برای کسانی که می‌خواهند تابستان را رنگی رنگی و خنک سپری کنند، بهترین گزینه پوشیدن تیشرت است ؛ اما برای انتخاب  تیشرت بایذ نکات مهمی را رعایت کرد. این نکات چه موقعی که قصد خرید از فروشگاه را داشته با شید و چه زمانی که خرید تیشرت را به صورت آنلاین انجام دهید، کمکتان می‌کنند، بخصوص برای خرید تیشرت زنانه باید سراغ باکیفیت‌ ترین محصولات از باکیفیت‌ ترین برندها بروید. اما در ابتدا تعریفی از تیشرت و انواع آن را ارائه میدهیم .

تیشرت چیست :

تی‌شرت (به زبان انگلیسی: t-shirt یا tee shirt) که به معنی آستین کوتاه است و نوعی پیراهن است که برای پوشاندن بالاتنه به کار می‌رود. معمولاً تی‌شرت‌ها دکمه و یقه نداشته و آستین‌های کوتاه واز نوع پارچه های نازک اند و برای فصل گرما استفاده می‌شوند. تی‌شرت‌ها در اصل برای پوشش زیر (زیر لباس) استفاده می‌شدند، اما در حال حاضر اغلب به عنوان لباس و تنهایی بدون لباس‌های دیگر استفاده می‌شوند، البته به غیر از سینه‌بند در زنان. اغلب تی‌شرت‌ها امروزه مزین به عکس‌هایی برای تبلیغات و بیان ایده یا ترکیبی از هر دو به همراه کلمات قابل درک و هنری هستند. تی‌شرت‌ها لباس‌هایی معروف هستند که در سراسر دنیا استفاده می‌شوند. به غیر از مناطق سردسیر و در قصل سرما و قطب شمال و جنوب.

تی‌ شرت لباسی است که هم می‌توان آن را به‌عنوان راحت‌ترین نوع لباس در منزل پوشید. هم می‌توان آن را به شلوار یا دامن‌های اسپرت ست کرد و به مهمانی‌های خودمانی رفت. این لباس حتی قابلیت استفاده به‌جای لباس ورزشی در باشگاه را هم دارد. جالب‌تر آن‌که دو موضوع جنسیت و سن و سال، که در انتخاب سایر انواع لباس‌ها نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند، در استفاده از این پوشینه تأثیر چندانی ندارد. به این معنی که فرقی نمی‌کند شما زن باشید یا مرد، پیر باشید یا نوجوان. به‌هرحال بی‌تردید چندین تی‌شرت با رنگ‌ها و طرح مختلف در کمد لباس‌های شما وجود دارد.

خانم‌ها در ایران یکی از طرفداران پروپاقرص تی‌شرت زنانه هستند. گرچه رایج‌ترین تیپ زنانه بیرون از منزل خانم‌های ایرانی مانتو و شلوار است، اما پوشیدن تی شرت زیر مانتو به دلیل خنکی، سبکی و راحتی این لباس، بسیار مرسوم است. شاید به همین دلیل باشد که تولیدکنندگان تیشرت در ایران یا سایر کشورهای جهان تنوع بسیار زیادی به طرح، نقش و رنگ‌هایی می‌دهند که در تولید تی‌شرت زنانه به کار می‌رود.

یکی دیگر از دلایلی که سبب ایجاد تنوع بسیار در تولید تی شرت زنانه شده است، مد ماندگاری به اسم مانتوهای جلو باز است. اکنون سال‌ها است که مانتوهای جلو باز در ایران تولید و توسط خانم‌ها خریده می‌شود. تی‌شرت زیر مانتو جلو باز نیز باید با طرح و رنگ مانتو، به‌اندازه کافی هماهنگ باشد. به همین سبب تولید این گروه از تیشرت ‌ها که معمولاً به لحاظ قد، کمی بلندتر از تی‌شرت‌های معمولی طراحی می‌شوند، رونق و رواج بسیاری دارد.

