مانتوهای مختلف در طرح ها و رنگ بسیار زیاد و متنوع در بازار امروزی وجود دارند که مناسب با هر نوع سلیقه ای توسط طراحان مُد و لباس به بازار ارائه داده شده اند.

برای خرید مانتو همانطور که می دانید باید نکات بسیاری را در نظر داشته باشید که مهم ترین این نکات، فرم و طرح مانتو می باشد که باید متناسب با اندام شما انتخاب شود.

مثلا هیچ وقت یک خانم تپل مانتویی که دارای پایین تنه جذب باشد را انتخاب نمی کند زیرا می داند که باعث بیشتر نمایش داده شدن اندام او خواهد شد و به جای آن از مانتوهایی استفاده می کند که پایین تره گشاد تری دارند.

یکی دیگر از مواردی که اغلب خانم ها در زمان خرید مانتو به آن توجه دارند فرم آستین ها می باشد. ما در سایت پُرو می خواهیم با شما درباره طرح های جدید آستین برای مانتو صحبت کنیم و به شما بگوییم که چه سبک مدل آستین مانتویی می تواند برای شما مناسب تر باشد و اینکه برای مانتوهایی که در نظر دارید چه مدل آستینی زیباتر است.

جدیدترین مدل آستین برای مانتو

سوالات مربوط به طرح های جدید آستین برای مانتو

 1. مانتوهایی که این روزها در بازار وجود دارند براساس کدام طرح آستین طراحی می شوند؟
  بر اساس، سه مدل اصلی آستین پفی، آستین‌های چین دار و آستین‌های بلند 
 2. برای دوخت و طراحی مانتو با آستین های چین دار از چه پارچه هایی استفاده می شود؟
  پارچه‌هایی مانند حریر، تورها یا پارچه‌هایی که پف دار هستند گزینه های مناسب برای دوخت و طراحی آستین های چین دار می باشند.
 3. ترندترین نوع آستین‌های مانتو کدامند؟
   آستین پفی که خود آن ها شامل: آستین پفی‌هایی با پف بزرگ، پف متوسط، پف کم، پفی‌ مچ دار مچ بلند، پفی مچ دار مچ ریز و پفی‌های مچ دار با کش.

انواع طرح های آستین مانتو

مدل ها و طرح های آستین بسیار زیادی وجود دارند که برای مانتوهی موجود در بازار می توان به آن ها اشاره کرد.

اما ما قصد دارید درباره طرح های جدید آستین برای مانتو شما را همراهی کنیم.

از میآن مدل های مختلف آستین برای مانتو این روزها سه مدل از همه مدل ها پرطرفدار تر می باشد که عبارتند از:

 • آستین پفی
 • آستین چین دار
 • آستین بلند

در ادامه بیشتر درباره این مدل آستین های مانتویی صحبت خواهیم کرد

مانتو آستین پفی

آستین پفی

مانتوهایی با آستین‌ پفی مربوط به سال های بسیار دور می شود. در گذشته این مدل آستین بیشتر برای طراحای لباس های مردانه استفاده می شده است.

اما این روزها با تغییر و تحولی که در دنیای مُد و فشن به وجود آمده است این طرح آستین یکی از پرطرفدارترین مدل های آستین مانتو زنانه شده است.

آستین های پفی خود نیز دسته بندی های مختلفی دارند: آستین پفی بزرگ، آستین پفی متوسط، آستین پفی کم، آستین پفی بلند، آستین پفی مچ دار و....

نکات مهم برای خرید مانتو آستین پفی

گفتیم که برای خرید مانتو باید به موارد و نکات مختلف بسیاری توجه داشته باشید. درباره خرید مانتو آستین پفی هم لازم است به چند نکته توجه کنید.

