محصولات جدید!!

مایو و لباس شناکمی صبر کنید...

دسته‌بندی


  • راهنمای خرید اینترنتی مایو و معرفی انواع آن

مایو چیست ؟

مایو یا لباس شنا به لباسی میگویند که برای شنا کردن در آب باید پوشید و اغلب از الیاف مصنوعی تشکیل شده هست واژهٔ مایو (به فرانسوی: Maillot de bain) از فرانسوی وارد زبان فارسی شده‌ هست مایو یا لباس شنا باید تمیز و بهداشتی باشد و گاهی همراه خود کلاه نیز داشته و در مدل های پوشیده و نیمه پوشیده وجود دارد.جنس این لباس ها معمولا متنوع است. مایوها عموما از جنس نخ و گاه استرج و نایلون می باشد. با وجود اینکه حساسیت به مایو خیلی کم دیده شده، اما باز هستند کسانی که پوستشان به جنس مایو حساسیت نشان می دهد. این افراد می توانند از مایو های ضد حساسیت موجود در بازار استفاده کنند.

انواع مایو زنانه:

مایوهای زنانه تنوع مدل و طرح بالایی دارد. به صورت کلی مایوهای زنانه به چهار نوع یک تکه، دو تکه، سه تکه و اسلامی تقسیم بندی می شود. هر کدام از این مدل ها دارای رنگ بندی و طرح های متنوعی هستند.

مایو یک تکه:

عمومی ترین و ساده ترین مایوی زنانه،مایوهای یک تکه هستند.طرح،مدل و رنگبندی در این مدل بسیار زیاد است و تمام رنج سنی را پوشش می دهد.

مایو دوتکه:

مایو دو تکه یا به اصطلاح بیکینی شامل شورت و سوتین شنا بوده و بدن در این مدل نمایان است.بیکینی در مدل ها و اندازه های گوناگون در بازار موجود است

مایو سه تکه:

مایو سه تکه یا تانکینی،این مدل ها مانند مدل های دوتکه دارای سوتین و شورت است با این تفاوت که سوتین های این مدل به گئنه ای است که شکم را می پوشاند.


مایو اسلامی :

در مایوهای اسلامی یا بورکینی دست ها تا مچ،پاها و تمام بدن تا گردن پوشیده است.علاوه بر آن دامن کوتاهی هم به مایو ضمیمه شده است.این مایوها به دو صورت با دامن (بورکینی) و بدون دامن وجود دارد.نوع بدون دامن آن این مزیت را دارد که گردن و موها را نیز پوشش می دهد.

نامهای دیگر مایو زنانه :

مایو ساده
(تانک‌سوییت، maillot) عمومی‌ترین و ساده‌ترین مایوی زنانه است.

بیکینی

(به انگلیسی: bikini) لباس شنای دو تکهٔ زنانه‌ای است که قطعهٔ بالا تنه‌ اش مثل سینه‌ بند پستان‌ ها را می‌پوشاند و قطعهٔ پایین‌ تنه‌ اش از پشت نشیمنگاه و از جلو شرمگاه را مستتر می‌کند، ولی ناف و دیگر قسمت‌های بدن برهنه می‌مانند. اندازهٔ بالاتنه و پایین‌تنهٔ بیکینی در گونه‌های مختلف آن متفاوت است: برخی گونه‌های بیکینی پستان‌ها، شرمگاه، و نشیمنگاه را کاملاً می‌پوشانند؛ گونه‌های دیگر طرح‌های اجمالی‌تری دارند و ممکن است تنها هاله پستان و ناحیهٔ تناسلی را فقط تا تپه ونوس بپوشانند.

تانکینی
(نوع پوشیده‌تر بیکینی) دو تکه است ولی قسمت بالایی٬ سینه و شکم را می‌پوشاند

مونوکینی
(یا مایوی تک) در واقع همان بیکینی است بدون تکه پوشاننده سینه. 

بورکینی

(مایو اسلامی) لباس شنا یا همان مایو برای خانم‌ها دارای انواع مختلفی است: مایوهای یک تکه، مایوهای دو تکه، مایوهای سه تکه و البته مایو اسلامی یا بورکینی. بورکینی از ترکیب دو واژه برقع و بی  کی  نی بوجود آماده است و در دو مدل مختلف از آن ساخته شده است. این لباس زنانه تمام بدن را غیر از صورت، پاها و دست‌ها را می‌پوشاند و مورد توجه بسیاری از زنان مسلمان در کشورهای مختلف قرار گرفته است.

یک نوع از بورکینی دامن‌دار بوده که بر روی شلوار قرار می‌گیرد و یک نوع دیگر آن که بدون دامن است. اولین بار بورکینی در کشور آلمان ساخته شده است. شایان ذکر است برند M&S نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین تولید کنندگان این نوع مایو در دنیا شناخته می‌شود.