با آگاهی پیدا کردن درباره آناتومی اندام خود می توانید از دنیای مُد لباس هایی را انتخاب کنید که به راحتی می توانند اشکالات و ایرادات اندام شما را مخفی کنند.
می دانید که همه انسان ها فرم اندامی متفاوتی دارند مثلا برخی دارای اندام سیبی شکل هستند برخی گلابی شکل و برخی دیگر اندامی شنی و مستطیلی دارند.
اینکه بدانید شما جز کدام دسته از این افراد هستید کار چندان سختی نمی باشد و کافی است با ما در این مقاله همراه باشید تا هم با فرم بدن خود بیشتر آشنا شوید و هم بدانید که لباس مناسب اندام شنی و مستطیلی شکل چه لباس هایی می باشند.

مشخصات اندام شنی و مستطیلی شکل

افرادی که دارای اندام شنی و مستطیلی شکل می باشند اصلا شبیه افرادی که اندام سیبی و گلابی شکل دارند نیستند این افراد دارای دور کمر، دور باسن و دور سینه یکی می باشند در حقیقت کمر افرادی با اندام مستطیلی شکل راست و دارای شانه های صاف می باشند.
افرادی که اندام شنی شکل دارند هم اندازه دور باسن و سینه  آنها معمولا برابر است و دور کمر باریک دارند.

اندام مستطیل و شنی شکل

ویژگی های اندام شنی و مستطیلی شکل

 • کمر افرادی که اندامی شنی و مستطیلی شکل دارند باریکتر از سایر  قسمت های بدن آنها نمی باشد
 • دارای شانه و لگن تقریبا یکسان و یک اندازه می باشند
 • این افراد برجستگی کمی دارند
 • اغلب داری دست و پای لاغر می باشند.

اندام شنی و مستطیلی

همیشه دغدغه ای که خانم ها با آن مواجه هستند این است که چه سبک لباسی مناسب آن ها می باشد و می توانند با انتخاب آن ایرادات بدن خود را مخفی کنند. مخصوصا زمانیکه قصد خرید مانتو و لباس مجلسی را دارند بیشتر با این موضوع درگیر می باشند.
همانطور که قبل تر هم اشاره کرده ایم دانستن اطلاعات کافی درباره فرم و شکل اندامتان می تواند به شما کمک کند تا کمتر دچار این دغدغه شوید که چه سبک لباس یا مانتو برای شما مناسب می باشد.
اندام های مستطیلی شکل دارای انحنای کمی می باشند و به همین خاطر به آن ها اندام پسرانه نیز گفته می شود. اگر شما هم جزء کسانی هستید که اندام مستطیل و شنی شکل دارند با ما در ادامه همراه باشید تا نکات مهمی که نیاز است درباره لباس مناسب اندام شنی و مستطیلی شکل بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

شلوار مناسب اندام مستطیلی شکل

نکات مهم برای انتخاب لباس مناسب اندام شنی و مستطیلی شکل

 • اگر شما دارای اندام مستطیلی شکل یا شنی شکل می باشید بهتر است که لباس هایی را انتخاب کنید که قسمت کمر آنها تنگ و چسبان می باشد این مسئله باعث بارکتر نشان داده شدن کمر شما می شود.
 • اگر می خواهید لباسی که انتخاب می کنید هیکل شما را حالت دار و زنانه تر نشان دهد از لباس هایی که دارای بقه والان یا تزئینات زیاد در قسمت سینه می باشد استفاده کنید که بخش بالا تنه شما را بزرگتر نشان دهد.
 • خانم هایی که به دنبال استایل مردانه می باشید پیشنهاد می کنیم به سراغ شلوارهای جین گشاد و شلوارهایی که جیب زیادی دارند نروید و به جای آن شلوارهای جذب را انتخاب کنید. 
 • برای اینکه پاهای شما زیباتر جلوه دهند انتخاب دامن های کوتاه و پرچین گزینه بسیار مناسبی می باشد که می تواند آنها را همراه با جوراب های روشن بپوشید.
 • انتخاب شومیزهای گلدار و گشاد برای خانم هایی که اندام مستطیلی شکل دارند یک گزینه بسیار مناسب و جذاب می باشد زیرا که باعث می شود چشم انحراف پیدا کرده و فرم بدن زیاد به چشم نیاید.
 • برای تعادل برقرار کردن در بخش های زاویه دار بدن بهتر است از گِن های فرم دهنده یا سوتین های فرم دهنده سینه استفاده کنید.
اندام های مستطیلی شکل این لباس ها را نپوشند

در مطالب بالا به مواردی اشاره کردیم که خانم هایی با اندام شنی و مستطیلی شکل بهتر است که از آن ها برای انتخاب لباس مناسب خود استفاده کنند. اما یک سری نباید ها هم برای لباس مناسب اندام شنی و مستطیلی شکل  وجود دارد که باید در زمان خرید و انتخاب به آنها نیز توجه داشته باشید.

 1. دامن راسته نپوشید
 2. برای اینکه چربی های بدن زیاد نمایش داده نشوند از لباس های استفاده کنید که ریزش کمتری دارند 
 3. پیراهن هایی که در بخش کمر آن ها چین می خورد انتخاب خوبی نیستند
 4. شلوارهایی پیله دار و دم پای تنگ را فراموش کنید

لباس مناسب اندام شنی و مستطیلی

سوالات لباس مناسب اندام شنی و مستطیلی

 1. آیا فرم های بدن مستطیلی شکل جذاب می باشد؟
   افرادی که دارای اندام مستطیلی و شنی شکل می باشند نسبت به افرادی که اندام سیبی و گلابی شکلی دارند نسبتا جذاب تر می باشند و بدن سالمتری دارند.میزان چربی در بدن  این افراد نسبت به افرادی که فرم استایل آن ها گلابی و سیبی شکل می باشد به مراتب کمتر است.
 2. آیا انتخاب لباس های جذب برای افرادی با اندام مستطیلی و شنی شکل گزینه خوبی است؟
  اندام های شنی و مستطیل شکل عموماً دارای کمر باریک می باشند بنابراین انتخاب لباس های جذب می تواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد
 3. افرادی که اندام مستطیل و شنی شکل دارند چه سبک لباس هایی را نباید بپوشند؟
  دامن های راسته، پیراهن هایی با کمر چین دار، شلوارهای پیله دار و دم پای تنگ و.. گزینه های مناسبی برای افرادی با اندام مستطیل و شنی شکل نمی باشند.

جمع بندی

اندام شنی و مستطیلی شکل از فرم های معمولی هستند که اغلب خانم ها چنین اندامی دارند. خانم هایی که دارای اندام مستطیلی شکل می باشند باید هواسشان باشد که بیش از حد معمول چاق نشوند زیرا در همان حالت عادی و لاغر بودن هم برخی از اندام های آنها بزرگ نشان داده می شود و زمانیکه چاق شوند و اضافه وزن پیدا کنند  باعث می شود اندام آن ها درست تر از قبل به نظر برسد. دلیل آن این است ابتدا تنه اصلی آن ها و سپس بازو ها و ران های آن ها چاق می شود.