اصول ست کردن
اصول رنگ شناسی
انواع مدل های مانتو
شلوار زنانه و دخترانه
انواع شلوارهای دخترانه و زنانه
ست مانتو و کیف مناسب
انواع کیف های زنانه
نکات مهم در اصول ست کردن مانتو
در نهایت اینکه
سوالات مربوط به چگونه مانتو ست کنیم؟

اصول ست کردن

برای رسیدن به پاسخ این سوال که چگونه مانتو ست کنیم؟ قبل از هر اقدامی باید با اصول ست کردن بخوبی آشنا شوید.

همه ما تقریبا با اصول کلی لباس پوشیدن آشنایی داریم اما همه ما اصول صحیح لباس پوشیدن را معمولا نمی دانیم. برای مثال ما می دانیم که لباس هایی که انتخاب می کنیم باید کاملا اندازه، یکرنگ باشند و به گونه ای آن ها را انتخاب کنیم که نه ما را زیاد لاغر نشان دهد و نه زیاد چاق.

ما، در پُرُوِ می خواهیم شما را راهنمایی کنیم تا بیشتر بدانید چه لباس هایی و در چه رنگ هایی را می توانید کنار هم قرار داده و ست زیبایی برای خود آماده کنید.

آشنایی با اصول رنگ شناسی برای ست کردن مانتو

اصول رنگ شناسی

آشنایی با رنگ ها و اصول رنگ شناسی به شما کمک خواهد کرد تا در زمان خرید مانتو یا لباس های مجلسی خود بهتر و راحتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

شاید برخی از شما دوستان این موضوع را ندانید که رنگ ها می توانند تاثیرات مثبت و منفی را روی شما و اطرافیان شما بگذارند. 

رنگ هایی که ما با آن ها آشنایی کامل داریم در سه دسته بندی رنگ های اصلی، رنگ های ثانویه و رنگ های ترکیبی شناخته شده می باشند.

قرمز، زرد و آبی از جمله رنگ های اصلی هستند و رنگ های سبز، نارنجی و بنفش از رنگ های ثانویه می باشند که بیشتر ما در استایل های خود از این دو دسته بندی رنگ ها استفاده می کنیم.

اما در کنار این دو دسته بندی، رنگ های ترکیبی هم وجود دارند که آشنایی درباره آن ها نیز به شما کمک خواهد کرد تا استایل زیبا و جذابی را داشته باشید.

از میان دسته بندی های رنگ ها که در متن بالا به آن ها اشاره کرده ایم به یک سری رنگ ها همچون قرمز و نارنجی رنگ گرم گفته می شود و به رنگ های انرژی بخش معروف می باشند. در مقابل رنگ های گرم همیشه رنگ هایی تحت عنوان رنگ های سرد وجود دارند که باعث آرامش و  خونسردی در شما می شوند.

رنگ های زیادی وجود دارد که با ترکیب آن ها کنار هم می توانیم ست های زیبایی را به وجود آوریم علاوه بر سلیقه شخصی، چرخه ی رنگ با روش های متفاوت به ما کمک می کند که رنگ ها را با اصول رنگ شناسی در کنار هم استفاده کنیم.

بنابراین زمانیکه شما به خوبی با اصول رنگ شناسی و دسته بندی آن ها آشنا شوید کمتر برایتان این سوال پیش می آید که چگونه مانتو ست کنیم؟

مدل های مختلف مانتو زنانه

انواع مدل های مانتو

 • مانتو دانشجویی
 •  مانتو اداری و رسمی
 •  مانتو اسپرت
 •  مانتو خیابانی
 •  مانتو مجلسی 

در متن بالا به چند نمونه از پر کاربردترین مانتوهایی که شما خانم های خوش پوش می توانید با انتخاب هر یک از آن ها و با در نظر گرفتن اصول رنگ شناسی یک ست زیبا برای میهمانی ها و محل کار خود تهیه کنید را معرفی کرده ایم.

برای آنکه بهتر بدانید چگونه مانتو ست کنیم؟ نیاز است بدانید که اگر قصد خرید شال مناسب با مانتو خود را دارید بهتر است کدام یک از شال و روسری های زیر را برای مانتو مجلسی یا ادارای خود انتخاب کنید.

