خرید مانتو پاییزی
انواع پارچه های مناسب مانتو پاییزی
پارچه سوییت
پارچه مخمل کبریتی
پارچه فوتر
پارچه کشمیر
چرم های مصنوعی
پارچه های فاستونی
پارچه های فلانل
پارچه پلار
پارچه های میکرو
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به پارچه مناسب مانتو پاییزی

با آغاز فصل پاییز و سرد شدن تقریبی هوا دیگر باید لباس های گرم تابستانی را کنار گذاشته و کمد خود را از لبس های پاییزی پر کنیم. خب، معمولا با آغاز فصل شدید بسیاری از دوستان ترجیح می دهند که از لباس های به روز و مد سال استفاده کنند. به همین خاطر است که اغلب آن ها به فروشگاه های مربوطه مراجعه می کنند و به دنبال بارانی، مانتو، شال، کفش و سایر لباس هایی هستند که بتوانند در روزها ینه چندان سرد پاییزی از آن ها استفاده کنند.
اما اینتمام ماجرا نیست، شما عزیزان باید بدانید که هر یک از لباس هایی که قصد خرید آن ها را دارید از چه پارچه هایی برای دوخت و طراحی آن ها استفاده شده است؟! مثلا آیا می دانید که پارچه مناسب مانتو پاییزی چه پارچه ای است؟ یا اسنکه چه شالی را می توانید برای روزهای پاییزی خود استفاده کنید.
با ما همراه باشید تا بیشتر درباره مواردی که در این بخش به آن ها اشاره کرده ایم بدانید.

خرید مانتو پاییزی

در مقاله قبلی درباره اینکه چطور می توانید یک مانتو مناسب را برای فصل پاییز انتخاب و خریداری کنید صحبت کردیم و امروز قصدداریم شما را با پارچه های مناسب مانتو پاییزی آشنا کنیم.
قبل از اینکه بخواهیم به سراغ معرفی انواع پارچه های مناسب فصل پاییز برویم می خواهیم کمی درباره خود مانتو پاییزی با شما صحبت کنیم.
قطعا می دانید که هر فصل با توجه به شرایط آب و هوایی خود نیاز به این دارد که شما پوشش مناسب همان فصل را برای خود در نظر داشته باشید. مثلا هرگز در فصل تابستان که هوا گرم است شما از پالتو و کاپشن استفاده نمی کنید زیرا باعث می شوند که شما گرما را بیشتر احساس کنید و برعکس در زمستان از مانتوهای نازک و نخی که سرما را به راحتی از خود عبور می دهند استفاده نخواهید کرد.
با آغاز فصل پاییز که در آن هوا نه چندان سرد است که شما نیاز به پالتوهای کلفت داشته باشید و نه آنقدر گرم که بخواهید مانتوهای تابستانی خود را استفاده کنید انتخاب یک مانتو مناسب فصل بهترین گزینه می باشد. مانتو پاییزی به گونه ای طراحی و دوخته شده است که با استفاده آن نه چندان گرمتان می شود  و نه زیاد احساس سرما خواهید کرد. 

مانتو پاییزی

انواع پارچه های مناسب مانتو پاییزی

خب برای اینکه بدانید چه سبک مانتوهایی را می توانید در روزهای پاییزی استفاده کنید لازم است کمی درباره پارچه مناسب مانتو پاییزی بدانید. در ادامه این مقاله ما سعی کردیم بامعرفی انواع پارچه هایی که برای دوخت مانتوهایی پاییزی از آن ها استفاده می شود به شما کمک کنیم تا در خرید مانتو و خرید شال  برای پاییز امسال راحتر تصمیم بگیرید.
با ما همراه شوید تا شما را با پارچه هایی که برای مانتوهایی پاییزی مناسب می باشند بیشتر آشنا کنیم.

 1. پارچه سوییت
 2. پارچه مخمل کبریتی
 3. پارچه فوتر
 4. پارچه کشمیر
 5. چرم های مصنوعی 
 6. پارچه های فاستونی
 7. پارچه های فلانل
 8. پارچه پلار
 9. پارچه های میکرو
 • پارچه پاییزه سوییت 

 این دست از پارچه ها که برای دوخت مانتوهای پاییزی مناسب می باشند از پرطرفدارترین پارچه ها می باشند که این روزها تعداد زیادی از آن ها در بازار موجود می باشد.
از آنجایی که پارچه های پاییزی سوییت از مرحله آخر پارچه های چرم تهیه می شوند به نوعی آن ها را سوییت چرم نیز می نامند.
از پارچه های سوییت برای دوخت انواع مانتوهای پاییزی، پالتو، بارانی و... استفاده می شود. نکته مهمی که در زمان تهیه این نوع پارچه های پاییزی باید در نظر داشته باشید  این است که پارچه های سوییت بسیار ظریف و زیبا هستند اما یکی از معایب این نوع پارچه به خصوص در رنگ های روشن آن این است که لک ها روی آن به سرعت دیده می شود.

 • پارچه مخمل کبریتی

دومین دسته از پارچه های مناسب مانتو پاییزی که از سالیان بسیار زیادی در بازار پارچه و لباس موجود بوده اند و شناخت بیشتری از آن دارید پارچه های مخمل کبریتی می باشند که از آنها برای دوخت انواع شلوار نیز استفاده می شود.
پارچه های مخمل کبریتی راه راه های برجسته  دارند که با این ویژگی تفاوتی را میان خود و پارچه های مخملی ساده ایجاد کرده اند. از پارچه های مخمل کبرتی می توانید برای دوخت انواع کت ها، پالتوها و مانتوهای پاییزی استفاده کنید.