گرچه بیشتر خانم‌ها ترجیح می‌دهند زیر مانتوی جلو باز خود تی‌شرت‌های ساده و بدون طرح بپوشند تا تیپ ظاهری آن‌ها خیلی جلب‌توجه نکند، اما برخی طرح‌ها برای تی‌شرت زیر مانتو جلو باز، مثل چهره حیوانات خاصی مانند ببر و جغد بسیار مورد توجه و پسند خانم‌ها بوده است.

رواج پیدا کردن تیشرت:

تیشرت ها در ابتدا به عنوان لباس زیر دوخته می شدند، اما در حال حاضر اغلب به عنوان یک تکه لباس برای پوشش بالاتنه، پوشیده می شوند. تیشرت ها همچنین به عنوان ابزاری برای بیان خود و تبلیغات، با هر ترکیب قابل تصوری از کلمات، هنر و عکس برای نمایش مورد استفاده قرار می گیرند.

قد تیشرت به طور معمول تا روی کمر است.  انواع دیگری از تیشرت، مانند یقه هفت تولید شده اند. صنعت مد هیپ هاپ تی شرت هایی را ارائه داده است که قد آنها تا زانو میرسد. یک نمونه مشابه تیشرت یا T-dress، نوعی تیشرت خیلی بلند است که قابل پوشیدن بدون شلوار است. گاهی اوقات خانم ها از تیشرتهای بلند به عنوان لباس خواب استفاده می کنند.

در دهه 1990 نوعی مد در لباس زنان به وجود آمد که در برگیرنده لباسهای کوتاه با بالاتنه تنگ بود که برجستگی سینه را نمایش می داد. نوع دیگری از نمونه های کمتر مورد توجه قرار گرفته پوشیدن یک تیشرت آستین کوتاه با رنگ متضاد روی یک تیشرت آستین بلند است که به عنوان چند لایه شناخته شده است. تیشرت هایی که به بدن می چسبند، تیشرت های چسبان، یا عروسکی نامیده می شوند.

افزایش خرید آنلاین در اوایل سال 2000 باعث رشد و گسترش ایده ها و روند جدید در صنعت تولید تی شرت شد. در حالی که چندین تولیدی زنجیره ای این نمونه ها را در تولیدات خود استفاده می کردند، بسیاری از این پیراهن ها توسط استارت آپ های آنلاین معرفی شدند. با افزایش شبکه های اجتماعی و سایت های به اشتراک گذاری ویدیو، آموزش های متعدد در مورد پروژه های تیشرت DIY رونمائی شد. این ویدیوها معمولا دستورالعمل هایی در مورد نحوه تغییر یک پیراهن قدیمی به شکل جدید و جالب تر ارائه می دهند.

نکات مهم در خرید تیشرت زنانه و دخترانه :

برای انتخاب تیشرت شما باید به قیمت ، جنس ، طرح ، رنگ و...توجه کنید و تیشرتی متناسب با اندامتان انتخاب نمایید.

  • جنس تیشرت

تیشرت هایی با جنس های مختلف مانند نخ، پنبه، پیما (ضد پرز و چروک)، ژرسه (ترکیب پارچه ای از پنبه و الیاف مصنوعی) و مرینو (پشم گوسفند) کهبا کیفیت هستند خریداری کنید و در انتخاب یکی این تیشرت ها به نوع پوست و راحتی خود دقت نمایید و پیش از خرید حتما از کیفیت و جنس اطلاع یابید و تنها به قیمت فکر نکنید. تیشرت های پنبه ای برای روزهای گرم تابستان مناسبند و جاذب عرق بدن اند.تیشرت های جنس پیما ضد چروک و پرز دادن هستند. مرینو ضد عرق بوده و بوی بد عرق تان را در خود نگه نمی دارد. تی شرت های جنس ژرسه رنگ نمی دهد و بافت های پارچه لباس برای طولانی مدت را حفظ می کند. تی شرت های سه دکمه ای طرح معروف لاگوست از جنس مارسلا یا پیکه هستند.

