستان فرصتی عالی برای امتحان کردن رنگ‌های روشن‌تر است. فرقی نمی‌کند که از رنگ‌های زنده و درخشان استفاده کنید و یا رنگ‌های خنثی و نرم یا حتی رنگ‌های کمرنگ، بهتر است رنگ رژگونه شما بهترین همخوانی را با لباس‌تان داشته باشد.

رژگونه‌ بهاره و تابستانه

- رژگونه کرمی صدفی:

این رنگ خنثی با هر نوع لباس در رنگ‌های مختلف همخوانی دارد،‌ اما بهتر است آن را با رنگ‌های پررنگ امتحان کنید.

- رژگونه مومی صورتی :

اگر لباس‌تان به رنگ کمرنگ است و یا خنثی، بهتر است برای صورت‌تان از رژگونه صورتی استفاده کنید چراکه با پوست‌تان بیشتر همخوانی خواهد داشت.

- رژگونه چسبی مرجانی :

اگر لباس سفید، کتان راه‌راه یا حتی مدل گلدار پوشیده‌اید، استفاده از رژگونه‌های مرجانی روی صورت بهترین گزینه برای حفظ درخشندگی آن بدون بر هم خوردن ست لباس‌های‌تان خواهد بود.

- رژگونه پودری به رنگ قاصدکی :

پودرهای روشن‌کننده با هر رنگی همخوانی دارند؛ چراکه آنها رنگ‌های افزودنی ملایم و خفیفی هستند که به صورت‌تان اضافه می‌شوند. مهم نیست که رنگ و یا ته‌رنگ پوست‌تان چیست، پودرهای روشن‌تر باعث از بین رفتن سایه‌های صورت شده و سایه‌های ظریف‌تر و ملایم‌تری روی صورت به‌جا می‌گذارد.

- رژگونه با مایه‌های صورتی یا ساتن هلویی :

رنگ‌های صورتی روشن‌تر برای تکمیل لباس‌هایی با رنگ شربتی، صورتی پررنگ و حتی رنگ‌های خنثی ساده بسیار مناسب‌ هستند. استفاده از این رنگ‌ها، ساده‌ترین روش برای روشن‌تر کردن صورت است.

انتخاب رژگونه بر اساس رنگ پوست

بهترین رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوست شامل موارد زیر می‌شود:

رنگ رژگونه برای پوست‌های خیلی تیره

رنگ‌های صورتی و هلویی بعد از مدتی روی پوست این دسته از افراد پوسته پوسته و کدر می‌شوند. افراد دارای پوست خیلی تیره برای اینکه طبیعی به نظر برسند باید به سراغ تناژهایی مانند آلبالویی، زرشکی، مارونی و حتی قرمز بروند. از طرف دیگر، باید از انتخاب رنگ‌های براق اجتناب کنند و بافت ماتی را انتخاب کنند که عمق بیشتری به ظاهر می‌بخشد.

رژگونه خوب برای پوست تیره

در این نوع رنگ پوست می‌توان سایه‌های روشن‌تری را از تناژهای زرد و گرم به نمایش گذاشت. رنگ‌های نارنجی و اجری بهترین انتخاب برای پوست‌های تیره هستند. تناژ گرم همان چیزی است که این دسته از افراد هنگام خرید رژگونه باید دنبالش بگردند.

رنگ رژگونه برای پوست گندمی

رژگونه‌های کرمی و مات بهترین گزینه برای این افراد هستند. افراد پوست گندمی باید به دنبال رنگ‌هایی با تناژ صورتی، نارنجی‌های روشن و برنزه بگردند؛ هر چیزی که عمق بیشتری ایجاد کند و چهره را زیباتر جلوه دهد.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست روشن

رژگونه‌های مخصوص این طیف رنگی کاملا واضح هستند؛ رژگونه براق در کنار کمی صورتی. تناژهای خنک‌تر ظاهری کمرنگ‌تر دارند، بنابراین باید با رنگ‌های زیبا و گلگون ترکیب شوند تا طبیعی به نظر برسند.

رژگونه زدن متناسب با فرم صورت

قبل از رژگونه زدن ابتدا باید فرم صورت خود را بشناسید تا بتوانید به بهترین شکل به گونه‌هایتان شکل دهید.

 افرادی که دارای صورت‌های کشیده هستند باید قلم موی رژگونه را از طرف لاله گوش به سمت استخوان گونه به صورت افقی بکشند.

افرادی که دارای صورت‌های بیضی هستند باید رژگونه را روی استخوان گونه و خط لبخند بزنند.

افرادی که دارای صورت‌های گرد هستند باید رژگونه را زیر استخوان گونه بزنند.

افرادی که دارای صورت‌های لوزی هستند باید رژگونه را روی استخوان گونه بزنند.

افرادی که دارای صورت‌های مربعی هستند باید رژگونه را در دو طرف استخوان‌های گونه بزنند.

رژگونه مناسب رنگ چشم چیست؟


برای چشم های قهوه ای، انواع رگه های قرمز جگری، اناری و گوجه ای مناسب اند اما رنگ های خنثی و انواع طیف های قهوه ای فروغ این چشم ها را از بین می برند. رژگونه ای به رنگ بنفش مایل به ارغوانی، چشم های میشی را زیباتر می کند اما صورتی های مایل به نارنجی، رنگ این چشم ها را متمایل به خاکستری نشان می دهد. برای خانم های چشم آبی، رژگونه هلویی یا صورتی یخی مناسب است و قهوه ای مایل به بادمجانی، درخشش چشم هایشان را کاهش می دهد. تمام طیف های صورتی، رنگ سبز چشم ها را مشخص تر می کنند اما قهوه ای تیره، حالت مسحور کننده این چشم ها را می گیرد.

بهترین برند رژگونه برای خرید

از بهترین برندهای رژگونه می‌توان به رژگونه بورژوا، رژگونه بیو ، رژگونه کالیستا، رژگونه فلورمار، میلانی، نوت و اوریفلیم اشاره کرد. برای تهیه این محصولات به بخش لوازم آرایشی و بهداشتی در فروشگاه اینترنتی لباس و لوازم آرایش پُرُوِ سر بزنید .