 1. این مدل آستین های پفی برای آن دسته از خانم هایی که دارای دست و بازوهای درشتی می باشند انتخاب مناسبی نیست. زیرا که باعث می شود دست و بازوهای آن ها درشت تر نشان داده شوند و این موضوع یک نوع ناهماهنگی در ظاهر را برای آن ها به وجود می آورد.
 2. سعی کنید با سلیقه ای که دارید پارچه ای را انتخاب کنید که به خودی خود پف دار باشد. چرا که برخی از پارچه ها هستند که حالت ایستاده تری ندارند و می توانند ترکیب جالبی داشته باشند.
 3. آستین پفی کش دار از رایج ترین مدل مانتوهایی است که می توانید با پارچه های نخی و سبک ترکیب زیبایی را برای مانتو خود درست کنید.
 4. اما اگر می خواهید مانتو پفی مچ دار خریداری کنید  قد مچ را حتما در نظر داشته باشید زیرا اگر قد مچ بلندتر از حد معمول خود باشد دست شما را کشیده و باریک نشان خواهد داد.

مانتو آستین پفی چین دار بلند

آستین چین دار

با قاطعیت تمام می توانیم بگوییم که مدل آستین چین دار یکی از متنوع ترین طرح های جدید آستین برای مانتو می باشد.

این سبک آستین ها مانند آستین های پفی نیز دارای دسته بندی های مخصوص به خود می باشند که عبارتند از: آستین چین دار ساده، آستین چین دار نواری افقی، آستین چین دار نواری اریب، آستین چین دار زنگوله ای، آستین چین دار با مچ، آستین چین دار پفی و...

نکات مهم قبل از خرید مانتو آستین چین دار

 1. این مدل از آستین ها برای مانتو از آنجایی که دارای تنوع زیاد می باشند به راحتی میتوانند با هر نوع پارچه ای آن را دوخت. پارچه هایی همچون پارچه حریر و تور که بسیار سبک و پرکاربرد می باشند
 2. پارچه هایی که به طور خودکار پف دار می باشند یکی دیگر از گزینه های مناسب برای آستین چین دار کردن مانتو هستند. زیرا خیلی خوب چین می خورند و زیبایی خاصی به فرم مانتو می دهند
 3. مانتوهایی که دارای آستین چین دار هستند گزینه مناسبی برای میهمانی های رسمی شما می باشد

آستین بلند

آخرین سری از مدل های آستین برای مانتو که این روزها در بازار مانتو بسیار طرفدار دارد. مانتو با آستین بلند می باشد که بیشتر برای مانتوهای فرم اداری و رسمی استفاده می شود.

شاید در ظاهر اینگونه به نظر بیاید که این مدل آستین بسیار ساده می باشد و طراحی خاصی نیاز ندارد. اما باید بگوییم که این مدل آستین هم خود دسته بندی های مختلفی دارد.

مدل‌های آستین‌ های بلند 
 • آستین‌های خیلی بلند
 • آستین‌های بلند کلوش
 • آستین‌های بلند لاله‌ای
 • آستین‌های بلند کیمونو 
 • آستین‌های بلند با برش زاویه دار 

مانتو آستین بلند طرحدار

نکات مهم قبل از خرید مانتو آستین بلند

 1. مانتوهایی که طرح آستین آن ها بلند می باشد، دست شما را کشیده تر و باریکتر نشان می دهند بنابراین اگر شما جزء آن دسته از خانم هایی هستید که دست پُری دارید این گزینه می تواند بهترین و مناسب ترین انتخاب شما برای خرید مانتو باشد
 2. مانتوهایی که آستین بلند دارند را از پارچه هایی که لخت و افتاده هستند می دوزند زیرا که زیبایی بیشتری به مانتو می دهند. شما می توانید مانتوهایی با آستین بلند را برای استفاده روزمره خود انتخاب کنید.
جمع بندی

اگر تا به امروز نتوانسته اید مانتویی با طرح آستین هایی که دوست دارید را انتخاب کنید و همیشه برای این مسئله ذهنتان درگیر بوده است. از امروز به بعد خیالتان راحت است و با آسودگی خاطر بیشتری می توانید مانتویی را انتخاب کنید که طرح آستین آن مورد پسند شما می باشد.