در دنیای مُد و فشن به افرادی که قد آنها زیر 162 سانت می باشد کوتاه قد گفته می شود. این افراد باید از اصول خاصی برای نحوه پوشیدن لباس های خود پیروی کنند تا بتوانند هم ظاهر زیباتری داشته باشند و هم بلندتر نمای شداده شوند؟ حتما می پرسید که چه جوری لباس بپوشم که بلندتر دیده بشم؟ برای اینکه خیلی راحت به پاسخ سوال خود برسید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نکاتی که بلندتر شدن قد شما کمک می کنند

 • انتخاب لباس مناسب
 • استفاده از الگوی دو به سه یا یک به سه
 • انتخاب لباس های یقه هفت
 • لباس های گشاد را فراموش کنید
 • لباس های مدل دار بخرید
 • انتخاب کمربند را فراموش نکنید

انتخاب لباس مناسب اندامتان

انتخاب لباس مناسب

یکی از مواردی که به شما در رسیدن به پاسخ سوالاتان درباره اینکه چه جوری لباس بپوشم که بلندتر دیده بشم؟ راهنمایی میکند، نحوه انتخاب لباس های شما است. این مسئله تاثیر بسیار زیادی می تواند در ظاهر شما داشته باشد.
خب حالا باید به دنبال چه سبک لباس هایی باشید؟ برای این منظور شما باید نگاهی داشته باشید به به اصول صحیح لباس پوشیدن برای بلند نشان دادن قد خود تا بتوانیداندام زیبایی داشته باشید.
پیشنهاد ما به شما این است که به سراغ فروشگاه هایی بروید که لباس های زیر اندام دارند چرا که برخی از برندهای تولید کننده پوشاک، لباس هایی را مخصوص افراد قد کوتاه دارند که انتخاب آن ها به شما کمک می کند کمی احساس قد بلندی داشته باشید.

استفاده از الگوی دو به سه یا یک به سه

مسئله دیگری که به شما در بلند قد شدن کمک خواهد کرد استفاده از یک الگوی معروف به نام الگوی دو به سه یا یک به سه می باشد. شاید تا به حال نام این الگو را نشنیده باشید.
خب باید بگوییم که این الگو به صورت ترکیبی از اعداد نامگذاری شده است و برای نحوه خاصی از لباش پوشیدن به کار می رود. در حقیقت منظور از این الگو است که به جای انتخاب لباس هایی که تمام خطوط مرزی بدن شما را می پوشانند خودداری کرده و به سراغ لباس هایی بروید که فقط دو یا سه بخش از مرزهای بدن شما را می پوشانند.
اجازه دهید یک مثال خیلی ساده برایتان بزنیم. شما می توانید به جای اینکه از شلواز که تمام بدن شمارا می پوشاند از دامن در میهمانی ها و دور همی های خود استفاده کنید که تنها یک سوم از بدن را می پوشاند

انتخاب لباس های یقه هفت

راه سوم برای اینکه قد شما بلند نشان داده شود انتخاب و استفاده از لباس هایی است که یقه آن ها مدل عدد هفت می باشد. این مدل لباس ها بیشتر مناسب خانم هایی است که اندام ریزی دارند و به آن ها کمک میکند تا قد بلندتر دیده شوند.

انتخاب لباس یقه هفت

لباس های گشاد را فراموش کنید

اگر دوست دارید که در میهمانی ها قد شما بلندتر از آنچه که هستید نشان داده شود پس دور لباس های گشاد را خط بکشید. اگر شما دارای اندام ریز می باشید نیازی به این نیست که از لباس های گشاد استفاده کنید.
به شما پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چه جوری لباس بپوشم که بلندتر دیده بشم؟ حتما لباس هایی را انتخاب کنید که مناسب اندام شما می باشد چرا که هر چه لباس جذب تر باشد اندام شما کشیده تر نشان داده می شود.

لباس های مدل دار بخرید

انتخاب شومیز و لباس هایی که روی یقه آن ها کار شده باشد و کمی هم پف دار باشند از جمله انتخاب هایی هستند که در بلند قد نشان داده شما کمک می کنند.

انتخاب کمربند را فراموش نکنید

شما می توانید از کمربندهایی استفاده کنید که رنگ شلوارتان می باشند انتخاب و استفاده از این مدل کمربندها در بلند نشان دادن قد شما تاثیر زیادی دارند.

خرید و انتخاب لباس تک رنگ

جمع بندی

برای اینکه خیلی راحتر به پاسخ اینکه چه جوری لباس بپوشم که بلندتر دیده بشم؟ دست پیدا کنید تمام موارد عنوان شده را در استایل و تیپ خود در نظر بگیرید. در ضمن سعی کنید هر پوششی که برای پایین تنه خود در نظر می گیرید چه دامن و چه شلوار، از مدل هایی باشند که اندام شما را واضح تر نشان دهند تا با یک ترکیب ساده بتوانید استایل شیک با قد بلند برای خود بسازید.

سوالات مربوط به چه جوری لباس بپوشم که بلندتر دیده بشم؟

 1. به غیر از استفاده از کفش‌های پاشنه‌دار، چگونه می‌توان قد را بلندتر نشان داد؟
  با خرید مانتو کاملا اندازه و سایزتان. تعداد لایه کمتری در استایلتان استفاده کنید اینطوری می توانید قد بلندتر دیده شوید
 2. استفاده از چه سبک لباس و نوع یقه، قد را بلندتر نشان می‌دهد؟
  لباس هایی که یقه آن ها مدل یقه هفت و کشیده، یقه انگلیسی و آبشاری هستند باعث می شوند که شما بلندتر به نظر بیاید..
 3. چه رنگ‌هایی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟
  لباس های تک رنگ تاثیر بیشتری در بلند قد نشان دادن شما دارند.