پولتان را با اصطلاح شال شیک دور نریزید
خرید شال مجلسی
مهم ترین نکته در انتخاب مدل شال مجلسی
رنگ مناسب شال مجلسی
همیشه جدیدترین ها شیک ترین ها نیستند
ویژگی های شال مجلسی شیک
چه برندی از شال و روسری رو بخرم ؟
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به شال مجلسی شیک را در کنار تیپ خود تعریف کنید

پولتان را با اصطلاح شال شیک دور نریزید

استفاده از الفاظی مانند شال شیک در بستر اینترنت و به طور ویژه در برخی از فروشگاه های اینترنتی شال بسیار تکرار می شود و این می تواند خبر ناامید کننده ای باشد. متاسفانه بسیاری از این وبسایت‌ها به هوای ترغیب مشتریان به خرید محصول از اصطلاحاتی مانند ارزان یا شیک استفاده می کنند تا آنها را به خرید محصول وسوسه کرده و محصول خود را بفروشند.
اما شما به عنوان خریدار باید درک درستی از تعریف شال شیک داشته باشید و بدانید که نیاز شما به چه صورت است. گاهی شما برای  اینکه شال مجلسی شیک را در کنار تیپ خود تعریف کنید باید موارد بسیاری را در نظر داشته باشید. پس تا جایی که می توانید تحت تاثیر این تبلیغات قرار نگیرید.
این اطلاعات غالبا عمومی هستند و به شما کمک می کنیم تا در انتخاب شال و روسری شیک دچار مشکل نشوید. اما حتماً از محصولات ما در حوزه‌های مختلف دیدن کنید تا مطمئن شوید که چه محصولاتی مناسب تر هستند و کدام یک از آنها انتخاب بهتری است.
زیبائی و شیک پوشی دو موهبتی است که مکمل یکدیگر بوده و درصد بسیاری از افراد در جوامع مختلف با توجه به فرهنگ و رسومات همان جامعه سعی در بهتر به نظر رسیدن و در نتیجه بیشتر دیده شدن و بیشتر مورد توجه قرار گرفتن دارند. طبیعی است که همین بیشتر دیده شدن ها راه را برای پیشرفت نیز مهیا می کند و زمینه ای برای رشد و ترقی خواهد شد.
در هر صورت شما می توانید با توجه به سلیقه ی خودتان شال مورد نظرتان را از فروشگاه های اینترنتی معتبر خریداری کنید و علاوه بر اینکه شما می توانید اجناس با کیفیت و اصل را خریداری کنید بلکه لذت خرید بدون اتلاف وقت و ترافیک را نیز تجربه کنید. خرید شما تنها به ساعت های خاص روز اختصاص نمی یابد و هر زمان در شبانه روز شما می توانید خریدهایتان را با صبر و حوصله انجام بدهید.

خرید شال مجلسی

خرید شال مجلسی

شال مجلسی در مد و پوشاک زنانه حکم فوت کوزه‌گری در استایل مجلسی را دارد و باعث بیشتر درخشیدن و به چشم آمدن تیپ رسمی و مجلسی خانم‌ها می‌شود.
 شال، پوشش اصلی و جلوه دهنده به استایل مجلسی خانم‌ها است و آنقدر متنوع است که گاهی خانم‌ها را در انتخاب دچار مشکل می‌کند.
این مدل شال‌ها ظاهر باوقارتر و رسمی‌تری نسبت به شال‌های اسپرت ساده دارند و معمولا مثل شال‌های لمه پر زرق و برق‌تر هم هستند تا تاثیر زیادی روی استایل رسمی شما بگذارند.
البته جنس شال مجلسی نیز باید نازک و سبک باشد و به همین علت ما بیشتر این شال‌ها را در جنس‌های ابریشم و ساتن و یا حریر می‌بینیم؛ زیرا علاوه بر اینکه این جنس‌ها ظاهر شیک‌تری دارند بلکه باعث می‌شوند موی آرایش شده‌ی خانم‌ها هم زیر آن مرتب بماند.
پس زمانیکه می خواهید شال مجلسی شیک را در کنار تیپ خود تعریف کنید به این نکته توجه کنید که طرح و رنگ آن مناسب استایل و اکسسوری‌تان باشد تا نتیجه‌ی دلخواه را بگیرید.
در ادامه جدیدترین طرح‌های شال مجلسی زنانه را مشاهده می‌کنیم.

