همیشه زمان زیادی را روبروی آینه سپری خواهید کرد تا به نتیجه برسید و انتخاب درستی انجام دهید به همین خاطر زمان از دستتان خارج شده و ساعت قرار خود را فراموش خواهید کرد و نتیجه آن این است که در اولین قرار خود دیر حاضر می شوید و این اصلا وجه خوبی ندارد.
به خاطر داشته باشید که در ملاقات های اول بیشترین فاکتوری که می تواند جلب توجه کند ظاهر و پوشش شما می باشد که اهمیت زیادی دارد. پس انتخاب لباس برای شروع یک رابطه یا یک همکاری تاثیر بسیار زیادی روی زندگی شما دارد.

شخصیت شناسی از روی لباس

لباس نشانه شخصیت است

نحوه لباس پوشیدن شما به نوعی نشان دهنده شخصیت شما می باشد. قطعا همه دوست دارند که ظاهری زیبا داشته باشند و مناسب ترین پوشش را برای شرکت در محیط های مختلف انتخاب می کنند. مثلا برای شرکت در یک میهمانی دور همی از لباس های راحت و برای حضور در میهمان های رسمی انتخاب لباس های رسمی و سنگین از گزینه های انتخابی همه می باشد.
اما نکته اینجاست که همیشه این مراسم ها و میهمانی ها یک اولی هم دارند. اینکه در اولین قرار چی بپوشیم؟ بزرگترین سوالی است که ذهن خانم ها و برخی از آقایون را بسیار درگیر می کند.
انتخاب لباس و مانتو مناسب با رنگ بندی های مناسب مسئله ای است که باید در قرار اول به آن توجه زیادی کنید. زیرا که نحوه لباس پوشیدن شما در همین قرار اول می تواند بیان کننده بسیاری از مسائل باشد و همانطور که قبل تر هم اشاره کرده ایم لباس نشان دهنده شخصیت انسان ها می باشد.

سوالات اولین قرار چی بپوشم؟

 1. نحوه لباس پوشیدن در قرار اول چرا دارای اهمیت زیادی است؟
  همانطور که می دانید لباس نشان دهنده شخصیت شما می باشد و همیشه قرار ملاقات های اول می توانند سرنوشت شما را به نوعی تغییر دهندو اینکه شما ظاهری آراسته داشته باشید بیشترین تاثیر را می تواند روی زندگی شخصی و کاری شما در قرار اول بگذارد
 2. در قرار اول چه کارهایی را بهتر است انجام ندهیم؟
  در قرار اول بهتر است که موارد زیر را انجام ندهید و یا کمتر انجام دهید. زیاد عطر نزنید، آرایش زیاد نداشته باشید، اکسسوری های خود را به رخ نکشید، مانتو بدن نما نپوشید و....
 3. مانتو مناسب برای قرار اول چه مانتویی است؟
  با توجه به نوع قراری که دارید(کاری و دوستانه) مانتو خود را انتخاب کنید

انتخاب لباس مناسب برای اولین قرار

لباس مناسب برای قرار اول

برای اینکه بتوانید به راحتی و بدون استرس خود را برای قرار اول آماده کنید بهترین کار این است که از چند روز قبل تمام کارهای خود را انجام دهید. به سراغ کمد لباس هایتان بروید و با توجه به نوع قراری که دارید ( دوستانه، کاری) ست مناسبی را برای خود انتخاب کنید. قدم بعدی این است که جلو آینه بایستید و لباس های انتخابیتان را امتحان کنید که با پوشیدن آنها ایرادات اندامی شما پوشیده خواهند شد یا اینکه اصلا در تن شما زیبا نمی باشند.
در نظر داشته باشید که با توجه به نوع قرار و مکانی که در آن حضور خواهید داشت باید لباس و مانتو خود را انتخاب کنید. مثلا برای حضور در یک مجلس رسمی که اشخاص مهمی در آن میهمانی حضور دارند انتخاب و خرید مانتو رسمی از همه لحاظ مناسب ترین گزینه برای خانم ها می باشد و آقایون بهتر است از کت و شلوار استفاده کنند که ظاهری کاملا رسمی داشته باشند.

در قرار اول چه کار نکنیم؟

 1. در اولین قرار زیاد عطر نزنید
 2. زیاد آرایش نکنید
 3. سعی کنید بسیار زیبا به نظر نرسید

در اولین قرار خودتان باشید

 • در اولین قرار زیاد عطر نزنید

نکته دیگری که باید برای اینکه بدانید در اولین قرار چی بپوشم؟ بدانید نحوه استفاده از عطر است. شاید این موضوع هیچ ارتباطی به نوع پوشش شما نداشته باشد اما می تواند روی آن تاثیر گذار باشد.
به خاطر داشته باشید که استفاده از عطر زیاد در اولین قرار ملاقات اصلا کار خوبی نیست. استفاده از عطر به اندازه و میزان کافی مناسب ترین کار است.
شاید شما هم در اطراف خود خانم ها و آقایون زیادی را دیده بشید که به اصطلاح عادت دارند با عطر دوش بگیرند و برای حضور در مراسم و مکان های مختلف شیشه عطر خود را به نوعی خالی می کنند. اما باید بگوییم که بهتر است در اولین قرار این کار را نکنید
اگر هم می خواهید در اولین قرار عطر و ادکلن استفاده کنید از عطرهایی با بوی شیرین و تلخ صرف نظر کنید و انتخاب یک عطر با بوی ملایم که مناسب فصل باشد بهترین گزینه انتخابی پیش روی شما می باشد.

 • زیاد آرایش نکنید

متاسفانه برخی از خانم ها فکر می کنند که باید در اواین قرار خود آرایش زیادی داشته باشند به نوعی که نگار قصد رفتن به مراسم عروسی را دارند.
اما باید بگوییم که آرایش ملایم برای قرار اولین به همراه به یک مانتو مناسب اندامتان  که توانسته باشد ایرادات اندام شما را پوشانده و رنگ آن نه تیره باشد و نه خیلی شاد بهترین گزینه است.
بنابرین سعی کنید در اولین قرار های خود از آرایش زیاد و به اصطلاح غلیظ استفاده نکنید زیرا همانطور که در مطالب بالا هم عنوان کردیم اولین قرار مهم ترین قرار زندگی شما می باشد حال این قرار کاری باشد یا یک قرار عاشقانه.

در اولین قرار زیاد عطر نزنید

 • در قرار اول سعی نکنید بسیار زیبا به نظر برسید

چرا فکر می کنید که خود واقعیتان را نباید در قرار اول نشان دهید؟!
سعی کنید در اولین قرار خودتان باشید. همانطور که هستید جلوه کنید. این موضوع کامل مشخص است که شما فردی متین هستید و می خواهید به قول معروف گل مجلس باشید. اما سادگی این حُسن را دارد که واقعیت را به شما نشان دهد.

جمع بندی

مواردی که می توانند به شما کمک کند تا بهتر متوجه شوید در اولین قرار چه بپوشید را به اختصار برایتان در این مطلب عنوان کردیم. امیدواریم با در نظر گرفتن آنها و رعایت کردنشان قرار اولی که در آن حضور دارید بهترین قرار زندگیتان شود.