همه ما این مسئله را به خوبی می دانیم که تنوع در شال و روسری به اندازه ای زیاد است که گاهی نمی توان از میان این همه مدل و طرح یک گزینه را انتخاب کرد مخصوصا زمان هایی که به دنبال انواع شال پاییزی می باشید.
در واقع می توان گفت که شال و روسری یک حجاب مناسب برای خانم هایی است که در کشورهای اسلامی همچون ایران زندگی می کنند. در سایر کشورهای اروپایی و آسیایی که چندان هم حجاب برایشان اهمیت ندارد از شال و روسری به عنوان یک تکمیل کننده اکسسوری که به استایل آن ها زیبایی بیشتری می دهد استفاده می کنند.

انواع مدل شال و روسری پاییزی

یکی از مدل های شال و روسری پاییزی که بی طرفدار هم نمی باشد. روسری و شال هایی از جنس حریر می باشند که هم نازک و لطیف هستند و هم بسیار سبک می باشند. قبل تر به این موضوع اشاره کرده ایم که شال و روسری های پاییزی  نباید زیاد نازک باشند و نه چندان ضخیم و کلفت که نتوانید آن ها را روی سر خود تحمل کنید.
شال و روسری حریر به علت رنگبندی و طرح های متنوعی که دارند برای میهمان ها و مجالس پاییزی گزینه های بسیار خوبی هستند و شما به راحتی می توانید آن ها را با لباس های خود ست کنید.

شال پاییزی

شال پاییزی از جنس ساتن

بعد از گزینه خرید شال از جنس حریر می خواهیم یکی دیگر از پر طرفدارترین انواع شال پاییزی را به شما معرفی کنیم و آن ها شال و روسری های ساتن می باشند.
پارچه های ساتن به علت براقی و ماتی که دارند ضخامت خوبی داشته و یک گزینه مناسب برای فصل پاییز هستند. شاید در ظاهر شال و روسری های ساتن را با شال و روسری ابریشمی اشتباه بگیرید اما برای اینکه دچار این اشتباه نشوید باید بگوییم که پارچه های ابریشمی ضخیم تر از پارچه های ساتن می باشند.
روسری و شال های [نس ساتن هم مانند شال و روسری حریر در فصل پاییز گزینه خوبی برای ست کردن آن ها با لباس های مجلسیتان می باشد.

راهنمایی برای شناخت شال پاییزی

برای شما به دو نمونه از انواع شال پاییزی که این روزها طرفدارن بسیار زیادی دارند اشاه کرده ایم اما یک نکته مهم که باید در زمان خرید شال برای تمام فصول سال مخصوصا فصل پاییز به آن توجه داشته باشید مواردی است که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت.

 • جنس شال
 • رنگبندی شال
 • قواره شال
 • طرح شال

جنس شال پاییزی

قبل تر اشاره کرده ایم که جنس نخ و شال های ساتن و حریر از گزینه هایی هستند که در فصل پاییز بسیار طرفدار دارند. انتخاب این مدل شال و روسری باعث می شود که شما در هوای سرد پاییزی بتوانید گرمایی که لازم دارید را داشته باشید.
اما اگر میخواهید که میزان ضخامت پارچه های استفاده شده در شال و روسری پاییزی را بسنجید فقط کافی است زمانیکه برای خرید شال اقدام میکنید دست خود را زیر روسری یا شال انتخابی گرفته و ببنید که آیا دست شما به وضوح نشان داده می شود یا خیر؟
این تست برای آن دسته از شال و روسری هایی است که جنس پارچه های آن ها نخی می باشد. برای تست شال و روسری ساتن هم باید روسری دارای بافت یکنواخت باشد که این مسئله را زمانیکه روسری یا شال را لمس می کنید متوجه خواهید شد.

شال پاییزی قواره بزرگ

رنگبندی شال پاییزی

گزینه بعدی که به شما در خرید شال پاییزی و شناخت انواع شال پاییزی کمک خواهد کرد تا یک خرید خوب و رضایت بخش را انجام دهید شناخت از رنگبندی مناسب شال های این فصل می باشد.
این مسئله را به خاطر داشته باشید که انتخاب رنگ شال یا روسری برای هر فصلی از سال کاملا سلیقه ای می باشد و همه چیز بسته به نظر و انتخاب خود شخص دارد و ما تنها با توجه به تجربه ای که در این زمینه داریم به شما پیشنهاد می دهیم که چه رنگی را می تواند برای شال یا روسری پاییزی خود در نظر یگیرید.
مثلا رنگ هایی همچون: قهوه ای، زرشکی، مشکی، نارنجی و قرمز گزینه های مناسبی برای پاییز می باشند.

قواره شال پاییزی

این روزها کمتر کسی را می بینید که دنبال روسری یا شالی با ابعاد کوچک باشد. چرا که این روزها روسری های قواره دار مُد شده و طرفداران زیادی هم دارند. اما باز هم متذکر می شویم که قواره شال و روسری پاییزی هم مانند رنگبندی آن کاملا سلیقه ای است.

طرح شال پاییزی

طرح و رنگ های متنوعی از شال و روسری پاییزی که در بازار و فروشگاه های مختلف وجود دارد به اندازه ای زیاد است که شما با هر سایقه ای که داشته باشید به راحتی می توانید گزینه مورد پسند خود را انتخاب کنید.

رنگبندی شال پاییزی

جمع بندی

برای اینکه بهتر و راحتر بتوانید خود را برای یک خرید مناسب آماده کنید نیاز بود که درباره انواع شال پاییزی بیشتر بدانید و با توجه به یک راهنمایی کوچک در این زمینه تصمیم درست تری را در زمینه خرید شال وروسری پاییزی خود بگیرید.
مشاوران ما در سایت porove.com به شما کمک خواهند کرد تا بهتر بتوانید روسری و شالی که میخواهید را برای فصل پاییز انتخاب کنید.

سوالات مربوط به انواع شال پاییزی

 1.  برای خرید شال پاییزی چه نکاتی را باید در نظر داشت؟
  برای خرید شال یا روسری پاییزی باید اول از همه جنس آن را توجه داشته باشید و دوم اینکه این مسئله را توجه کنید که شال یا روسری انتخابی شما روی سر شما سُر نمیخورد.
 2. روسری نخی برای پاییز مناسب است؟
  روسری نخی که ضخامت خوب و عالی داشته باشد و بتواند سر شما را گرم نگه دارد گزینه خوبی است اما روسری های نازنک از جنس نخ  قطعا گزینه مناسبی نیستند.
 3. بهترین رنگ برای شال و روسری پاییزی چه رنگی است؟
  رنگ های گرم مانند قهوه ای، نارنجی و قرمز گزینه های مناسبی برای شال و روسری پاییزی می باشند.