مهم ترین نکته در انتخاب مدل شال مجلسی

 • لیز نخوردن( سُر نبودن شال)
 • احساس راحتی هنگام استفاده از آن
 • عدم نیاز به مرتب کردن دائمی آن

باید هنگام خرید شال به این سه نکته توجه ویژه ای داشته باشید ؛ چرا که اگر انتخاب شما این سه مورد را نداشته باشد، شما را خسته خواهد کرد و بعد از چند بار استفاده از انتخاب خود پشیمان خواهید شد.
شال یک اکسسوری مهم و کاربردی برای همه ما خانم‌هاست. بهتر است بدانید که چه رنگ شال زنانه برای شما مناسب است تا خریدی مناسب داشته باشید.

رنگ مناسب روسری مجلسی

رنگ مناسب شال مجلسی

 1. اگر پوست صورت شما روشن است، بهتر است از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید. رنگ‌هایی که برای پوست صورت شما مناسب است: نارنجی، قهوه‌ای، قرمز و یشمی بهترین رنگ‌هایی است که می‌توانید انتخاب کنید و هرگز از رنگ‌های روشنی مانند: سفید، زرد روشن و کرم استفاده نکنید.
 2. اگر پوست صورت شما تیره است، پیشنهاد ما هرگز رنگ‌های تیره‌ای مانند قهوه‌ای، بنفش تیره و … نخواهد بود. در عوض از رنگ‌های روشن استفاده کنید. بهترین انتخاب برای شما شال های  سفید و لیمویی استفاده کنید. صورتی روشن، آبی روشن، رنگ‌های پاستلی و بسیاری از توناژهای رنگ سبز برای پوست شما مناسب خواهند بود.

همیشه جدیدترین ها شیک ترین ها نیستند

اشتباهی که متاسفانه بسیاری از خانم ها برای اینکه شال مجلسی شیک را در کنار تیپ خود تعریف کنید، انجام میدهید و بعضاً وبسایت ها و صفحات اینستاگرامی هم از آن سوء استفاده می‌کنند، معرفی کردن شال  جدید به عنوان یک محصول شیک است.
مطمئناً تولید یک محصول جدید از لحاظ طرح و رنگ با توجه به نیاز جامعه و درخواست مشتریان انجام گرفته است و در مناسب بودن آن برای شرایط جدید شکی نیست.
اما وقتی که قرار است ما در مورد شال شیک صحبت کنیم یعنی از هر لحاظی باید با چهره و پوشش ما همخوانی داشته باشد. حالا ممکن است این محصول توسط معتبرترین شرکت های تولید کننده در سطح دنیا تولید شده باشد و از با کیفیت ترین جنس برای آنها استفاده شده باشد.
اگر این محصول با تیپ و شخصیت شما همخوانی نداشته باشد و به نوعی باعث بهبود چهره شما نشود، به کار بردن لفظ شیک در مورد آنها درست نیست.شال، پوشش اصلی و جلوه دهنده به استایل مجلسی خانم‌ها است و آنقدر متنوع است که گاهی خانم‌ها را در انتخاب دچار مشکل می‌کند. 

خرید شال نخ ابریشم

ویژگی های شال مجلسی شیک 

وقتی صحبت از شیک پوشی و استایل خاص به میان میاد، متوجه میشیم که خانم ها خیلی به تغییر مداوم شال و روسری هاشون علاقه دارن، چراکه آنها معتقد هستند تغییر مداوم شال و روسری برای خانم ها نه تنها میتونه کم دردسر باشه بلکه تاثیر بسیار بالایی برای اینکه شال مجلسی شیک را در کنار تیپ خود تعریف کنید و روی استایل مخاطب دارد.
 پس پرداختن به موضوع ویژگی های یک شال یا روسری میتونه اهمیت بالایی داشته باشه. حال برای پاسخ به این مهم باید به این نکته هم اشاره کرد که علی رقم اینکه انتخاب شال مجلسی امری است سلیقه ای، ولی برای رسیدن به قله استایل باید یک سری معیارها و اصول در انتخاب رعایت شود:

