آموزش دوخت مانتو جلیقه دار

شاید خرید مانتو جلیقه ای برای برخی از خانم ها کار سخت و دشواری باشد و ترجیح بدهند که این سبک مانتو را با پارچه های مختلف و در طرح های مختلف، خودشان آماده کنند. چرا که هزینه خرید چندین مدل مانتو جلیقه ای قطعا بیشتر از دوخت آن خواهد بود.

در ادامه با ما همراه باشید تا صفر تا صد دوخت مانتو جلیقه ای را به شما آموزش دهیم.

خرید مانتو جلیقه ای

مراحل دوخت مانتو جلیقه ای

 1. اولین کاری که باید انجام دهید آماده کردن الگو برای دوخت مانتو می باشد
 2. اولین الگویی که باید آماده کنید مربوط به جلو مانتو می باشد
 3. در مرحله بعدی جلوی لباس را برش عصایی زده و از بخش کمر نیز برش می دهیم (در نظر داشته باشید چون این مدل مانتو اندازه قسمت جلو و پشت یک اندازه ای ندارد باید برای برش دادن قسمت کمر از بخش سرشانه یک اندازه روی الگو جلو و پشت مانتو پایین تر باشد.)
 4. برای الگو پشت مانتو هم میتوانید از برش های عصایی شکل استفاده کنید و هم از طرح های ساده که از بخش کمر باید برش داده شوند.

مانتو جلیقه ای جلو باز

سوالات مربوط به مانتو جلیقه ای

 1. مانتوهای مدل جلیقه ی مناسب چه فصلی از سال می باشند؟
  این مدل مانتو ها به دلیل اینکه در طرح ها ومدل های متنوع بسیاری طراحی و دوخته می شوند از سری مانتوهایی هستند که می توانید در هر چهار فصل سال با توجه به نوع پارچه، از آن ها استفاده کنید.
 2. مانتو جلیقه ای را می توان در میهمانی هم استفاده کرد؟
  اکثریت خانم ها دوست ندارند که ایرادات اندام آن ها زیاد به چشم آید بنابراین با پارچه های متنوع مانتو جلیقه ای را تهیه م یکنند تا روی لباس میهمانی خود نیز از آن ها استفاده کنند. لبته باید بگوییم که این مدل مانتو چندان مجلسی نمی باشند.
 3.  پارچه مناسب برای مانتو جلیقه ای پاییزی چه پارچه ای است؟
  پارچه های کشمیر و فوترترک از جمله پارچه های مناسب برای مانتو جلیقه ای پاییزی می باشد که بسیار شیک و زیبا می باشند.

مانتو جلیقه ای مناسب میهمانی

استفاده از مانتو جلیقه ای برای میهمانی

گفتیم که مانتو جلیقه ای از مدل مانتوهایی هستند که می توانید در هر 4 فصل سال از آن ها استفاده کنید. از دیگر ویژگی های مانتو جلیقه ای این است که شما می توانید با استفاده از پارچه های سبک مدلی زیبا از این مانتوها را در میهمانی هایی که می خواهید لباس مناسب و پوشیده ای برتن کنید استفاده کنید.
اینکه خانم ها در میهمانی ها بخواهند لباسی بپوشند که ایرادات اندام آن ها زیاد به چشم نیاید یک امر طبیعی می باشد. مانتو جلیقه ای می تواند یک گزینه مناسب برای شرایط این چنینی باشد.
شما به راحتی می توانید یک شومیز زیبا همراه با دامن یا شلوار پوشیده و روی آن ها از مانتو جلیقه ای یا همان یارافن های جلو باز یا جلو بسته استفاده کنید.

مانتو جلیقه ای پاییزه

مانتو جلیقه ای برای پاییز

خانم های ایرانی در تمام فصول سال دوست دارند که استایل مناسبی داشته باشد و به همین دلیل دنبال مُدل های مختلف و جذاب از هر نوع لباس و مانتو می باشند.
انتخاب مانتو جلیقه ای از گزینه هایی است که خانم های ایرانی در فصل پاییز زیاد از آن استفاده می کنند.
برای دوخت یا خرید مانتو باید جنس پارچه را در نظر داشته باشید. برای مانتو جلیقه ای پاییزی بهتر است از پارچه های کشمیر و فوترترک استفاده کنید که هم زیبا هستند و هم از پارچه های مناسب برای مانتوهای پاییزی.

مانتو جلیقه ای تابستانی

مانتو جلیقه ای برای تابستان

همانطور که در فصل پاییز نیاز است که از پارچه های مناسب برای دوخت یا خرید مانتو جلیقه ای استفاده شود در فصل تابستان هم به همین شکل است.
قطعا شما می توانید مانتو جلیقه ای را که در پاییز می پوشیدید در مرداد ماه تابستان هم استفاده کنید. بنابراین باید پارچه ای را برای این فصل انتخاب کنید که گرمای را از خود عبور داده وشما زیاد احساس گرما نکنید.