برای انتخاب و خرید مانتو قواعد و اصول مختلفی همچون جنس پارچه، پارچه مناسب اندام، رسمی و غیر رسمی بودن آن، انتخاب مانتو با توجه به رنگ پوست و..... باید توجه کرد.

در این مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چطور با توجه به رنگ پوست خود مناسب ترین مانتو را خریداری کنید.

خرید مانتو

انتخاب مانتو با توجه به رنگ پوست

اینکه من یا شما از چه رنگی خوشمان می آید یک مسئله کاملا سلیقه ای می باشد و به همین خاطر در زمان خرید وسایل شخصی خود ممکن است رمز و رازی که در درون رنگ ها نهفته است را نادیده بگیریم و نسبت به آن ها بی توجه باشیم.

در صورتیکه با در نظر گرفتن قواعد انتخاب رنگ مناسب برای لباس، می توانید انتخابی داشته باشید که شما را زیباتر و خوش هیکل تر نشان دهد.

بنابراین برای انتخاب و خرید مانتو حتما علاوه بر علایق خود رنگ پوستتان را هم در نظر داشته باشید و با توجه به رنگ پوستتان مانتو خود را انتخاب کنید.

نکات مهم خرید مانتو

دسته بندی رنگ پوست

همه انسان ها رنگ پوست متفاوتی نسبت با سایرین دارند مثلا ممکن است شما پوستتان روشن باشد در صورتیکه خواهر یا برادر شما پوست تیره رنگی دارند.

رنگ پوست انسان به سه دسته زیر تقسیم بندی شده است

  • رنگ پوست تیره یا سبزه
  • رنگ پوست روشن یا سفید
  • رنگ پوست معمولی

امروز با شما درباره انتخاب مانتو مناسب برای رنگ پوست تیره یا سبزه صحبت خواهیم کرد و در مقاله های بعدی به راهنمایی درباره رنگ پوستهای دیگر خواهیم پرداخت.

مانتو مناسب برای رنگ پوست تیره یا سبزه

اول از هر چیزی بزارید بگوییم که اگه شما جزء کسانی هستید که پوست تیره ای دارید. بسیار خوش شانس هستید زیرا که پوست تیره از ویژگی های مثبتی است که هر شخصی می تواند دارا باشد.

اکثر خانم ها همه کار می کنند که پوست روشن خود را تیره و یا به اصطلاح برنز کنند و این کار را با حمام آفتاب گرفتن و یا استفاده از کرم های برنزه کننده انجام می دهند اما باید بگوییم که هیچ رنگی نمی تواند مثل رنگ پوست خودتان که طبیعی است زیبایی خاصی به چهره شما دهد.

مانتو مناسب رنگ پوست

انتخاب مانتو با توجه به رنگ پوست برای این افراد کار خیلی سختی نیست چرا که می توانند از طیف رنگ های شاد و روشن استفاده کنند. رنگ‌هایی مثل صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم و رنگ‌های روشن گزینه های انتخابی بسیار مناسبی برای شما است که رنگ پوست تیره ای دارید.

استفاده از رنگ های روشن باعث می شود که تعادلی میان لباس و چهره شما ایجاد شود و شما شخصی ملایم تر و لطیف تر به نظر آیید.

انتخاب کردن رنگ های تیره مثل مشکی و قهوه ای برای شما که پوست تیره و سبزه ای دارید انتخاب مناسبی نمی باشد زیرا تیره بودن چهره شما را اغراق آمیز تر خواهند کرد و باعث می شوند که در نگاه اول سبزه بودن چهره شما بیشتر از آنچه که هست نشان داده شود.