بدون شک برای شما هم پیش آمده است که با خانم هایی مواجه شوید که علاوه بر اینکه اغلب مانتوهایی زیبا و گران قیمت برتن دارند خیلی کم پیش می آیدکه خوش پوش باشند و برعکس آن ها خانم هایی که همیشه مانتو های ارزان برتن دارند و بسیار هم خوش پوش می باشند.

خب تفاوت این خانم ها در چیست که یکی با هزینه بسیار بالایی که برای خرید مانتو انجام میدهد اصلا خوش پوش به نظر نمی آید و دیگری با هزینه کم خیلی خوش پوش است؟

یکی از مواردی که باعث تفاوت سلیقه این دو دسته شده است انتخاب رنگ مانتو می باشد. اینکه چطور مانتو مناسبی را انتخاب کنید که از همه لحاظ مناسب باشد نکته مهمی است که باعث خوش پوش بودن و خوش پوش نبودن شما می شود.

مانتو بهاره و تابستانه

توصیه کلی در مورد رنگ مانتو

تنها کسی که می تواند به خوبی شما را در انتخاب رنگ مانتو راهنمایی کند آینه می باشد. حتما با خودتان می گوید که آینه چطور می تواند راهنما و مشاور شما در این زمینه باشد؟

زمانیکه شما مانتو مورد نظرتان را انتخاب میکنید با پُرو کردن آن جلو آینه میایستید و خودتان را در آینه نگاه میکنید تا تصمیم بگیرید. خیلی از مانتو ها به رنگ پوست شما نزدیک می باشند و اصلا انتخاب مناسبی نیستند و آینه به شما این موضوع را نشان می دهد. حتی اگر رنگ مانتویی که انتخاب کرده اید بسیار خاص می باشد و نظر شما را به خود جلب کرده است باید از خرید آن صرف نظر نکنید و به دنبال مانتو دیگری با رنگ مورد علاقه خودتان باشید نه رنگ های خاص.

راز ست کردن رنگ ها 

تا به حال به هارمونی رنگ ها در انتخاب لباس هایی که می خرید توجه داشته اید؟ رنگ ها دارای رازهای منحصر به فردی می باشند و هریک از آنها پیام هایی را با خود برای ما به همراه دارند که با توجه به آنها و پی بردن به رازهای درون رنگ ها خیلی بهتر و راحت تر می توانید در خرید لباس ها و وسایل شخصی خود تصمیم گیری کنید.

برای ست کردن رنگ لباس‌هایتان با سایر رنگ‌ها باید درباره چرخه رنگ ها اطلاعات کافی داشته باشید. همانطور که می دانید رنگ های اصلی شامل قرمز، آبی و زرد میباشند که از جمله رنگ هایی هستند که در تمام فصول میتوان در انتخاب لباس های خود آن ها را به کار بگیرید.

ست کردن مانتو

رنگ های مکمل هم نارنجی، بنفش و سبز می باشند که می توانید در مقابل رنگ های اصلی از آن ها استفاده کنید

شما می توانید برای ساختن یک هارمونی از رنگ‌های مشابه که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند استفاده کنید و با انتخاب کردن رنگ های خنثی مانند: سفید، مشکی و خاکستری می‌توانید هر رنگی را از دایره رنگی انتخاب و با رنگ‌های خنثی ترکیب کنید.

<3>انتخاب رنگ مانتو

خب برای انتخاب رنگ مانتو باید به چرخه رنگ ها که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم توجه کنید. قطعا انتخاب مانتو از میان رنگ های اصلی آزادی عمل بیشتری را به شما می دهد و شما میتوانید در سایر پوشش هایتان از این رنگ های اصلی استفاده کنید. 

مثالا شما می توانید مانتویی به رنگ زرد را با شلوار اسلش خاکستری و کفش اسپرت طوسی ست کنید و ظاهری شاداب داشته باشید.

یا برای مانتوهای مجلسی خود اگر میخواهید رنگ های روشن و شاد انتخاب کنید رنگ آبی نفتی یک گزینه مناسب است که ست کردن آن با سایر وسایل شما کار چندان سختی نمی باشد. برای ست کردن مانتو آبی نفتی خود می توانید از کیف های زرد و طوسی با کفش های پاشنه دار آجری استفاده کنید.

بنابراین برای انتخاب رنگ مانتو و ساختن هارمونی زیبا در استایلتون می توانید رنگ های اصلی را با رنگ های مشابه و هم خانواده ای که در کنار هم قرار گرفتن آن ها ظاهری شیک به وجود می آید استفاده کنید.

انتخاب رنگ شاد برای مانتو

حرف آخر

پیشنهادی که ما برای شما در این فصل از سال که زمان مناسبی برای سفر و گشت و گذار در طبیعت می باشد به دلیل سرسبزی طبیعت برای اینکه عکس های زیبایی بتوانید بگیرید از مانتوهایی به رنگ زرشکی، قرمز استفاده کنید.

البته منظره و مکانی که می خواهید در عکس خود از آن ها استفاده کنید هم می تواند در  انتخاب رنگ مانتو تاثیر گذار باشد.

فصل بهار و تابستان مناسب ترین فصل گردش، دریا، جنگل و... می باشد. اگر میخواهید لب دریا عکس یادگاری داشته باشید انتخاب رنگ نارنجی و آجری یکی از گزینه هایی است که در انتخاب مانتو و لباس خود می توانید روی آن ها حساب کنید.

برای مناطق کوهستانی و کویری هم رنگ بنفش و نیلی بهترین گزینه انتخابی است که پیش رو دارید.

به همین راحتی با هارمونی رنگ ها و نگاهی به طبیعت اطراف خود خیلی راحت می توانید رنگ مانتو خود را انتخاب کنید و همیشه ظاهری شیک پوش داشته باشید.