 1.  یک شال مجلسی شیک باید ابعاد مناسب و تقریبا بزرگی داشته باشد تا بتوان همه مدل های بستن شال رو تجربه و تست کرد و بهترین حالت رو انتخاب کرد.
 2. مورد دیگه ای که به نظر مهم میاد این هست که به نسبت سایر لباس هاتون باید رنگ و طرح مورد انتخاب شود.
 3.  شال مجلسی و یا حتی روسری مجلسی که ویژگی شیک بودن رو به خود دارد نباید روی سر لیز بخورد، چرا که اگر به این نحو باشد شما مدام فکر و ذهنتان درگیر نگه داشتن اون روی سرتون هستید.
 4.  شاید بارها برای شما اتفاق افتاده که توی یک مجلس و یا مهمانی خاص از تیپ و استایل کسی خوشتون اومده و دوست داشتید از جایی که آن خرید کرده شما هم خرید شال و یا روسری داشته باشید. پس میشه به این مورد هم اشاره کرد که باید مدلی انتخاب شود که در نگاه اول چشم همه را معطوف به شما کند. پس حواستان به نگاه اول در خرید باشد چرا که تاثیرگذاری قویی دارد.

چه برندی از شال و روسری رو بخرم ؟

خیلی از مواقع شده که کنار خیابون یه شال و یا روسری رو دیدیم و با قیمت خیلی خوب هم خریدیم، بعداز مدت ها قصد داریم یه مهمونی بریم و وقتی اون رو سر میکنیم درست رو سر نمونه با اینکه به ظاهر درسته ولی به اصطلاح به دل نمیشنه. دوخت های کنار کار رو که میبینی اصلا نظم و یا هارمونی درستی نداره و این نشون دهنده سطحی بودن کار است.
پس به نظر این فرضیه درست است که برند صاحب نامی رو برای خرید شال و روسری انتخاب کنیم. البته اصلا قصد این رو ندارم که بگم که گرون خریدن نشون دهنده کیفیت و مرقوبیت است. هدف اینه که بگم برندها روی اسم و نام تجاری خودشون حساس هستند و برای سابقه خودشون ارزش قائل هستند و کار رو با هر درصد کیفیتی درست اجرا میکنند.

روسری شیک و مجلسی

در نهایت اینکه 

یکی از موارد مهمی که میشه شال مجلسی شیک را در کنار تیپ خود تعریف کنید این است که شال ضد چروک نخریم، یعنی نکنه مدام یه اتو دستمون باشه و مدام در حال اتو کردن شال یا روسری باشیم، البته فراموش نکنید که هر چی پارچه و یا روسری رو بیشتر اتو کنیم از زیبایی ظاهر و لطافتش کاسته میشه.
 پس یکی دیگه از ویژگی های یک شال شیک اینه که چروک نشه. یعنی توی جست و جوهامون دنبال این باشیم که شال و یا روسری بخریم که چروک نخوره نه اینکه دنبال این باشیم که چیکار کنیم شال و روسری مون چروک نخوره.
وقتی به یه سری از پارچه ها دست میزنی حس خوب لطافت پارچه هیجان و انرژی خاصی رو بهمون منتقل میکنه، پس بی ربط نیست که این انرژی خوبی که از داشتن یه همچین روسری و شال جنس لطیفی بهمون منتقل میشه اسم نیاریم و به راحتی ازش بگذریم.
پس میتونه یکی از ویژگی های شیک بودن باشه. و این نکته رو هم بدونید که هرچه جنس پارچه استفاده شده توی روسری لطیف تر باشه روی سر بهتر می شینه و جذاب تر به نظر میرسه. پس از خرید روسری نرم و لطیف به راحتی نگذرید.

سوالات مربوط به شال مجلسی شیک را در کنار تیپ خود تعریف کنید
 1.  چه روسری با مانتو کرم بپوشیم؟
  روسری های بزرگ و طرحدار که خیلی هم شلوغ نباشند گزینه های خوبی برای ست کردن با مانتوهای کرم  رنگ می باشند.
 2. جنس شال چقدر می تونه بر انتخاب آن تاثیر گذار باشد؟
  خب باید بگوییم که جنس شال و روسری که خریداری می کنید تاثیر بسیار زیادی دارند. زمانیکه شما نتوانید شال یا روسری که خریدید را روی سر خود به علت سُر خوردن نگه دارید. به مرور خسته و پشیمان خواهید شد.
 3. شال و روسری های ابریشمی گزینه خوبی برای خرید می باشند؟
  پارچه‌های ابریشمی از مقاوم‌ترین، لطیف‌ترین و سبک‌ترین پارچه‌هایی هستند که از آن ها برای طراحی و دوحت شال و روسری استفاده می شود.