مانتو پاییزی مخمل کبریتی

 • پارچه فوتر

پارچه های فوتر به نسبت سایر پارچه های پاییزه که می شناسید از ضخامت بیشتری برخوردار می باشند و به نوعی در دسته پارچه های پشمی قرار دارند. این نوع پارچه ها را بیشتر برای دوخت مانتو و لباس های زمستانی استفاده می کنند و از جنس های سبک تر  و لطیف تر آن برای دوخت مانتوهای پاییزی استفاده می شود. ویژگی خاص و مهمی که این پارچه ها دارند این است که نسبت به پارچه های سوییت و مخمل از لطافت و استقامت بیشتری برخوردار می باشند.

 • پارچه کشمیر

از دیگر پارچه مناسب مانتو پاییزی، پارچه های کشمیر می باشند به خصوص کشمیرهای چهارخانه  نیز همچون پارچه های مخمل کبریتی بسیر قدیمی می باشند. این دست پارچه ها نیز از جمله پارچه های پشمی به حساب می آیند که می توانید برای دوخت انواع کت، مانتو های پاییزه، پالتو، دامن و پیراهن از آن استفاده کنید.

 • چرم های مصنوعی

بدون شک در زمان خرید مانتو مناسب فصل پاییز یا زمستان مدل های مختلفی را دیده اید که با چرم دوخته و طراحی شده اند این نوع پارچه های چرمی از جنس چرم مصنوعی می باشند که نازک و ظریف هستند اما گرمای بسیار خوبی دارند

مانتو پاییزی چرم مصنوعی

 • پارچه های فاستونی

یکی دیگر از پارچه مناسب مانتو پاییزی که هم خانواده پارچه های پشمی می باشد، پارچه فاستونی است که یک گزینه بسیار خوب و عالی برای مانتوهای پاییزی است. این نوع پارچه پاییزی ایست بسیار خوبی دارد و ریزش زیادی از خود نشان نمی دهد

 • پارچه های فلانل

پارچه های فلانل نیز یکی دیگر از پارچه های مناسب پاییز و زمستان می باشند این پارچه ها از نخ های پشمی تهیه شده اند و زیبایی بینظیری دارند

 • پارچه پلار

یکی دیگر از پارچه های مقاوم و ضخیم برای مانتوهای پاییزی پارچه پلار می باشد که دارای لایه های پنبه ای می باشد.از این مدل پارچه بری دوخت پالتو و مانتوهای پاییزه استفاده می شود زیرا از ضخامت و گرمای خوبی برخوردار می باشد

 • پارچه های میکرو

یکی از پارچه های مناسب لباس های پاییزی که این روزها همچون پارچه های سوییت و مخمل در دسته پارچه های ترند و شناخته شده قرار دارد پارچه های میکرو می باشند که کاربرد بسیار زیادی برای انواع مانتوهای پاییزی دارند. این پارچه ها از دسته پارچه های ظریفی هستند که از پلی استر تشکیل شده اند و تقریبا شبیه جیر ها هستند و به نسبت ظرافتی که دارند مقاومت خوبی را هم دارند.

مانتو پاییزی میکرو

در نهایت اینکه 

در این مقاله از سری مقالات سایت پُرو سعی کرده ایم به نیم بیشتری از پارچه های مناسب مانتو پاییزی اشاره ای داشته باشیم و شما را برای انتخاب یک پارچه مناسب در این فصل راهنمایی کنیم. امیدواریم که توانسته باشم آنچه که مد نظر شما دوستان عزیز می باشد را ارائه داده باشم. به خاطر داشته باشید که آشنایی با پارچه مناسب مانتو پاییزی می تواند به شما کمک کند تا به راحتی مانتو یا بارانی را برای روزهای پاییزی خود انتخاب کنید که گرمای لازم را داشته باشد.
ست کردن لباس ها و مانتوهای پاییزی کار چندان سختی نمی باشد. در مقالات بعدی بیشتر درباره ست کردن استایل پاییزی با شما صحبت خواهیم کرد.

سوالات مربوط به پارچه مناسب مانتو پاییزی
 1. برای خرید و انتخاب پارچه های پاییزی به چه مواردی باید توجه کنیم؟
  علاوه بر رنگ و طرح که در زمان خرید پارچه مناسب مانتو پاییزی باید در نظر داشته باشید جنس و ضخامت پارچه نکته مهمی است که باید به آنتوجه داشته باشید.
 2. پارچه های چرمی گزینه مناسبی برای مانتو پاییزی می باشند؟
  پارچه‌های چرم دو نوع می باشند. دسته اول چرم های مصنوعی هستند و دسته دوم چرم های طبیعی گزینهمناسب از میان آن ها پارچه های چرمی است که دارای ضخامت کمی هستند اما گرما بخشی بسیار بالایی دارند.
 3. شناخته شده ترین و قدیمی ترین پارچه های مانتویی پاییز چه پارچه هایی هستند؟
  پارچه‌ها فاستونی و کرپ، پارچه های مخمل کبریتی، پارچه سوییت از قدیمی ترین پارچه های مناسب مانتو پاییزی می باشند.