پارچه نخی
مزایای استفاده از پارچه نخی برای شال و روسری
پارچه‌ی نخی برای شال و روسری
در نهایت اینکه
سوالات پارچه نخی برای شال و روسری

پارچه نخی

در تعریف ساده از پارچه های نخی باید بگوییم که، پارچه نخی همان پارچه های پنبه ای می باشند که جزء پارچه های خنک و نرمی می باشد که می توانید در زمان خرید شال و روسری ضخامت و کلفتی آن را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهید.
شال و روسری هایی که از پارچه های نخی دوخته شده اند دارای طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی می باشند و کار شما را در انتخاب و رنگ و طرح آسان کرده اند شاید به جرات بتوانیم بگوییم که یکی از پرطرفدارترین شال و روسری هایی که در بازار موجود می باشند و شما در هر 4 فصل سال می توانید از آن ها استفاده کنید شال و روسری نخی می باشد.
الیافی که در پارچه نخی به کار برده شده اند در سه دسته بندی الیاف طبیعی، الیاف مصنوعی و الیاف مخلوط تقسیم بندی شده است و در زمان خرید پارچه نخی برای شال و روسری می توانید به راحتی انتخاب کنید که شال و روسری شما از کدام یک از این الیاف باشند.

شال نخی چروک

مزایای استفاده از پارچه نخی برای شال و روسری

خب در متن بالا شما را با پارچه نخی آشنا کرده ایم و قطعا می دانید که انتخاب این پارچه نه تنها برای شال و روسری بلکه برای مانتو نیز گزینه بسیار مناسب و پرطرفداری می باشد.

انتخاب شال و روسری هایی که با پارچه های نخی طراحی و دوخته شده اند مزیت های بسیار زیادی دارند. از مزیت های پارچه نخی برای شال و روسری می توان به موارد زیر اشاره کرد. که به شما در زمان خرید شال کمک زیادی خواهند کرد.

 • پارچه های نخی با پوست سازگار می باشند.
 • جریان هوا را به خوبی از خود عبور می دهد و نسبت به سایر پارچه ها کمتر ایجاد تعرق می کند.
 • مانند برخی پارچه ها گوله نمی شود
 • در صورتیکه شما عرق کنید دیرتر از پارچه های دیگر بوی بد را جذب خواهد کرد
 • مقاومت بسیار بالایی دارند 
 •  لکه گیری پارچه های نخی به آسانی امکان پذیر می باشد
 • دارای لطافت خاصی می باشند.

جدیدترین مدل شال و روسری

پارچه‌ی نخی برای شال و روسری

 پارچه نخی برای شال و روسری گزینه بهتری نسبت به شال و روسری های ابریشمی می باشند و دلیل اصلی آن هم خنک بودن وسبک بودنشان است در صورتیکه پارچه های ابریشمی حالت چسبندگی دارند. پارچه های نخی و تنوع در رنگ و طرح هایی که دارند یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث انتخاب روسری و شال در چهار فصل سال می شوند.
مسئله مهمی که درباره پارچه نخی برای شال و روسری باید به آن توجه داشته باشید مسئله آب رفت آن می باشد. پارچه های نخی که برای شال و روسری از آن ها استفاده می شود مانند پارچه های نخی که در طراحی و دوخت مانتو از آن ها استفاده می شود حالت آب رفتگی ندارند یعنی با شستشوی صحیح می توانید سال های زیادی از شال و روسری خود استفاده کنید بدون اینکه کوچکترین تغییری در آن ها احساس کنید. 

روسری نخی چهار وجهی

در نهایت اینکه 

اینکه بخواهید نخی بودن شال و روسری که خریداری کرده اید را تشخیص دهید باید بگوییم که کاری نسبتا سخت است که نیاز به تجربه زیاد دارد. اما با توانایی هایی که شما خانم های ایرانی دارید بدون شک می توانید به راحتی تشخیص دهید که روسری و شالی که انتخاب کرده اید از چه جنس پارچه ای می باشند و برای دوخت از پارچه نخی برای شال و روسری استفاده شده است یا پارچه دیگری.
نخ هایی که در پارچه های نخی به کار برده شده اند معمولا مات می باشند. برخی مواقع هم می توانید از روی قیمت تشخیص دهید که روسری و شال انتخابی شما تمام نخ می باشد یا خیر.

سوالات پارچه نخی برای شال و روسری
 1. برای خرید شال به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
  رنگ، طرح، قیمت، جنس، کیفیت.
 2. چه رنگ هایی برای روسری ترند شده اند؟
  طرح کهکشانی، پترن فانتزی حیوانات، پترن های انیمال پرینت و طرح توپ توپی را در شال‌ها و روسری‌های ترند شده اند
 3. شال و روسری های نخی دارای قواره بزرگ هم هستند؟
  بله، شال و روسری های زیادی در بازار وجود دارند که هم دارای قواره بزرگ می باشند و هم اینکه از پارچه های نخی دوخته و طراحی شده اند.