کمپانی پنتون
روند انتخاب رنگ سال 2021
ویژگی رنگ خاکستری
ویژگی رنگ زرد
تأثیر رنگ زرد و خاکستری بر مُد و فشن
در نهایت بدانید درباره رنگ سال 2021
سوالات مربوط به رنگ سال 2021

حتما شما هم به این نکته زیاد توجه کرده اید که در ابتدای سال جدید یا چند ماه مانده به پایان سال طیف های رنگی بسیاری را در اطراف خود مشاهده میکنید از پوشاک گرفته تا تبلیغات همه از یک رنگ یا چند رنگ مشابه استفاده کرده ند. رنگ سال 2021 سوالی است که ذهن همگان را به خود مشغول کرده است و می خواهند بدانند که برای سال جدید باید به سراغ چه رنگی بروند؟

انتخاب رنگ سال، هر ساله توسط شرکت پنتون مشخص می شود که از آن رنگ به عنوان رنگ ترند و اصلی آن سال نام برده می شود. دو رنگ خاکستری ( Gray ) و زرد (yellow) به عنوان Color of the year 2021 توسط  این کمپانی انتخاب شده اند.

ست لباس با رنگ سال 2021>

کمپانی پنتون 

این کمپانی بر این عقیده است که دو رنگ مشخص شده به عنوان Color of the year 2021 از رنگ های مستقل به حساب می آیند که در کنار یکدیگر می توانند زیبایی بسیار خاصی را به همراه داشته باشند.
هر دو رنگ زرد و خاکستری از سری رنگ های سخت به شمار می آیند که در عین سخت بودن گرما، امید و قدرت بسیاری را در پوشش شما می توانند به وجود آورند.
بنابراین شما می توانید برای استایل خود در سال جدید از ترکیب این دو رنگ برای خرید مانتو، پیراهن، روسری، دیزاین منزل و محل کارتان استفاده کنید.

روند انتخاب رنگ سال 2021

شاید در ظاهر امر انتخاب رنگ های مشخصی به عنوان رنگ سال کار ساده و آسانی باشد اما نیاز به زمان و تجربه دارد.
شاید ندانید که کمپانی پنتون گزینش و انتخاب رنگ های مربوط به یک سال را بر پایه داده های مشخص انتخاب نمی کنند بلکه با در نظر گرفتن اینکه ما به دنبال چه چیز می باشیم و با روانشناسی رنگ ها اقدام به انتخاب رنگ سال مورد نظر می کنند.
 این کمپانی هر ساله با در نظر گرفتن آنچه که ما و همه مردم دنیا در طلب آن هستیم رنگ یا رنگ هایی را به عنوان رنگ سال تعیین می کنند و سال 2021 اولین سالی است که در آن دو رنگ به عنوان رنگ های سال مشخص شده اند. در ادامه می خواهیم بیشتر درباره رنگ های سال 2021 با شما صحبت کنیم.

img src="/uploads/editor/ceb75d.jpg" style="display: block; vertical-align: top; margin: 5px auto;" alt="انتخاب رنگ سال 1400">

ویژگی رنگ خاکستری

قبل تر به این مسئله اشاره کرده ایم که که یکی از رنگ هایی که تحت عنوان Color of the year 2021 معرفی شده است رنگ خاکستری می باشد. رنگ خاکستری، رنگی ما بین رنگ سفید و سیاه می باشد که نماد های زیر را با خود به همراه دارد.

 • اعتماد
 • اطمینان
 • بی طرفی
 • عقل و هوش
 • آرامش
 • سازش
 • استقلال
 • گاه افسردگی

نکته جالبی که بد نیست درباره رنگ خاکستری بدانید این است که خاکستری از سری رنگ هایی است که با احساساتی همچون غم، نا امیدی و ترس مرتبط می باشد.

ویژگی رنگ زرد

دومین رنگ اعلام شده به عنوانColor of the year 2021، رنگ زرد می باشد. یکی از رنگ های گرم و اصلی در چرخه رنگ ها. این رنگ بین دو رنگ نارنجی و سبز می باشد که نمایشگر موارد زیر می باشد:

 1. دانش و معرفت 
 2. نشانه ی شور 
 3. آفتاب 
 4. شادی 
 5. گرما 

رنگ زرد خود دارای طیف های مختلف تیره، روشن، لیمویی می باشد که رنگ زرد لیمویی به عنوان رنگ سال 2021 شناخته شده است. رنگ زرد لیمویی نمادی از شور و اشتیاق می باشد.

از مُد تا دکوراسیون داخلی با رنگ سال2021

تأثیر رنگ زرد و خاکستری بر مُد و فشن

تا به اینجا برایتان گفتیم که چه رنگ هایی برای سال 2021 شناخته شده اند و درباره ویژگی این دو رنگ صحبت کردیم.
حال می خواهیم کمی هم درباره تاثیر این دو رنگ بر مُد و فشن صحبت کنیم. در صنعت مُد و فشن از سال های گذشته تا به امروز همیشه این دو رنگ برای جذاب کردن استایل های مختلف استفاده می شده است.
شاید برای خود شما هم پیش آمده باشد که برای ست کردن استایل خود در هر یک از فصل های سال از ترکیب این دو رنگ به صورت ناخواسته استفاده کرده باشید مثلا برای ست کردن مانتو طوسی رنگ خود اقدام به خرید شال به رنگ زرد کرده اید یا برای لباس های مجلسی خود از ترکیب این دو همزمان استفاده کرده باشید.
امسال که دو رنگ زرد و خاکستری به عنوان رنگ سال معرفی شده اند خانم ها می توانند با خیال آسوده تری برای خرید لباس های خود اقدام کنند چرا که ترکیب این دو رنگ در لباس های زنانه نسبت به لباس های مردانه بیشترین کاربرد را دارد.

تاثیر رنگ سال 2021 بر مُد

در نهایت بدانید درباره رنگ سال 2021

زمانیکه دو رنگ زرد و خاکستری به عنوان رنگ سال 2021 معرفی شده اند منظور تمام زیر مجموعه های مربوط به این دو رنگ می باشد.( تیره و روشن بودن این دو رنگ فرقی ندارد).
رنگ زرد و زیر مجموعه پررنگ و کم‌رنگ آن نیز می‌توان به‌عنوان رنگ شاخص استفاده کرد و یا برای خاکستری می‌توان از رنگ طوسی در تلفیق با رنگ زرد به‌عنوان رنگ شاخص یاد کرد.

سوالات مربوط به رنگ سال 2021

 1. انتخاب دو رنگ زرد و خاکستری به عنوان رنگ سال 2021 چه مفهومی دارد؟
  کمپانی پنتون رنگ زرد را بیان‌گر خوش‌بینی و نشاط و رنگ طوسی نمادی از خونسردی، ثبات و مقاومت معرفی کرده است.
 2. چرا این دو رنگ به عنوان رنگ سال 2021 شناخته شده اند؟
  با توجه به شرایطی فعلی و شیوع ویروس کرونا کمپانی پنتون تصمیم گرفته است رنگی را به عنوان رنگ سال مشخص کند که برای ما آرامش و تسکین و قدرت به همراه داشته باشد.
 3. از ترکیب رنگ زرد و خاکستری تنها در صنعت مُد می تواند استفاده کرد؟
  خیر، شما می توانید از ترکیب این دو رنگ در هر صنعتی که بخواهید استفاده کنید.