شومیز از واژه فرانسوی Chemise برگرفته شده که در زبان فارسی به یک نوع لباس خاص زنانه گفته می شود که ابتدا به شکل آستین بلند و با دکمه های وسط ، به سبکی کلاسیک و ساده طراحی می شدند اما اکنون با انواع پارچه های حریر، گیپور و ریون در انواع مدل های مختلف دوخته میشوند.

شومیزها بنابر نوع کاربرد و هدف از استفاده شان، به شومیزهای اسپرت و مجلسی تقسیم بندی می شوند و هر کدام از این نوع از شومیزها با توجه به سبک و سیاق دوخت شان سنین متفاوتی از خانم ها را جذب خود می کند. به عنوان مثال شومیزهای مجلسی مورد استفاده در مجالس رسمی و مهم بیشتر مورد پسند خانم های با میانگین سنی بالاتر قرار می گیرد. البته این گفته به این معنی نیست که دخترخانم های کم سن و سال تر نباید یا نمی توانند در مجالس شومیز بپوشند!!

معمولا دختر خانم ها از شومیزهای اسپرت به دلیل ست شدن با پوشش مانتو و شلوار خود بیشتر استقبال می کنند.

شومیز ها انواع بسیار زیادی دارند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره شده است.

انواع مدل شومیزها:

شومیزهای یقه ملوانی

کسانی که به دنبال استایل های شیک و باوقار می گردند شومیزهای یقه ملوانی انتخاب کنند . این مدل یقه که در آنها یک قسمت شنل مانند روی لباس دوخته می شود، بسیار پرطرفدار هستند.

شومیز یقه کراواتی کد R10

شومیز های حریر

شومیز های حریر در رنگ های کم رنگ و پاستلی، برای مهمانی ها و دورهمی ها مناسبند . این شومیزها را با یک دامن یا شلوار چسبان رنگ تیره امتحان کنید.   شومیز کد 24087

شومیزهای گشاد با آستین باز

در شومیزهایی که کمی گشاد و آزاد هستند یکی از درزهای آستین را حین دوختن آن باز می گذارند به طوریکه قسمتی از دست از زیر لباس معلوم می شود.بهتر است این مدل شومیز را با شلوارهای چسبان فاق بلند بپوشید.

شومیز آستین بلند کد ad15

آستین های کوتاه چین دار

یکی دیگر از مدل های پرطرفدار شومیزهای آستین های کوتاه چین دار هستند که برای پوشیدن زیر سرهمی های جین در فصل تابستان مناسب هستند.

شومیز چین دار کد ad23

شومیزهای راه راه

شومیزهای دوخته شده با پارچه های راه راه عمودی یکی از ترندهای اصلی بهار و تابستان را تشکیل می دهند که در استایل های ایرانی، می توانید آن را با یک سارافن نخی سبک همراه کنید.

شومیز کد ar04

شومیز یقه پاپیونی

شومیزهای حریری که به شکل یقه پاپیونی طراحی می شوند بسیار پرطرفدار و زیبا هستند و برای پوشیدن زیر مانتوهای مجلسی بهاره نیز انتخاب بسیار مناسبی هستند.

شومیز مشکی ASHILDA

شومیز های بلند

شومیز های بلند برای استایل های روزانه فصل های بهار و پاییز مناسب است و آنها را می توان هم بدون شلوار به شکل تکی و هم با شلوار و جوراب شلواری ترکیب کنید.

تونیک طرحدار کرم قهوه ای

برای دیدن قیمتها و مدلهای بیشتر به دسته بندی خرید بلوز و شومیز دخترانه و زنانه مراجعه فرمایید .

راهنمای خرید شومیز مجلسی :

شما میتوانید با مراجعه به سایت فروش لباس زنانه پُروِ  تا 5 کالا اعم از انواع بلوز و شومیز مجلسی را انتخاب کرده تا برای پرو بصورت فوری و رایگان به آدرس شما در تهران ارسال گردد  بعد از انتخاب درب منزل پرداخت و خریداری نمایید . ضمنا در شهرهای دیگر امکان عودت و تعویض کالا بعد از خرید وجود دارد .