قبل از اینکه بخواهیم به سراغ این موضوع برویم که چه لباسی مناسب اندام سیبی شکل می باشد باید بدانیم به چه سبک فرم های اندامی فرم سیبی شکل گفته می شود.

مشخصات اندام سیبی شکل

 1. کمر مشخصی ندارند
 2. وزن آنها روی معده تمایل دارد
 3. دارای اندام نیم تنه متوسط تا بزرگ می باشند

نکته ای که بد نیست درباره فرم بدن سیبی شکل بدانید این است که این فرم بدنی اغلب در سنین 40 سالگی به بعد شروع می شود یعنی زمانیکه شما علائم یائسگی را تجربه کرده و پشت سر گذاشته اید و از ناحیه کمر وزن خود را افزایش داده اید.

انتخاب لباس مناسب فرم بدن

لباس مناسب فرم بدن

شناخت فرم بدن و پوشیدن لباس مناسب این امکان را برای شما فراهم می آورد که با ایرادات اندامی خود به خوبی آشنا شده و به دنبال مانتو و لباس هایی باشید که با پوشیدن آن ها ایرادات اندامی شما بیشتر نمایش داده نشوند و به نوعی آن ایرادات را بپوشانند..
در این مطلب ما قصد داریم درباره اندام های سیبی شکل با شما عزیزان و همراهان سایت پُرو صحبت کنیم. فرم اندامی که در آن دور کمر بزرگتر از اندازه معمول می باشد. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید لباس مناسب اندام سیبی شکل خود را به راحتی انتخاب کنید.

سوالات لباس مناسب اندام سیبی شکل

 1. خانم هایی که دارای اندام سیبی شکل هستند بهتر است چه سبک لباس هایی بپوشند؟
   خانم هایی با اندام سیبی شکل بهتر است از شلوارهای بدون زیپ، شلوار جین دمپا گشاد و راسته، دامن های کنار زیپ دار و تاپ و تیشرت هایی که قد آن ها تا استخوان لگن می باشد استفاده نمایند.
 2. اگر شکم بزرگ دارید چه لباسی بپوشید؟
  از شلوار چسبان با تاپ های بلندتر، کشیده یا نامتقارن استفاده کنید. شلوار استرچ یا شلوارهای کشی که در شکم جمع می شود بهترین گزینه انتخابی شما خواهد بود. این سبک لباس ها به راحتی در اطراف شکم شما قرار می گیرند و کمی آن را جمع می کنند.
 3. انتخاب چه رنگ هایی در لباس می تواند ما را لاغر تر نشان دهد؟
  اکثر افراد فکر می کنند که رنگ مشکی باعث می شود که لاغر تر از آنچه که هستند نشان داده شوند اما باید بگوییم که سایه های تیره رنگ مانند آبی، بنفش و قهوه ای نیز می توانند به پنهان کردن نقص اندامهای شما کمک کرده و شما را لاغر تر نشان دهند.

استراتژی مربوط به لباس اندام سیبی شکل

استراتژی مربوط به اندام سیبی شکل

اگر شما هم جزء آن دسته از خانم هایی هستید که دارای اندام سیبی شکل می باشید و برای خرید مانتو یا هر نوع لباس دیگر با مشکل مواجه شده اید توصیه می کنیم که درباره استراتژی اندام سیبی شکل کمی اطلاعات بدست آورید تا با خیال آسوده تری بتوانید خریدهای لازم را برای خود انجام دهید.
باید بگوییم که برای اندام های به شکل سیب دو استراتژی وجود دارد که در ادامه بیشتر درباره هر یک از آن ها صحبت کرده ایم.

استراتژی اول

در این استراتژی باید تلاش خود را بکنید تا گودی کمر غیر واقعی برای خود ایجاد کنید حتما می پرسید که چطور باید این کار را انجام داد؟ به خاطر داشته باشید که اصلا هیچ لزومی ندارد که شما کمربند لباس هایتان را روی محل اصلی گودی کمر ببندید به جای آن می توانید کمر بند را کمی بالاتر از محل اصلی ببندید مثلا زیر سینه که کمی هم لاغر تر شما را نشان دهد.

