محصولات جدید!!

کت و دامنکمی صبر کنید...

دسته‌بندی


راهنمای خرید اینترنتی کت دامن و معرفی انواع آن :

کت و دامن از لباس‌های کلاسیک زنانه است که قدمت آن به بیش از ۸۰ سال می رسد و در غرب به عنوان لباس رسمی زنانه به کار می‌رود و همچنان مورد استفاده خانم‌های متشخص است. اما این لباس در کشور ما به عنوان لباس مجلسی به کار می‌رود. کت و دامن های زنانه در طول چند دهه دچار تحولات زیادی شده‌اند و در همه نوع و مدلی می توان آن ها را مشاهده کرد. این لباس می تواند بسیار شیک و مجلسی و مناسب خانم های میان سال باشد و یا باحال و جوانانه باشد.

کت و دامن مجلسی :

دامنه گسترده ای از رنگ‌ها را در بر می‌گیرد. بیشتر خانم‌ها به خصوص خانم‌های مسن همیشه به دنبال رنگ‌های سیاه و تیره هستند اما می‌توان از رنگ های شاد تر مثل قرمز و صورتی و سبز نیز در لباس های مجلسی استفاده کرد. اما اگر به هر دلیلی دوست دارید مشکی بپوشید از پارچه‌های طرح دار استفاده نکنید چون هماهنگ کردن اکسسوری با آن بسیار مشکل است. البته پارچه های کار شده و گیپور استثنا هستند. کت و دامن می توانند همرنگ نباشند مثلا قرمز و مشکی و یا خاکستری و مشکی، که در این حالت بهتر است یکی از دو رنگ انتخاب شده مشکی یا نقره ای یا خاکستری باشد.

پارچه ی مناسب کت و دامن :

کت دامن کرپ : کرپ نوعی پارچه لطیف محسوب می شود که از ابریشم مصنوعی و یا طبیعی تولید میشود.پارچه های کرپ جز آن دسته از پارچه هایی به شمار میرود که استفاده های زیادی از آن می شود، مانند دوخت کت و دامن های شیک زنانه مناسب مجالس و میهمانی ها.ویژگی اصلی کرپ در نوع بافت این پارچه است، همچنین از ویژگی های دیگر این پارچه میتوان به تن خور بسیار عالی آن اشاره کرد به گونه ای که هنگام پوشیدن کت و دامن و یا لباس های دوخته شده با کرپ، حس مطلوب و اعتماد به نفس زیادی به فرد میدهد ‌.کرپ بافت ظریف و مقاومت بسیار بالایی دارد، و بدین ترتیب میتوان کت و دامن هایی با طرح ها و مدل های شیک و زیبایی با آن دوخت و به تن کرد.کرپ انواع مختلفی دارد که البته کرپ مازراتی برا ی دوخت کت و دامن مناسب است.

کت دامن ژاکارد : پارچه ژاکارد یک نمونه دیگر از انواع پارچه های مناسب برای دوخت کت و دامن های اسپرت و مجلسی زنانه و دخترانه است که در زمینه هایی با طرح ها و رنگبندی های شاد و ملیح وجود دارد.

کت دامن شانتون : شانتون نیز نمونه ی دیگری از انواع پارجه های مناسب برای دوخت کت و دامن زنانه میباشد .شانتون پارچه ای نخی محسوب می شود که وزن کمی  دارد، و به دلیل سبک بودن و راحتی پارچه،مناسب برای دوخت کت و دامن های راحت برای افراد درشت اندام می باشد.

کت دامن ساتن : اولین ویژگی اصلی پارچه ساتن، در براقیت و لطافت بسیار بالا ی آن است، پارچه ساتن یک نمونه دیگه از پارچه های مناسب برای دوخت کت و دامن زنانه مجلسی و اسپرت است،که هم به صورت ساده و هم به صورت ترکیبی با پارچه های دیگر کار می شود.ساتن پارچه ای بهاره است، اما این پارچه زیبا و لطیف به دلیل جنس و تن خور عالی که دارد، در تمامی فصول از آن برای دوخت لباس های مجلسی به خصوص دوخت کت و دامن از آن استفاده می کنند.

کت دامن فاستونی : پارچه فاستونی جز پارچه های سبک شناخته می شود، که برای دوخت کت و دامن زنانه، مناسب می باشد.جز برترین جنس ها برای دوخت کت های بسیار شیک زنانه و دخترانه است که بسیار خوش ایست و خوش پوش است .