همانطور که می دانید مانتوهای زمستانی در طرح های متنوع بسیاری همچون طرح های اسپرت و مجلسی و ساده و …در بازار موجود می باشند و شما میتوانید با آشنایی از طرح های متنوع مانتو زمستانی و با توجه به نیاز و سلیقه شخصی تان از بین این طرح ها مانتو مناسبی را انتخاب نمایید.

مدل مانتو زمستانی 

یکی از ضروری ترین پوشش های خانم ها مانتو می باشد که با شروع هر فصل مانتوهای متناسب با آن فصل را خریداری می کنند. در زمستان امسال هم مانند سال های گذشته طرح های متنوع مانتو زمستانی وارد بازار شده اند تا شما با خیال آسوده تری بتوانید برای خرید مانتو روزهای سرد امسال اقدام کنید. از پر طرفدارترین مدل های مانتو زمستانی که در ادامه می خواهیم بیشتر درباره آن ها با شما صحبت کنیم عبارتند از:

 1. مانتوهای زمستانی کوتاه
 2. مانتوهای زمستانی بلند

انتخاب مانتو زمستانی مناسب

طرح مانتوی زمستانی کوتاه

نکته مهم برای خرید مانتو مناسب هر فصل در نظر داشتن آناتومی اندام شما می باشد که به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب بهتری داشته باشید. مانتوهای زمستانی کوتاه معمولا تا زیر زانو یا بالای زانو می باشند که بیشتر خانم هایی که قد کوتاهی دارند به سراغ این گزینه می روند. خانم های قد بلند بهتر است که به سراغ مانتوهایی که قد آن ها بالای زانو می باشند نروند و به جای آن مانتوهایی که زیر زانو می باشد را انتخاب کنند.
این طرح مانتو زمستانی همچون سایر مانتوهای موجود در بازار رنگ های متنوع بسیاری دارند که شما می توانید با خرید شال مناسب که با رنگ مانتو شما همخوانی داشته باشید ست زیبایی را برای خود فراهم کنید.
مانتوهای رنگ تیره نیز برای خانم ها با فرم اندام مختلف انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می شوند و شما می توانید این رنگ مانتوها را با اکسسوری ها و شلوار و شال مناسبی بپوشید.

طرح مانتوی زمستانی بلند

در چند سال گذشته یکی از طرح های متنوع مانتو زمستانی که توانسته است طرفداران بسیار زیادی را جذب نماید مانتوهای بلند زمستانی می باشند. این سبک مانتو ها اغلب به خانم های قد بلند پیشنهاد و توصیه می شود. مانتوهای بلند زمستانی خود دارای طرح های متنوع همچون جلو باز و جلو بسته می باشند.
شما می توانید مانتوهای زمستانی بلند جلو باز را با یک سارافون زیبا ست کنید. همانطور که قبل تر هم گفتیم ما این مدل مانتوها را به خانمهای بلند قد پیشنهاد می دهیم و به خانم های کوتاه قد توصیه می کنیم که این مدل مانتوهای زمستانی را با کفش یا بوت های پاشنه دار استفاده کنند که جذابیت بیشتری به استایل زمستانی آن ها بدهد.

مانتو زمستانی کوتاه

ویژگی مانتو زمستانی مناسب

برای اینکه بتوانید برای روزهای سرد زمستان امسال خود مانتو مناسبی را انتخاب  خریداری کنید علاوه بر در نظر گرفتن طرح های متنوع مانتو زمستانی باید ویژگی هایی که برای مانتوهای زمستانی مناسب می باشند را هم در نظر داشته باشید.
در مطالب بالا به دو مدل پرطرفدار مانتو زمستانی که می توانید در گزینه های انتخابی خود به آن ها هم فکر کنید اشاره کرده ایم حال می خواهیم به چندنمونه از ویژگی های مانتو زمستانی مناسب اشاره داشته باشیم.

 • مدل مانتو
 • مانتو مناسب افراد چاق
 • مانتو مناسب افراد قد بلند
 • جنس مانتو

مدل مانتو یعنی اینکه تصمیم بگیرید می خواهید که در زمستان امسال از مانتوهای کوتاه استفاده کنید یا بلند، مانتو جلو باز مد نظرتان می باشد یا مانتو جلو بسته.
بعد از اینکه مدل مانتو را انتخاب کردید باید آناتومی اندامی خود را هم در نظر داشته باشید. شما خانمی لاغر اندام و قد بلند هستید یا کوتاه قد و چاق؟
جنس مانتو هم که کاملا مشخص است. باید به دنیال مانتوهایی باشید که جنس پارچه به کار رفته در طراحی و دوخت آن ها مناسب روزهای سرد زمستان باشد مانند: مانتو چرم، مانتو بافت، مانتو پشمی و....

مانتو جلو باز زمستانی بلند


جمع بندی

در این بخش شما را با طرح های متنوع مانتو زمستانی آشنا کردیم. امیدواریم که این طرح ها با سلیقه شما همخوانی داشته باشند و شما بتوانید برای زمستان امسال خود مانتویی را انتخاب کنید که به زیبایی استایل شما کمک کنند و زیبایی شما را چندین برابر کنند.

سوالات مربوط به طرح های متنوع مانتو زمستانی

 1. برای زمستان مانتو بلند بخریم یا مانتو کوتاه؟
  این مسئله کاملا سلیقه ای می باشد. ما فقط می توانیم به شما پیشنهاد کنیم که اگر قد بلند دارید مانتوهایی که قد آن ها زیر زانو می باشد را انتخاب کنید و به سراغ مانتوهای بالای زانو و کوتاهتر از آن نروید.
 2. برای مانتوهای زمستانی رنگ روشن بهتر است یا رنگ تیره؟
  خوب با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی در روزهای زمستان ابری، بارانی و برفی می باشد بهتر است رنگ های تیره را انتخاب کنید که تمیز کردن و شستن آن ها نسبت به رنگ های روشن آسان تر می باشد. همچنین در جذب گرما نیز تاثیر گذار تر می باشند.
 3. چه رنگ‌هایی قد را بلندتر نشان می‌دهد؟
  لباس های تک رنگ تاثیر بیشتری در بلند قد نشان دادن شما دارند.