کوله‌پشتی (backpacks)

این نوع، محبوب‌ترین کیف در میان دانش آموزان و دانشجوهاست که به دلیل جادار بودن و نیز دو دسته بلند که روی شانه‌ها قرار می‌گیرند، بسیار راحت حمل می‌شوند.

کیف‌های پاکتی (envelope bags) یا کیف‌های تک بند

این نوع کیف‌ها به شکل یک پاکت مستطیل شکل، تخت و صاف هستند و معمولاً دسته‌ای از جنس فلز دارند و به دلیل کم جا بودن و نیز تنها کاربردشان در مهمانی‌ها و مجالس، کیف مجلسی نیز نامیده می‌شوند. این کیف‌ها بسیار شبیه به کیف‌های کتابی هستند، با این تفاوت که یک بند بلند فلزی دارند. در مکان‌هایی که به همراه داشتن وسایل زیاد ضروری نیست، می‌توانیم از این کیف‌ها استفاده کنیم.

کیف یا ساک ورزشی (athletic bag)

همان‌طور که از اسمش کاملاً مشخص هست، برای رفتن به باشگاه و حمل وسایل ورزشی مانند لباس و کفش ورزشی از این کیف استفاده می‌شود. از این نوع از انواع کیف زنانه علاوه بر فعالیت‌های ورزشی به هنگام مسافرت‌های کوتاه نیز می‌توان استفاده کرد.

کیف آویزی (sling bag)

این کیف شبیه به کیف دوشی ولی بسیار کوچک‌تر است. برای پیاده‌روی کاملاً مناسب هست. معمولاً برای حمل وسایل کوچک مثل کارت خرید، دسته‌کلید و موبایل که در پیاده‌روی و خرید به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنیم، از این نوع کیف استفاده می‌شود. بسیار سبک هستند و راحت حمل می‌شوند. برای اینکه این کیف‌ها سبک باشند، جنسشان را از پارچه انتخاب می‌کنند. در این نوع، کیف با داشتن دسته‌های بلند، به‌طورمعمول در کنار بدن به‌صورت عمودی یا ضربدری (cross body) قرار می‌گیرد و فاقد دسته کوتاه هستند.

کیف کمری (belt bag)

این نوع کیف در میان مردان کاربرد بیشتری دارد و امروزه در میان خانم‌های جوان مخصوصاً در مکان‌های شلوغ و مسافرت‌ها و نیز پیاده‌روی‌ها بسیار پرکاربرد شده است. این نوع کیف از انواع کیف‌های زنانه با یک بند نسبتاً بلند به شکل کمربند به دور کمربسته می‌شود.

کیف پول (wallets)

کیف پول‌ها مهم‌ترین جزء زندگی روزمره انسان‌ها هستند که هرروز از آن برای نگهداری پول، کارت‌های اعتباری، گواهینامه و حتی موبایل استفاده می‌شود. در ابتدا کیف‌های پول برای آقایان ساخته شدند تا بتوانند پول و کارت‌های اعتباری‌شان را بدون گم کردن جابه‌جا کنند، ولی امروزه خانم‌ها نیز به‌وفور از انواع مختلف کیف پول در طرح‌ها و مدل‌های مختلف استفاده می‌کنند. این نوع کیف از انواع کیف‌های زنانه بسیار کاربردی است و تقریباً همه خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند. کیف‌های پول آقایان معمولاً هم‌اندازه جیب شلوار یا جیب پالتو ساخته می‌شوند، صاف و تاشو هستند و معمولاً طراحی پایه مشخصی دارند.

برای دیدن مدلهای بیشتر از بخش خرید کیف زنانه دیدن کنید.