استراتژی دوم

سعی کنید لباس ها و مانتوهایی که انتخاب می کنید بخش هایی همچون کمر و شکم شما را به خوبی پوشانده اما به بخش های میانی بدن شما نچسبد. به جای انتخاب و استفاده از لباس های گشاد که چاق بودن شما را بیشتر نمایش می دهد لباس و مانتویی را انتخاب کند که اندام شما را کشیده تر نشان دهد.

انتخاب شلوار مناسب اندام سیبی شکل

ابن سبک لباس ها را نپوشید

خانم هایی که اندام سیبی شکل دارند نباید از این سبک لباس ها استفاده کنند چرا که باعث می شود ایرادات اندامی آن ها بیشتر به چشم بیاید و جلب توجه کند.

 • لباس های تنگ
 • لباس هایی با رنگ روشن و جیغ
 • مانتو و لباس های پف دار 
 • مانتو و لباس های پلیسه دار
 • پیراهن و مانتوهای کوتاه
 • تاپ و دامن

در نقطه مقابل لباس هایی که در متن بال به آن ها اشاره کردیم که مناسب خانم هایی با اندام سیبی شکل نمی باشد می خواهیم به شما کمک کنیم  تا لباس مناسب اندام سیبی شکل خود را پیدا کنید.

مانتو کوتاه گزینه نامناسب برای اندام سیبی شکل

مناسب ترین لباس های بالا تنه برای اندام سیبی شکل

 1. اگر دارای بالا تنه نسبتا بزرگ می باشید و احساس می کنید که زیاد جلب توجه می کنید حتما از سوتین های مناسب که سینه های شما را خوش فرم می کند استفاده کنید.
 2. تاپ هایی را انتخاب کنید که در باریک ترین قسمت بالاتنه  جمع شده و چندان هم گشاد نباشد
 3. از لباس ها و مانتوهایی استفاده کنید که فرم یقه آنها به شکل مربعی، یقه هفت بزرگ و یا یقه دلبری می باشد
 4. اگر به دنبال یک لباس مناسب هستید که با شلوار ست کنید می توانید تاپ هایی را انتخاب کنید که اندازه آن ها تا استخوان لگن می باشد و به طور کامل شکم شما را می پوشاند.
 5. لباس های طرحدار گزینه های بسیار مناسبی برای خانم هایی با اندام سیبی شکل می باشد

مناسب ترین لباس های  پایین تنه برای اندام سیبی شکل

حال که دانستید چه سبک لباسی برای بخش بالا تنه اندام سیبی شکل مناسب است بهتر است بدانید که برای اینکه بتوانید ایرادات پایین تنه خود را هم به خوبی بپوشانید باید چه سبک لباس هایی را استفاده کنید.

 • برای اینکه شکم شما زیاد بزرگ به چشم نیاید از شلوارهای بدون زیپ استفاده کنید 
 • شلوارهای جین دمپا گشاد و راسته انتخاب مناسبی برای شما می باشد
 • انتخاب شلوارهای فاق کوتاه را کلا فراموش کنید و شلوارهایی که دارای فاق های بلند می باشند را انتخاب کنید 
 • اگر می خواهید برای میهمانی بلوز و دامن ست کنید بهتر است دامنی را انتخاب کنید که زیپ آن از بغل و قد آن تا زانو می باشد.

انتخاب لباس گشاد برای اندام سیبی شکل

جمع بندی

ما در این مطلب از سری مطالب سایت پُرو سعی کردیم به چند مورد از مواردی که با در نظر گرفتن آن ها می توانید لباس مناسب اندام سیبی شکل خود را انتخاب کنید اشاره کردیم . امیدواریم که توانسته باشیم شما را راهنمایی و کمک کنیم تا مناسب ترین و بهترین انتخاب را داشته باشید.