معمولا خانم ها اینطور تصور می کنند که هرچه کمد هایشان شلوغ تر و مملو از لباس های بیشتر باشد، در ظاهر و کلاس آن ها تاثیر داشته و از نظر ظاهری نیز کمدشان شیک تر به نظر می رسد!
اما در حقیقت اینطور نیست، زیرا برای خوش استایل بودن و داشتن ظاهری شیک و مرتب، باید سعی کنید لباس هایی که خریداری می کنید از نظر شباهت با یکدیگر همخوانی داشته باشند و به نوعی آن ها را با هم ست کنید.
در این مقاله ضروری ترین آیتم کمد خانوم ها را که هر فردی که دوست دارد از نظر خود و دیگران شیک و خوش تیپ به نظر برسد، باید رعایت کند را به صورت کامل شرح می دهیم.

ضروری ترین آیتم کمد خانوم ها

از آنجایی که شما می توانید با یک مدل لباس چندین تیپ مختلف بزنید و آن را انواع و اقسام دامن ها و شلوارهای کوتاه و بلند ست کنید، بهتر است از هر سبک و مدل از لباس یکی تهیه کنید تا بتوانید در انواع فصل ها و زمان های مختلف آن ها را با هم ست کنید و بپوشید. در ادامه  آیتم های مهم کمد لباس خانم ها را به شما معرفی کرده ایم.

آیتم های مهم برای کمد لباس خانم ها

آیتم های کمد لباس خانوم ها

 1. لباس شب
 2. بلوز یا پیراهن سفید
 3. انواع شومیز
 4. شلوار جین
 5. هودی
 6. کت ساده
 7. بارانی

سوالات آیتم های مهم کمد لباس خانم ها

 1. کیف و کفش از آیتم های ضروری کمد لباس به شمار می رود؟
  اغلب خانم های باکلاس و خوشتیپ، قسمتی از کمد خود را کیف و کفش های مارکشان اختصاص می دهند تا هر وقت که خواستند یکی از آن ها را با لباس هایشان ست کنند و بپوشند.
  اما لزومی ندارد که حتما این موارد را در کنار یکدیگر نگهدارید و ممکن است کمدتان به اندازه کافی بزرگ نباشد و با این کار فقط فضای زیادی را اشغال کنید و محیط کمد را شلوغ و درهم کنید. در این صورت می توانید کیف و کفش خود را در یک قسمت دیگه ای قرار دهید. 
 2. آیا لزوما باید تمام آیتم های کمد لباس، مارک و برندهای معروف باشند؟
  خیر، شما می توانید لباس های ارزان تر اما با کیفیت خوب و زیبایی را خریداری کنید و انواع و اقسام لباس های رنگارنگ و مدل دار را در کمدتان قرار دهید.
  یا که می توانید فقط چند دست لباس مارک خریداری کنید و مدام همان ها را بپوشید، این موضوع سلیقه ایست و نمی توان گفت برای این که فردی شیک و مرتب باشید حتما باید از لوازم و لباس های مارک دار استفاده کنید.
 3. چه نوع کفش هایی در کمد لباس قرار دهیم؟
  بهتر است سه نوع مختلف کفش های تخت عروسکی، اداری و مجلسی و کتانی سفید و مشکی در کمد قراردهید.
  زیرا هر کفش برای مناسب خاصی انتخاب می شود و همچنین شما قصد ندارید کمدتان را مملو از لباس و کیف و کفش کنید و می خواهید یک محیط تمیز و شیک ایجاد کنید، پس از هر مدل لباس و کیف و کفش یکی در کمدتان قرار دهید.

انتخاب لباس شب

 • لباس شب

 هیچ کمد فرد با کلاس و خوش استایلی، خالی از لباس شب، یا یک پیراهن زیبا، شیک و ساده نمی باشد. بهتر است لباس های شبی که آویزان می کنید با کیفیتی بالا و جنسی مرغوب باشند تا ظاهر کلی کمدتان را خراب نکند.
شما می توانید لباس های شب خیلی زرق و برق دار که ممکن است زیادی برای یک کمد اتاق سنگین و بزرگ باشند را در جای دیگری نگه داری کنید و برای کمدی که روزانه به آن مراجعه می کنید از یک پیراهن ساده، زیبا و راحت برای نگهداری در کمد استفاده کنید.

