شال و روسری جز پوشش های زمستانی بین المللی محسوب می شود که اغلب افراد بخاطر سرما به آن روی می آورند و نقش بسیار پررنگی در صنعت مد ایفا می کند. روسری و شال با رنگهای شاد از جمله ابزارهای کاربردی در مد هستند که همواره الهام بخش طراحان مد و لباس بوده اند. اما در کشور ما در تمامی فصول در بین بانوان این پوشش اجباری بوده و رعایت می شود. بستن شال گردن و روسری یکی از عواملی ست که می تواند تاثیر بسزایی در پوشش افراد بویژه بانوان داشته باشد. اغلب افراد تمایل دارند در مدل بستن شال و روسری خود تنوع ایجاد کنند تا احساس زیبایی بیشتری داشته باشند.

مدل بستن شال و روسری علاوه بر اینکه چهره و پوشش فرد را زیباتر می سازد کمک می کند تا جذاب تر و متمایز از بقیه به نظر برسند. به همین دلیل بسیاری از افراد در پی یاد گرفتن این روش ها هستند. اگر شما هم از طرز پوشش خود خسته شده اید و به دنبال ایجاد تنوع هستید، بویژه اکنون که در فصل پاییز  به سر می بریم، می توانید با تماشای این عکس ها  روش ها را یاد بگیرید و مدل بستن شال خود را تغییر دهید. بسیاری از خانم ها برایاینکه شخصیت زیبایی داشته باشند از حجاب استفاده می کنند اما انتخاب سبک ایده آل بستن روسری می تواند کمی دشوار باشد چرا که باید سبک حجاب به فرم صورت شما بیاید. به همین دلیل آموزش بستن شال و روسری تصویری امروز می تواند در این راستا به شما کمک کند. افرادی که فرم چهره بیضی شکل دارند انواع مدل بستن روسری به چهره شان می آید. 

نکته‌ بعدی در آموزش بستن شال و روسری مجلسی توجه به فرم چانه است. شما دقیقا نوع چهره خود را می شناسید، بنابراین اگر فکر می کنید پیشانی شما پهنتر از چانه تان است، سعی کنید بین پهنای پیشانی و حجم گردن و قفسه سینه تعادل برقرار کنید.    

                                                 آموزش بستن روسری به روایت تصویر

اگر فرم صورت شما گرد است روسری خود را به صورت تنگ نپوشید به جای آن از حجاب ترکیه‌ای استفاده کنید تا زوایای صورت شما آشکار شود.

                                                        

اگر فرم صورت شما مربعی است از سبک کویتی برای بستن روسری خود استفاده کنید تا زوایای صورت خود را مخفی کنید. توجه داشته باشید که شما از سبک حجاب ترکیه ای نباید استفاده کنید.                                                      

        

اگر صورت شما مستطیلی است نباید پیشانی خود را بپوشانید و باید گوشه های روسری را به صورت خود نزدیکتر کنید.شما می توانید در صورت تمایل برای بستن شال خود از روش های بالا ایده بگیرید. امیدواریم این مدل ها مورد پسند شما عزیزان قرار بگیرند و از مشاهده آن ها نهایت لذت را برده باشید.


برای دیدن جدیدترین مدلهای شال زنانه به دسته بندی خرید شال و روسری مراجعه بفرمایید .