خانم های شاغلی که دوست دارید همیشه در محیط کارتان خوش پوش حضور داشته باشید. این مسئله را باید در نظر داشته باشید که داشتن دو دست لباس با کیفیت و مرغوب خیلی بهتر از داشتن ده دست لباس اداری بی کیفیت در کمد لباس هایتان می باشد. در این شرایط شما کمتر دردسر این را خواهید داشت که چطور یک ست زیبا و مناسب را برای حضور در محل کارتان فراهم کنید.
مشکل ست کردن لباس فرم اداری در شرایطی برای شما سخت و دشوار خواهد بود که اطلاع کافی از اصول ست کردن لباس ها نداشته باشید. 

لباس فرم اداری 

خب اغلب سازمان ها و شرکت ها برای پرسنل خود لباس های فرم یک دست را طراحی کرده و ارائه داده اند و این بدان منظور است که زمان مراجعه کارفرما مشخص شود که افراد فعال در آن سازمان جزء پرسنل اداری می باشند یا سمت دیگری دارند.

برخی دیگر از ارگان ها هم هستند که این مسئله را بر عهده کارکنان خود گذاشته اند و آنها می توانند با هر فرم مناسبی که در آن احساس راحتی می کنند در محل کار خود حضور داشته باشند اما با توجه به رعایت کردن شئونات اسلامی.
ما در این بخش از مقاله امروز می خواهیم اشاره ای داشته باشیم به اینکه لباس فرم اداری زنانه دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

اما قبل از هر چیز نیاز است که بدانید برای ست کردن لباس های فرم اداری باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

خرید فرم اداری مناسب

نکاتی کلی در خصوص ست کردن لباس فرم اداری

 1. اولین نکته برای ست کردن لباس فرم اداری این است که، در صورتیکه می خواهید زیر مانتو خود از تیشرت و یا شومیز استفاده کنید قد آن ها کوتاه نباشد.
 2. برای اینکه استایل زیباتری داشته باشید استفاده از جین ها را در ست روزانه خود استفاده کنید.
 3. از جین های تنگ و زاپ دار استفاده نکنید و سعی کنید برای استفاده از لباس های جین حتما قوانین شرکت را در نظر داشته باشید.
 4. کتانی های مناسب و زیبا و کفش های جلو باز گزینه های دیگری هستند که برای ست کردن لباس های فرم اداری خود می توانید از آن ها استفاده کنید.
 5. اگر دوست دارد که ست شما زیاد هم یکنواخت نباشد می توانید از اکسسوری ها و زیورآلاتی که زیاد هم به چشم نمی آیند استفاده کنید.
 6. از همه موارد عنوان شده مهم تر این است که لباسی که شما می پوشید بیانگر هویت کاری شما می باشد پس بهتر است که در انتخاب و خرید آن دقت داشته باشید.

جدیدترین مدل فرم اداری

چرا پوشیدن لباس فرم اداری مهم است؟

تا به حال شده است به این موضوع فکر کنید که اصلا پوشیدن لباس های فرم اداری چقدر مهم می باشد و بعد از آن به سراغ دریافت پاسخ سوال خود درباه اینکه لباس فرم اداری زنانه دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ بروید.
شاید پوشیدن لباس یک شکل در طول هفته کمی کسل کننده باشد و به همین خاطر است که اغلب خانم ها تمایلی به پوشیدن لباس های فرم و خرید مانتو به سبک اداری ندارند. اما با توجه به محیطی که در آن فعالیت دارید باید پوشش مناسبی را انتخاب کنید. حال می خواهد لباس فرم اداری باشد یا لباس سنگین و مناسب محیط کار.

اما سوال اصلی این است که چرا برای برخی از سازمان ها و ارگان ها پوشیدن لباس فرم اداری مهم می باشد؟ خب باید بگوییم اهمیت این موضوع برای این است که کارفرما به راحتی می تواند متوجه شود که وارد یک سازمان اداری شده است. 

اجازه دهید که این مسئله را با یک مثال ساده برایتان شرح دهیم. همه ما این موضوع را به خوبی می دانیم که لباس پرستاران در بیمارستان به رنگ سورمه ای می باشد. یعنی مانتو، شلوار و مقنعه سورمه ای رنگ لباس فرم خانم های پرستار می باشد. حال شما فرض کنید که برای کاری به یک بیمارستان مراجعه کرده اید و نیاز دارید با یک پرستار در بخش مثلا نوزادان صحبت کنید. متوجه خواهید شد که همه افرادی که در بخش مورد نظر فعالیت دارند لباس های ست سورمه ای برتن دارند. خب آیا تمام افراد حاضر در آن بخش پرستار می باشند؟

طبیعتا جواب منفی است. پس بیمارستان ها برای اینکه شما گمراه نشوید پرسنل خود را بخش بندی کرده و برای هر بخش لباس های مشخص با رنگ های مشخص در نظر گرفته است. مثلا پرستاران ست کاملا سورمه ای، سر پرستار ها مانتو شلوار سورمه ای به همراه مقنعه مشکی، بهیار ها مانتو شلوار سرمه ای با مقنعه سفید و ... به همین سادگی می توان اهمیت استفاده از لباس های فرم را در سایر ارگان ها و سازمان های دیگر نیز درک کرد.