 1. شال و روسری نخی
 2. شال و روسری حریر
 3.  شال و روسری ساتن
 4.  شال و روسری ابریشمی
 5.  شال و روسری پشمی

کدام شلوار برای ست کردن با مانتو شما مناسب است؟

شلوار زنانه و دخترانه

در کنار انتخاب مانتو،شال و روسری شما برای تکمیل کردن استایل خود باید به دنبال شلوار مناسب نیز باشید. مانتوهایی که در مطالب بالا به آنها اشاره کرده ایم را بهتر است که با شلوارهای مناسب آنها ست کنید تا استایل زیبایی داشته باشید.

مثلا برای فرم اداری و رسمی که می خواهید برای محل کارتان از آن استفاده کنید بدون شک ست مانتو اداری با شلوارهای گشاد دامنی نمی تواند ست چندان زیبایی باشد.

یا برای رفتن به میهمانی های مهم و کاملا رسمی ست جین شاید چندان جلوه خوشایندی نداشته باشد.

انواع شلوارهای دخترانه و زنانه
 • شلوار جین
 •  جین دمپا گشاد
 •  جین راسته
 •  جین مام استایل
 •  جین تنگ
 • شلوار پارچه ای
 • دمپا گشاد
 •  گشاد دامنی
 •  راسته
 •  لگ

ست کیف و مانتو مناسب

ست مانتو و کیف مناسب

تا به اینجای کار متوجه این موضوع شدیم که با آشنایی اصول رنگ شناسی خیلی بهتر و راحتر می توانید برای مانتو خود ست مناسب انتخاب کنید.

بعد از اینکه تصمیم گرفتید کدام شال و روسری خود را با مانتو انتخابیتان ست کنید نوبت به یکی دیگر از اکسسوری های مهم در استایلتان جهت تکمیل کردن می رسد و آن هم خرید کیف زنانه مناسب می باشد.

کیف های زنانه زیادی در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود می باشند که شما می توانید با توجه به نوع کارایی آن ها گزینه مناسبی را برای تکمیل استایل خود انتخاب و خریداری کنید.

انواع کیف های زنانه 

 1. کیف بزرگ
 2.  کیف کوچک
 3.  کیف اسپرت
 4.  کیف مجلسی

نکات مهم در اصول ست کردن مانتو

برای اینکه بتوانید بهتر هر آنچه که می خواهید را با مانتو خود ست کنید حتما باید چند نکته به ظاهر کم اهمیت را به خاطر داشته باشید.

دانستن این نکات به شما کمک خواهند کرد تا همیشه استایل و ظاهری آراسته و زیبا داشته باشید.

 • اگر از مانتوهایی در استایل خود استفاده می کنید که قسمت یقه و بالا تنه آن ها طراحی شده و کار شده می باشد برای خرید شال و روسری مناسب آن به سراغ گزینه های ساده باشید. یعنی شال و روسری ساده انتخاب کنید.
 • نکته مهم بعدی انتخاب کفش مناسب برای مانتو می باشد. فراموش نکنید که کفش های ساده همیشه بهترین گزینه برای لباس و مانتوهای طرحدار می باشند و بلعکس کفش های کار کرده تکمیل کننده لباسهای ساده هستند.
 • مشکی و سفید دوست تمام رنگ ها هستند. اگر مانتو یا یک جفت کفش مشکی یا سفید داشته باشید به راحتی می توانید ست های مختلفی بسازید.
 • کیف بزرگ مناسب مانتوهای آزاد، گشاد و پانچ و کیف کوچک با مانتوهای اسپرت، کوتاه و کتی مناسب تر است.

نکات مهم درباره ست کردن مانتو

در نهایت اینکه 

امیدواریم که با ارائه این مقاله توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا بهتر و راحتر پاسخ این سوال که چگونه مانتو ست کنیم؟ را بدست آورده باشید. دوستان و مشاوران ما از طریق سایت porove.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

سوالات مربوط به چگونه مانتو ست کنیم؟

 1. شلوارهای پارچه ای گشاد را بهتر است با چه مدل مانتوهایی ست کنیم؟
  بهترین گزینه از میان مانتوها،مانتوهای کتی می باشد. ست کردن مانتو کتی با شلوارهای گشاد یک ست بسیار زیبا و جذاب برای خانم های خوش پوش می باشد.
 2. مانتوهای خیلی بلند را با چه شلواری ست کنیم بهتر است؟
  مانتوهای خیلی بلند با شلوار لگ ست زیبایی تشکیل می دهند.
 3. مانتو عروسکی و کفش پاشنه دار را با چه شال و روسری می توان ست کرد؟
  انتخاب روسری های طرحدار برای این ست شما گزینه بسیار مناسبی می باشند.