یکی از پوشش های اصلی برای خانم ها در کشورهای اسلامی از جمله جمهوری اسلامی ایران مانتو می باشد. به گونه ای که می توان به جرات گفت در طول سال خانم ها مانتوهای زیادی را خریداری می کنند.
خرید مانتو امری لازم و ضروری برای هر خانم ها می باشد، اما مسئله مهم این است که با افزایش سن و افزایش وزن گاهی خرید مانتو با سختی و مشکلاتی همراه می باشد.
برای خانم های لاغر اندام و خوش اندام خرید مانتو کار چندان سختی نیست اما خانم های چاق با این موضوع مسئله بسیاری دارند و به سختی می توانند مانتو سایز مناسب را برای خود خریداری کنند.

ما امروز می خواهیم به خانم هایی که کمی چاق هستند و نمی توانند مانتو مناسب اندام خود را انتخاب کنند کمک کنیم تا راحت تر برای خرید مانتو مناسب اقدام کنند.

انتخاب مانتو مناسب

مانتو مناسب خانم‌های چاق 

افرادی که درشت اندام می باشند و چاق هستند باید برای خرید مانتو مناسب نکات مهم بسیاری را در نظر داشته باشند تا بتوانند یک مانتو مناسب با اندام خود را خریداری کنند.

نکات مهم برای خرید مانتو مناسب خانم های چاق

برای انتخاب مانتو مناسب خانم های چاق موارد زیر را باید حتما در نظر داشته باشید.

دوخت مانتو اولین و اصلی ترین نکته است که در زمان خرید باید در نظر داشته باشید. انتخاب یک مانتو تنگ و جذب بدون شک اندام شما را بیشتر نشان خواهد داد و در کل باعث خواهد شد که بدن شما بدقواره نشان داده شود و این اصلا چهره زیبایی ندارد و درست هم نیست.

مانتو باید مناسب با اندام هر خانمی انتخاب شود تا زیبایی خود را بیشتر و بهتر نشان دهد. شما می توانید برای اینکه اندام شما بیش از اندازه جلوه نداشته باشد از مانتوهای گشادی استفاده کنید که زیبایی خاص خود را دارا می باشند.

نکته بعدی اینکه اصلا به سراغ مانتوهای کشی و کمرکشی نروید زیرا که این مدل مانتوها باعث ایجاد حالت نامناسب در پوشش شما می شوند.

مانتو یقه پهن

 از مانتوهایی که از پارچه های راه راه افقی دوخته شده اند استفاده نکنید. این پارچه ها باعث می شوند که عرض بدن شما بیشتر از آنچه که هست نشان داده شود و شما را چاق تر می کند. اغلب افراد لاغر اندام از این سبک مانتوها استفاده می کنند. شما می توانید مانتوهایی را انتخاب کنید که از پارچه های راه راه عمودی دوخته شده اند.

مانتوهایی با رنگ های تیره بهترین گزینه انتخابی برای خانم های چاق می باشد. البته منظورما این نیست که مدام از رنگ تیره بپوشید. مانتویی را انتخاب کنید که رنگ تیره در آن بیشتر به کار رفته باشد

مدل مانتو برای افراد چاق

 برخلاف زمان های گذشته که انتخاب مانتو مناسب برای خانم های چاق کار سخت و دشواری بود این روزها افراد چاق راحت تر می توانند با در نظر گرفتن تنوع و طرح های مختلف بسیاری که در بازار وجود دارد مانتو مناسبی را برای خود انتخاب کنند.

ما به شما چند نمونه از مانتوهایی را که به راحتی می توانید بدون در نظر گرفتن اندام خود انتخاب کرده و خریدار کنید را معرفی خواهیم کرد.

  • مانتوهای راه راه دار عمودی
  • مانتوهایی با رنگ بندی تیره
  • مانتوهای کمربنددار
  • مانتو کتی
  • مانتوهای یقه پهن
  • مانتوهای مدل پانچو

خرید مانتو مناسب

اغلب خانم هایی که اندام درشتی دارند این سوال برایشان مطرح است که انتخاب مانتو بلند می تواند در اندام آن ها تاثیری داشته باشد یا نه؟!

خوب ما به این دوستان اینگونه پاسخ خواهیم داد که، قطعا و با جدیت نمی توان گفت که انتخاب مانتو بلند گزینه مناسبی برای شما نمی باشد زیرا که در برخی از مواقع انتخاب این مدل مانتو ها برای شما بهتر از مانتوهای کوتاه می باشد.
نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که در انتخاب مانتو نباید معیارهای مختلفی را که هر مدل مانتویی دارا می باشد را فراموش کنید. معیارهایی همچون رنگ، جنس پارچه، طرح، برش و مدل مانتو.
این معیارها تنها مختص خرید مانتو برای خانم های چاق نمی باشد بلکه هر خانمی با هر سایزی باید در زمان خرید این معیارها را در نظر داشته باشد تا بتوانند بهترین انتخاب را انجام دهد.

بنابراین شما می توانید با توجه به اندام خود مناسب ترین مانتو بلند را انتخاب کنید.