به این جمله دقت کنید" یک دختر خوش لباس و خوش پوش بهتر است یک دختر کثیف با کت و دامن است" چه برداشتی از این جمله می توانید بکنید؟
خب ما به شما می گوییم که این جمله چه چیز را می خواهد عنوان کند. عبارت بالا توضیح دهنده این مسئله است که صرف نظر از نحوه لباس پوشیدن و ظاهر شما تا زمانیکه به خوبی شخصیت خود را نشناسید تاثیری ندارد.
شخصیت شناسی خود در کنار شحصیت شناسی مُد چیزی را به شما نشان می دهد که شاید تا به حال در زندگی خود آن را تجربه نکرده باشید.

ست کردن رنگ های مکمل

سوالات مربوط به شخصیت شناسی مُد

  1. آیا مد شخصیت ایجاد می کند؟
    مد از لحاظ تاریخی به شخصیت فرد مربوط می شود، زیرا یک ایده کلی از آنچه فرد فکر می کند ارائه می دهد و همچنین شخصیت او را به حداقل می رساند. شخصیت ها مسئولیت بزرگ و بزرگی دارند. آنها نمایانگر خود فرد هستند
  2. آیا مد هویت واقعی ما را نشان می دهد؟
    باید بگوییم آنچه که به عنوان مُد شما از آن پیروی می کنید و سبک زندگی، نحوه لباس پوشیدنخود را براسا آن برمی گزینید بازتاب بسیاری زیادی خواهد داشت. از این رو، می توان گفت مد هویت واقعی شما را نشان می دهد.
  3. مد چگونه شخصیت یک  شخص را تعریف می کند؟
    نحوه لباس پوشیدن شما اینامکانرا به شما می دهد که فردیتخود را به اشترک بگذارید. در واقع مُد معرف شخصیت شما می باشد زیرا که شما اغلب بر اسا آنچه که هستید لباس می پوشید

شخصیت شناسی از روی لباس

آشنایی با شخصیت شناسی مُد

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ شخصیت شناسی مُد برویم باید این نکته را خاطر نشان کنیک که استایل شما نشان دهنده شخصیت و روحیه شما می باشد و این یعنی همان مسئله که اطرافیان شما در نگاه اول و دیدار اول از شما برداشت می کنند بنابراین باید به این موضوع اهمیت زیادی داده شود.
همانطور که  قبل ترهم اشاره کرده بودیم نحوه لباس پوشیدن شما در مکان های مختلف معرف شخصیت شما می باشد.

به قول ریجل زوئی یکی از فشن های آمریکا که می گوید استایل راهی است برای اینکه بگویید چه کسی هستید بدون اینکه حرفی زده باشید.

در حقیقت زمانیکه شما بدانید چه سبک لباس یا حتی مانتویی برای اندام شما مناسب می باشد و می توانید از آن ها برای حضور در چه مراسم و مکان هایی استفاده کنید یعنی اینکه شخصیت و استایل خود را به درستی شناخته اید و دیگر برای حتی خرید مانتو هم مشکلی ندارید.

شخصیت شناسی مُد

هدف از شخصیت شناسی مُد

خانم ها همیشه به دنبال این موضوع هستند که بهترین و خوش استایل ترین لباس را خریداری کنند و هدف آن ها این است که زیباترین و خوش پوش ترین زنی باشند که در جمعی حضور دارد.
اما برای رسیدن به این هدف چه چیز را باید در نظر داشت؟  آیا همینکه شما بهترین لباس را با برند معرف بر تن کنید کافی است؟ آیا نباید آنچه انتخاب می کنید مناسب اندام و سن و سال شما باشد؟
برای رسیدن به هدفی که دارید شناخت آناتومی بدن و مُد گزینه هایی هستند که به شما کمک زیادی خواهند کرد تا همیشه در مراسم و میهمانی ها بدرخشید.
مثلا اگر دوست دارید که لاغر و قدبلند دیده شوید بهترین گزینه ای که ما می توانیم به شما پیشنهاد دهیم انتخاب لباس و مانتوهایی است که سبک کلاسیک تری دارند.

هدف از مُد شناسی

جمع بندی

هر سبک مانتو لباسی که انتخاب می کنید و می پوشید قطعا احساس های متفاوتی را درک خواهید کرد. در بعضی از لباس هایتان خیلی راحتر هستید تا در برخی دیگر. شاید از میان انبوه لباس و مانتوهایی که دارید تعداد محدودی از آن ها را استفاده می کنید و آن هم دقیقا همان هایی هستند که با پوشیدن آن ها احساس خوبی دارید.
اینکه بدانید با هر لباس و مانتویی که استفاده می کنید چه کفش، کیف و روسری را ست کنید قدم دیگری است که باید در شخصیت شناسی مُد آن را یاد بگیرید.
همه ما با توجه به شناختی که از خودمان دارم اقدام به خرید وسایل شخصی خود می کنیم. مثلا شاید شما دوست داشته باشید برای رفتن به جنگل از هودی های مختلف استفاده کنید و آن را با کتونی ست کنید اما این دلیل نمی شود که دوست یا خواهر شما هم همین نظر را داشته باشد. شاید او بخواهد مانتو اسپرت راحت بپوشد. می بینید که انتخاب ها و شناخت  افراد از مُد تعریف های مختلفی دارد.