خرید مانتو

یکی از دغدغه هایی که در کل سال خانمها با آن مواجه هستند انتخاب و خرید مانتو می باشد. البته برخی از خانم ها روی این قضیه چندان هم از خود حساسیت نشان نمی دهند و باید اعتراف کنیم که بیشتر وقت ها هم بهترین ومناسب ترین مانتو را برای خود خریداری می کنند.

خرید مانتو در حقیقت کار چندان سخت و دشواری نمی باشد در صورتیکه شما با در نظر گرفتن نکاتی که در مقاله های مختلف پُرو برایتان آورده ایم دقت لازم را داشته باشید.

بار دیگر و برای یادآوی خواهیم گفت آنچه را که نیاز است شما در زمان خرید مانتو به آن توجه داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین مانتو را برای خود خریداری کنید.

خرید مانتو

نکاتی که قبل از خرید مانتو باید بدانید

  • آشنایی و شناخت کامل با فرم اندام
  • مکان و محیطی که مانتو را برای آنجا میخواهید(محل کار، میهمانی، دور همی های ساده و....)
  • توجه به رنگ پوست بدن و صورتتان
  • در نظرگرفتن کوتاه و یا بلند بودن قد
  • جنس مانتو
  • رنگ مناسب فصل
  • و...

با اصلی ترین مواردی که میتواند به شما در خرید مناسب ترین مانتو کمک نماید تا حدودی آشنا شده اید حال می خواهیم به اصل مطلب امروز یعنی 

خرید مانتو برای افرادی که شانه های پهن دارند بپردازیم. اگر شما هم جزء این افراد هستید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مانتو جلو باز

خرید مانتو برای افرادی که شانه های پهن دارند

اگر دارای شانه های پهنی هستید و نمی دانید که چه نوع مانتویی برای شما مناسب می باشد و برای انتخاب مانتو دچار مشکل شده اید توصیه می کنم که نکات زیر را در زمان خرید مانتو در نظر داشته باشید.

خانم هایی که دارای شانه های پهن می باشید بهتر است مانتو خود را اینگونه انتخاب کنید:

سعی کنید مانتویی را انتخاب کنید که عرض شانه شما را کوچکتر نشان دهد و از انتخاب مانتوهایی که مدل برش روی شانه آن ها مربعی شکل می باشد و روی آن ها اِپُل خورده می شود به طور کاملا جدی اجتناب کنید چرا که مانتوهایی در این سبک شانه های شما را پهن تر نشان خواهند داد.

نکته بعد برای خانم هایی که شانههای پهن دارند این است که باید در زمان انتخاب مانتو، بین شانه و پایین تنه خود تناسب ایجاد کنند. یعنی باید مانتویی را خریداری کنند کهاین تناسب اندام را برای آن ها به وجود آورد. انتخاب مناسب مانتوهایی هستند که به کمک کمربند می توانید بالا تنه و پایین تنه را از هم جدا کنید. کمربند دار بودن ایننوع مانتوها باعث خواهد شد کانتو کمی پُف کرده و نمای دامن را به خود بگیرید.

برای اینکه عرض شانه های شما پهن تر از آنچه که هست نشان داده نشود مانتوهایی با آستین های ساده و یا بدون آستین که همان مانتوهای سارافون مانند می باشد را انتخاب کنید تا شانه شما باریکتر نشان داده شود.

جنس پارچه مانتویی را که خریداری می کنید حتما در نظر داشته باشید که باید لخت و کشی باشند.

مانتو مناسب اندام

حرف آخر

همیشه در نظر داشته باشید که برای خرید مانتو باید اندام خود را در نظر بگیرید برای مثال اگر پایین تنه شما چاق است مانتویی که قسمت پایین تنه اش گشاد باشد را انتخاب کنید. با برعکس اگر بالا تنه چاق دارید مانتویی را انتخاب کنید که راستهگشاد باشد

اگر شانه پهن دارید باید مانتویی را انتخاب کنید که شانه های شما را باریک نشان دهد، اگر شانه باریک دارید مانتویی برای شما مناسب است که کمی سرشانه شمارا پهن تر کند.

کوتاه و بلند بودن قد خود را هم همیشه در نظر داشته باشید. مانتوهای کوتاه برای افراد بلند قد بد نیست اما باعث می شود که قد آن ها بلندتر از آنچه که هست نشان داده شود و مانتوها بلند قد کوتاه شما را کوتاهتر نشان خواهد داد، پس در چنین شرایطی مانتویی را انتخاب کنید که تا سر زانو باشد که نه قد بلند شما را بلند تر کند و نه کوتاهی قد شما را بیشتر نشان دهد.