ویژگی لباس فرم اداری

ویژگی های لباس فرم اداری خانم ها

حال که متوجه این مسئله شدید که لباس فرم اداری به چه سبک لباس هایی گفته می شود، چرا استفاده از این سبک لباس ها در بسیاری از سازمان ها مهم می باشد و اینکه چه نکاتی را برای ست کردن لباس فرم اداری باید رعایت کرد، می خواهیم به سراغ این مسئله برویم که لباس فرم اداری زنانه دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

لباس های فرم اداری که برای خانم ها در نظر گرفته می شوند از جمله لباس هایی هستند که در سمینارهای اداری، جلسات رسمی، کنفرانس های بزرگ و... استفاده می شوند. خب این سبک لباس ها مانند سایر لباس هایی که خانم های ایرانی از آن ها استفاده می کنند باید دارای یک سری ویژگی باشند که بتوانند آن ها را ترغیب به خرید و پوشیدن این سبک لباس ها کند.

ویژگی هایی که لباس های فرم اداری زنانه می توانند دارا باشند به شرح زیر می باشد.

 • در مکان های رسمی هرگز با مانتو تک حضور پیدا نکنید چرا که پوشیدن مانتو تک نه تنها رسمی نمی باشد بلکه ظاهر خوبی هم ندارد. پس بهترین گزینه این است که از مانتو و شلوار فرم استفاده کنید.
 • برای انتخاب رنگ ابتدا به سراغ رنگ های سرمه ای بروید. مانتو و شلوار سرمه ای رنگ را در اولیت قرار دهید و رنگ مشکی در اولویت دوم شما باشد.
 • بهترین گزینه شاید برای خرید لباس های فرم اداری انتخاب لباس هایی است که خط های بسیار نازک و ظریف روی پارچه آن ها به کار رفته است و چندان به چشم نمی آیند.
 • هر گز به سراغ لباس فرم های طرحدار که طرح های آن ها به وضوح به چشم می آیند نروید .
 • برای ست کردن لباس های زیر مانتو اداری خود از رنگ سفید و آبی ملایم استفاده کنید.
 • در صورتیکه لباس های فرم شما جای کمر بند دارند بهتر است که از کمربند های چرمی ساده به رنگ مشکی که سکک آن ها ساده است استفاده کنید.
 • شلواری که با مانتو اداری خود می پوشید نباید چین دار و پلیسه باشد.

انتخاب رنگ مناسب فرم اداری

جمع بندی

خب آنچه که شما را به پاسخ سوالتان درباره اینکه لباس فرم اداری زنانه دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ را سعی کرده ایم در این مقاله برایتان شرح دهیم. همکاران ما در سایت porove.com به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات، نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به لباس فرم اداری زنانه دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

 1. بهترین پارچه برای دوخت لباس فرم اداری کدام است؟
  لباس های فرم اداری در حقیت یونیفرم های مخصوص برای هر سازمان و نهادی می باشند که شما در آن مشغول به فعالیت می باشید و با پارچه های مختلف و مناسب فصل طراحی و دوخته می شوند. مثلا برای دوخت لباس فرم اداری مناسب فصل زمستان از پارچه های ضخیم تر نسبت به فصل تابستان استفاده می شود. مناسب ترین پارچه ها برای دوخت لباس فرم اداری شامل: پارچه فاستونی، کتان، ویسکوز، فیونا، پرادو، کجراه و پارچه پرشیا می باشد.
 2. رنگ مناسب مانتو و فرم اداری چه رنگی می باشد؟
  بهترین و پرطرفدارترین رنگ برای فرم های اداری رنگ سورمه، مشکی و طوسی می باشد.
 3. لباس فرم اداری چه سایزی باشد بهتر است؟
  خب هر کس سایز اندامی خود را بهتر می شناسد و می تواند این تشخیص را بدهد که لباس انتخابی در تن او چگونه نشان داده می شود در خصوص سایز لباس فرم اداری بهترین گزینه این است که سایزی را انتخاب کنید که چندان تنگ و بدن نما باشد و نه زیاد گشاد و آزاد.