 • بلوز یا پیراهن سفید

معمولا لباس هایی مانند بلوز دکمه دار، سفید و بلند، آیتمی بسیار زیبا و مناسب در کمدها به شمار می رود. زیرا شما می توانید این پیراهن ها را با هر لباس و شلوار دیگری ست کنید و همچنین رنگ سفید نشان دهنده مرتب و منظم بودن شما است، پس حتما از یکی دوتا بلوز سفید در کمد خود استفاده کنید.
در واقع شما هر موقع که با ست کردن لباس هایتان به مشکل برخوردید ( به ویژه لباس های رنگی) می توانید به سراف بلوزهای سفید بروید.

 • انواع شومیز

 یکی از زیباترین آیتم های مهم کمد لباس خانم ها، شومیزهای رنگی و حتی انواع سفید و مشکی آن می باشد. در واقع شومیزها به دلیل نشان دادن فرم بدن و ست کردن آن با دیگر لباس ها، از جمله نکات مثبت آن ها به شمار می رود. شومیزها در انواع یقه های مدل دار، آستین های پفی یا معمولی، کمری های مختلف و ... طراحی می شوند و شما به راحتی می توانید انواع و اقسام تیپ هایم ختلف را با آن ها امتحان کنید.

شومیز سفید یقه دار

 • شلوار جین

 بهتر است که هر خانومی در کمد خود چند شلوار جین با رنگ ها و قد های مختلف داشته باشد که برای پوشیدن با لباس های مختلف مدام به سراغ یک شلوار نرود.
البته باید در خرید شلوار جین توجه کنید که آن ها را متناسب با هیکل و فرم بدن تهیه کنید اما اگر زیادی چاق یا لاغر هستید از شلوارهای خیلی جذب استفاده نکنید که پاهایتان را بد شکل نشان بدهد. 

 • هودی

 برای هوای سرد هم هیچ لباسی زیبا تر از یک هودی نرم و لطیف به کمدتان زیبایی نمی بخشد، شما می توانید چند هودی مشابه با رنگ های مختلف تهیه کنید و در زمان های مختلف آن ها را بپوشید، یا که چند مدل هودی مختلف اما با رنگ ها و ترکیبی مشابه هم، که ظاهر کمدتان بهم نریزد.

 • کت ساده

 یک کت ساده در کنار یک کت مجلسی، برای زیبا کردن محیط کمدتان کافی است. درواقع هر خانومی نیاز است یک کت با رنگ تیره داشته باشد و در مواقع مختلفی که به شرکت، اداره، مهمانی های مختلف و .. می رود آن را با لباس های ساده دیگر ست کند و بپوشد، زیرا همان کت تک در کامل کردن تیپ و استایل شما کافی است.

بارانی چرم شیک

 • بارانی

 اگر برای فصل های بارانی و سرد سال لباسی در کمد ندارید، توصیه ما یک بارانی شیک، حد الامکان چرم و ساده است. تصور کنید یک بارانی بلند یا کوتاه چرم به رنگ تیره، کرم، قرمز و ... چقدر کمدتان را شکیل و جذاب می کند.
از همه مهم تر هنگامی که آن را با یک شلوار جین تیره تر یا روشن تر از بارانی می پوشید، بک یک جفت کیف و کفش مارک، دیگر تیپ شما چیزی کم نخواهد داشت. 

جمع بندی

اگر قصد دارید کمدی شیک و منظم ایجاد کنید و ضروری ترین لوازم و موارد را در آن قرار دهید، باید بدانید که هر لباس و کیف و کفش و شلواری برای چه مکان ها و فصل هایی کاربرد دارد و سپس در صورت نیاز یک نمونه از هر کدام را در کمدتان نگهدارید که خیلی فضا را درهم و شلوغ نکنید.