می دانید که این روزها مدل ها و سبک های مختلف زیادی از مانتو و روسری در بازار وجود دارند که طرح بندی های مختلفی دارند به همین خاطر است که  انتخاب و ست کردن مناسب آن ها کمی سخت و دشوار می باشد.
اگر شما از آن دسته افرادی هستنید که به ظاهر و تیپ خود اهمیت زیادی می دهید و دوست دارید که همیشه ظاهری آراسته داشته باشید باید بدانید که چه رنگ مانتو و روسری را بهتر است با هم ست کنید.

ست مانتو سرمه ای با شال مناسب

یکی از پر طرفدارترین گزینه هایی که بیشتر خانم ها در میان مدل ها و رنگ های مختلف مانتو به سراغ آن می روند مانتو به رنگ سرمه ای می باشد که از بهترین و سنگین ترین رنگ هایی است که در دنیای رنگ ها وجود دارد.
خب سوال اینجاست که با مانتوی سرمه‌ای، شال چه رنگی بپوشیم؟ انتخاب و خرید مانتو به رنگ سرمه ای کار آسانی است اما مسئله اینجاست که چه رنگ شال یا روسری برای ست کردن با مانتو این رنگی مناسب تر است؟

رنگ سرمه ای از سری رنگ های تیره می باشد که ته مایه آن به آبی سرد و خنثی می رسد. به همین خاطر است که رنگ سرمه ای هم در میان خانم ها و هم در بین آقایون طرفداران بسیار زیادی دارد. این رنگ از شیک‌ترین و امروزی‌ترین رنگ‌ها به شمار می‌رود.
شما می توانید برای هر 4 فصل سال رنگ سرمه ای را برای تمام لباس های خود انتخاب کنید و این رنگ از سری رنگ هایی می باشد که مناسب هر سن و سالی است. رنگی پر کاربرد که حتی برای شرکت در جلسات و میهمانی های رسمی هم میتوانید از آن استفاده کنید.
در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت که برای مانتو سرمه ای که در کمد لباس هایتان در حال خاک خوردن است چه رنگ شال یا روسری را میتوانید ست کنید.

راهنمای ست مانتو سرمه ای

ست رنگ های تند برای مانتو سرمه ای

رنگ های تند که به آن ها رنگ های شارپ هم گفته می شوند رنگ هایی هستند که در کنار رنگ های خنثی خیلی خوب و جذاب دیده می شوند. مثل رنگ های زیر:

قرمز

رنگ قرمز اولین رنگ شارپ و تندی است که می توانید با خرید شال زیبا آن را با مانتو سورمه خود ست کنید. البته درجه روشنی و تیرگی رنگ قرمز هم چندان بی تاثیر نمی باشد. از رنگ قرمز روشن معمولا فصل بهار و تابستان استفاده می شود و از رنگ قرمز تیره برای پاییز و زمستان.

بنفش

یکی دیگر از رنگ هایی که برای پیدا کردن پاسخ اینکه با مانتوی سرمه‌ای، شال چه رنگی بپوشیم؟ انتخاب رنگ بنفش می باشد. شما می توانید مانتوهایی که به رنگ سرمه ای و خاکستری می باشند را خیلی ساده و آسان با یک روسری یا شال بنفش رنگ ست کنید.

خردلی 

شاید به نظرتان انتخاب و ست رنگ خردلی با سرمه ای اصلا زیبا و جذاب نباشد ما باید بگوییم که انتخاب این رنگ برای مانتوهای پاییزی سرمه ای رنگ یک گزینه بسیار عالی می باشد. در کنار رنگ سرمه ای استفاده و انتخاب رنگ خردلی که از بهترین رنگ های پاییزی می باشد می تواند زیبایی دو چندانی را در تیپ و استیل شما به وجود آورد.

سبز

در اینجا می خواهیم از شما همراهان porove.com یک سوال بپرسیم و آن هم این است، که آیا تا به حال برای ست کردن مانتو سرمه ای خود از شال یا روسری سبز رنگ استفاده کرده اید؟ شاید در نگاه اول ترکیب این دو رنگ کنار یکدیگر چندان زیبا و جذاب به نظر نیاید اما اگر یکبار این ست را انجام دهید علاقه زیادی به آن پیدا خواهید کرد.

ترکیب کردن شلوار روشن جین با مانتوی سرمه‌­ای و شال سبز رنگ، یک ترکیب فانتزیِ و زیبا می باشد که میتوانید در قرارهای خود از آن استفاده کنید. البته این نکته را فراموش نکنید که ست کردن رنگ سرمه ای و رنگ سبز کمی ریسک پذیر می باشد که اگر تصمیم دارید این کار را انجام دهید باید ریسک آن را پذیرا باشید.

ست شال زرد با مانتو سرمه ای

ست رنگ های ملایم برای مانتو سرمه ای

با رنگ های شارپ و تندی که میتوانید با مانتو سرمه ای رنگ خود ست کنید آشنا شدید. حال می خوهیم رنگ های ملایمی را به شما معرفی کنیم که بهتر بدانید با مانتوی سرمه‌ای، شال چه رنگی بپوشیم؟

رنگ های ملایم و زیبایی که می توانید با مانتو سرمه ای مد نظرتان ست کنید عبارتند از:

 • سبز روشن و پاستلی
 • صورتی روشن و ملایم 
 • گلبهی
 • آبی روشن

ترکیب رنگ های خنثی با رنگ سرمه ای

 • خاکستری
 • کرم
 • نخودی
 • قهوه‌ای
 • خاکی
 • مشکی
 • سفید

ست پاییزی به رنگ سرمه ای و قهوه ای

جمع بندی

ما سعی کردیم که به شما کمک کنیم تا راحتر به پاسخ سوال خود درباره اینکه با مانتوی سرمه‌ای، شال چه رنگی بپوشیم؟ برسید. امیدواریم که راهنمایی های ما به شما کمک کرده باشد و به راحتی بتوانید مانتو سرمه ای خود را با شال و روسری که دوست دارید ست کنید.

سوالات مربوط به با مانتوی سرمه‌ای، شال چه رنگی بپوشیم؟

 1.  در دنیای رنگ شناسی، سرمه ی جزء کدام دسته از رنگ ها می باشد؟
  سرمه ای از رنگ های تیره می باشد که در خانواده رنگ های همچون آبی سرد و خنثی نیز قرار دارد
 2. با مانتو سرمه ای شال بهتر است بپوشیم یا روسری؟
  خب انتخاب اینکه بخواهید با مانتو سرمه ای رنگ خود روسری ست کنید یا شال کاملا سلیقه ای می باشد. اگر شال بیشتر به ترکیب چهره شما می آید شالی را انتخاب کنید که رنگ آن را بتوانید به راحتی با مانتو سرمه ای ست کنید و بلعکس اگر روسری به چهرتان بیشتر می آید از روسری استفاده کنید.
 3. بهترین رنگ شال در پاییز برای مانتو سرمه ای رنگ؟
  رنگ خردلی از رنگ های پاییزی بسیار زیبا می باشد که ترکیب آن با سرمه ای زیبایی بیشتری به تیپ و استایل شما در فصل پاییز می دهد.