انتخاب اول: لباس تابستانی نخی

نخ با الیاف نرم و ملایم و راحتش شناخته می‌شود. ویژگی خاص پارچه‌های نخی، امکان عبور هوا از بین الیاف ظریف و نازک آن است.

لباس‌های نخی را کجا بپوشیم؟

میشود گفت پارچه‌های نخی برای هر آب و هوایی مناسب هستند. آن‌ها را هم در هوای گرم و خشک و هم در هوای مرطوب می‌توان پوشید. اما لباس‌های نخی بهترین انتخاب برای ورزش کردن نیستند چون رطوبت را در خود نگه داشته و باعث سرماخوردگی می‌شوند.

همچنین  لباس‌های نخی اگرچه بهترین انتخاب تابستانی به حساب می آیند اما برای استایل مجلسی شاید آنقدر کارایی نداشته باشند چون هم زودتر چروک می‌شوند و هم فرم روزمره‌تری دارند مگر اینکه الیاف نخی در لباس مورد نظر شما با برخی الیاف مصنوعی دیگر ترکیب شده باشد.

مزایای پوشیدن لباس‌های نخی

علاوه بر امکان عبور هوا از الیاف طبیعیِ لباس‌های نخی که باعث کاهش دمای بدن می‌شود ، نخ یک جنس ضد حساسیت است و با توجه به میزان بالای عرق کردن در فصل تابستان، لباس‌های نخی به سلامت پوست شما هم کمک می‌کنند.

توصیه : بهتر است لباس‌های نخی را در خشک کن قرار ندهید، آن‌ها را در هوای آزاد خشک کنید تا کمتر چروک شوند.

انتخاب دوم: استفاده از لباس با پارچه کتان

کتان یا همان لینن از گیاه کتان درست می‌شود و به خاطر خنکی بی‌نظیر و حس تازگی در هوای گرم شناخته می‌شود.

مزایای لباس‌های کتان

مزیت کتان نسبت به نخ این است که کمتر چروک می‌شود و آسان‌تر صاف می‌شودند پس اگر از اتو کشیدن متنفرید پارچه کتان انتخاب اول است.

به دلیل تراکم بالای پارچه، کتان معمولا دوام بالاتر و همچنین قابلیت تنفس بیشتری دارد. این پارچه ها کاربردی هستند و برای هر موقعیتی بهترین انتخاب لباس تابستانی به شمار می‌روند.  علاوه بر این پارچه‌های کتان بسیار سبک هستند.

توصیه : کتان فرمی شبیه به جین دارد، پس یک شلوار کتان میتواند بهترین انتخاب برای روزهای گرم تابستانی باشد و با آن میتوانید یک تیپ روزمره و راحت داشته باشید.  

انتخاب سوم: لباس‌های ریون

ریون، الیاف مصنوعی است که از درخت گرفته شده و طی فرایندی تغییر پیدا می‌کند. ریون حسی شبیه به ابریشم، پنبه یا لینن دارد.

لباس‌های ریون را کجا میتوانیم بپوشیم؟

پارچه‌های ریون میتوانند بهترین انتخاب برای هوای گرم و خشک باشند ، اما به این خاطر که به هر حال الیاف طبیعی به شمار نمی‌روند به اندازه لباس‌های نخی قابلیت عبور هوا را ندارند و بنابراین برای هوای مرطوب نمی‌توانند انتخاب اول باشند.

مزایای لباس‌های ریون چیست؟

ریون بافتی ظریف‌تر و سبک تر نسبت به لبا‌سهای نخی دارد پس انتخاب مناسبی برای لباس‌های مجلسی یا شومیزهای تابستانی سبک، لطیف و راحت است.

توصیه : رنگ‌های روشن مثل سفید، کرم و پاستلی‌ها درخشش بیشتری برای فصل تابستان دارند و همچنین استایل زیباتری می‌سازند و همینطور به دلیل جذب کمتر نور خورشید نسبت به رنگ‌های تیره، به خنک ماندن شما کمک می‌کنند.

انتخاب چهارم : لباس‌هایی با پارچه الیاف ترکیبی

بعضی پارچه‌ها با الیاف ترکیبی مناسب تابستان هستند ، لباس‌هایی با الیافی از نخ، پلی استر، اسپاندکس، نایلون و کتان که در ترکیب با یکدیگر هم خنک هستند و هم فرم بسیار زیبایی دارند.

این لباس‌ها کجاها کاربرد دارند؟

بعضی از این پارچه‌های ترکیبی در لباس ورزشی ها به کار می‌روند ، مزیت این لباس‌ها نسبت به یک تی شرت نخی ساده این است که به جای جذب رطوبت آن را از خود عبور داده و اجازه خشک شدن عرق روی بدن را می‌دهد، بنابراین در طول فعالیت‌های ورزشی هم خنک می‌مانید و هم خشک.

به علاوه الیاف ترکیبی ، بیشترین کاربرد را در لباسهای مجلسی دارند. اغلب این پارچه‌ها بهتر روی بدن فرم می‌گیرند و کمتر چروک می‌شوند. همینطور رنگ‌بندی‌های درخشانی دارند که برای انواع بلوز یا پیراهن مجلسی تابستانی می‌توانید استفاده کنید و یک ست خیره‌ کننده بسازید.

توصیه : با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را در ماشین لباس‌شویی بشویید چرا که پارچه‌هایی با الیاف ترکیبی معمولا مقاوم‌تر هستند.


از صندل تا لباس‌های راحت تابستانی ، پیراهن‌های رنگارنگ و مانتوهای نخی ، همه را در وبسایت poroveمی‌توانید به راحتی ببینید. از جدیدترین مجموعه‌های برندهای جهانی ایده بگیرید و بهترین ست تابستانی را داشته باشید!