قطع به یقین جذابیت، ترکیب رنگ، نوع دوخت و جنس پارچه از اصلی ترین ویژگی های یک مانتو مناسب می باشد.

تمام خانم ها زمانیکه برای خرید مانتو به فروشگاه های مختلف می روند اولین چیزی که توجه آن ها را به خودش جلب می کند رنگ مانتو می باشد. پس این ویژگی در مانتو ها می تواند به اینکه شما ترغیب شوید که آن مانتو را بخرید یا نخرید بسیار اثر گذار خواهد بود.

بعد از اینکه رنگ مانتو شما را به سمت خود جلب کرد مسئله دیگری که برایتان دارای اهمیت خواهد بود جنس و طرح مانتو می باشد. اگر تمام موارد با سلیقه شما هم خوانی داشته باشند شما توانسته اید یک مانتو مناسب را برای خود انتخاب و خریداری کنید.

ویژگی مانتو مناسب به همین سه مورد که اشاره کردیم ختم نمی شود در ادامه بیشتر درباره اینکه یک مانتو مناسب باید دارای چه ویژگی هایی باشد بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد. 

خرید مانتو مناسب

ویژگی مانتو مناسب

  • مدل مانتو
  • مانتو مناسب افراد چاق
  • مانتو مناسب افراد قد بلند
  • جنس مانتو

مدل مانتو

یکی از ویژگی های که در خرید مانتو باید به آن توجه داشته باشید  مدل مانتویی است که انتخاب می کنید.

اگر شما دارای پایین تنه چاقی هستید بایداز مانتوهایی استفاده کنید که پایین تنه آن ها گشاد و چین دار باشد تا چاقی شما خیلی نشان داده نشود. اما اگر برعکس است و دارای بالا تنه چاقی هستید از مدل های راسته و گشاد استفاده کنید.

انتخاب مدل مانتو برای افرادی که دارای اندام متناسبی می باشند کار چندان سختی نیست و به راحتی هر مدل مانتویی را که بخواهند می توانند انتخاب و خریداری کنند. البته این افراد هم باید به یک سری ویژگی دیگر دقت داشته باشند تا بتوانند یک مانتو مناسب برای خود انتخاب کنند.

جنس مانتو

مانتو مناسب افراد چاق

از دیگر ویژگی مانتو مناسب انتخاب مانتویی است که با اندام شما همخوانی داشته باشد. مثلا افرادی که درشت اندام و چاق هستند نمی توانند مانتوهای جذب بپوشند زیرا اصلا جلوه زیبایی به اندام آن ها نخواهد داد.

بنابراین باید در موقع انتخاب و خرید مانتو حتما اندام خود را هم در نظر داشته باشید. 

این افراد بهتر است که از خرید مانتوهای کوتاه و تنگ خودداری کنند و به جای آن مانتوهای گشاد و راسته که مناسب با اندام آن ها می باشد را انتخاب کنند. اگر هم مشکل سایز دارید و نمی توانید مانتو مناسب سایز خود را در بازار پیدا کنید می توانید مدل هایی که مد نظر دارید را برداشته اقدام به خرید آن ها کنید. در اینصورت توانسته اید مانتو مناسب سایز خود را داشته باشید.

در زمان خرید پارچه مانتویی هم باید توجه داشته باشید که پارچه ای را بخرید که اندام شما را درشت تر نشان ندهد. سعی کنید مانتوهایی را خریداری کنید که دارای شکاف های جانبی باشند این نوع مانتوها اندام شما را کمتر نشان خواهند داد و شما در آن احساس راحتی خواهید کرد.

مانتو مناسب افراد قد بلند

برای افرادی که قد بلند دارند هم در برخی مواقع انتخاب و خرید مانتو سخت خواهد شد بنابراین باید این افراد هم به دنبال مانتوهایی باشند که برای آن ها مناسب است.

ویژگی مانتو مناسب برای افراد بلند قد که باید به آن توجه داشته باشند اول از همه رنگ مانتو می باشد و مانتوهایی که تک رنگ هستند اغلب موجب می شود که قد شما بلندتر نشان داده شود پس اگر می خواهید که قد شما کوتاهتر از آنچه که هستید نشان داده شود می توانید از ترکیب حداقل دو رنگ در تیپ خود استفاده کنید.

فراموش نکنید که مانتوهای کوتاه نیز بلند بودن قد شما را بیشتر نشان خواهد داد پس بهتر است از مانتوهایی که انحنای بدن را بیشتر نشان می دهند مانند مانتوهای کمردار استفاده کنید

خرید مانتو

جنس مانتو

مرتب بودن و صاف بودن لباسی که به تن می کنیم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به همین خاطر است که بیشتر خانم ها در موقع خرید مانتو به جنس آن بسیار دقت می کنند که به گونه ای باشد که اتو کردن آن آسان بوده و یا جنس مانتو طوری باشد که اصلا نیازی به اتو کردن نداشته باشد.

چون مانتوهایی که مدام باید اتو شوند تا صاف و تمیز باشند در اثر اتو کردن عمر خود را خیلی زود از دست خواهند داد.

خوب حال که زیاد اتو کردن مانتو باعث می شود که عمر مانتو کاهش پیدا کند و نمی شود از مانتو های چروک هم استفاده کرد پس باید چه کار کنیم؟!

برخی از مانتوها هم هستند که جنس آن ها طوری است که مدام پُرز می دهند و نمی توان آن ها را در مصرف روزانه استفاده کرد.

بنابراین قبل از خرید مانتو باید جنس مانتو را به خوب بشناسید. مانتو با پارچه های مختلفی دوخته می شوند که هریک ویژگی ها و مشکلات خاص خود را دارا می باشند.