  • سایز تیشرت

تیشرتی را برای خرید و پوشش انتخاب کنید که اندازه اندام و فرم بدنتان باشد و از پوشیدن تیشرت تنگ و یا گشاد خود داری نمایید . اندازه تیشرت باید متناسب با اندازه بالاتنه شما باشد و آستین آن نباید خیلی کوتاه یا بلند باشد. برای خرید تیشرت چون معمولا نمی شود آنها را پرو کرد آن را روی تن خود اندازه بگیرید و با تیشرت روی تنتان مقایسه کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.

  • تیشرت های یقه دار متناسب با فرم بدن

تیشرت یقه هفت گردن و قد شما راکشیده ترنشان می دهند. تی شرت های یقه هفت، معمولا مناسب کسانی هستند که بالاتنه بزرگی دارند زیرا شکل یقه باعث می شود بالاتنه شما جمع و جورتر به چشم بیاید. اما اگر بالاتنه شما صاف و بدون برجستگی است، این مدل اصلا توصیه نمی شود.

تی شرت های یقه گرد

 در تیپ شناسی مناسب آدم هایی است که بالاتنه ظریفی دارند، چون آنطور که بخش دنیای مد اشاره کرده است باعث می شود بالاتنه و سرشانه شما بزرگ تر از حالت طبیعی اش به نظر بیاید؛ اگر دارای شانه های افتاده ای هستید که فاصله بین آنها چندان زیاد نیست و پر نمی باشد، از تی شرت های یقه دار استفاده کنید. تی شرت های یقه دار پوشاننده عیب های شما هستند . پس اگر گردن دراز یا قد خیلی بلندی دارید، از انواع یقه دار آن استفاده کنید. انواع یقه ها – کانتونایی، U شکل، دکمه دار و ... – چندان فرقی نمی کند و مدل یقه کاملا به سلیقه شما ربط دارد.اگر می خواهید چاق تر از سایز واقعی خود به نظر نرسید بهتر است تیشرت با یقه خیلی باز نپوشید.تی شرت یقه هفت(وی شکل)

این مدل خاص معمولا همه جا موجود است و خرید مطلوبی محسوب می شود، اما باید بدانید که این نوع تی شرت مناسب همه افراد نیست.تی شرت های یقه هفت برای زنانی خوب است که بالاتنه بزرگ دارند. یقه هفت باعث می شود بالاتنه کوچکتر دیده شود.

 هرچه یقه هفت پایین تر باشد، شما لاغرتر به نظر می رسید. این نوع یقه، سایز بالاتنه شما را کوچکتر نشان می دهد و همچنین موجب می شود که بیشتر به روی صورت شما توجه و تمرکز بشود .

از طرف دیگر اگر شما بالاتنه صاف و بدون برجستگی مشخص دارید، مطمئنا این نوع لباس سبک مناسب اندام شما نیست، زیرا لباس های یقه هفت همیشه باعث می شود که بالاتنه شما کوچکتر به نظر برسد. لباس زیر بادکرده و بزرگ هم به شما کمک نمی کند و تنها موجب می شود که ظاهری غیر طبیعی پیدا کنید.

در حالی که تی شرت های یقه هفت مناسب زنانی است که بالاتنه بزرگ و سنگین وزنی دارند، تی شرت های یقه گرد اینطور نیست.

این مدل یقه برای کسانی مناسب است که می خواهند در محدوده بالاتنه خود، ظاهری درشت تر، پرتر و فریبنده تر داشته باشند. اگر شما بالاتنه ها و بالاتنه کوچکی دارید یقه گرد به شکلی شگفت انگیز و جادویی باعث می شود که بهتر دیده شوید.

 خانمی یا بالاتنه بزرگ با پوشیدن لباس یقه گرد، به طور ناخواسته توجه را به آن قسمت از بدنش جلب می کند، زیرا یقه گرد موجب می شود تا شما از آنچه که واقعا هستید، بزرگتر به نظر برسید.

 تی شرت کوتاه روی ناف (نیم تنه )

این نوع تی شرت ها برای زنان چاق و تپل مناسب نیست. تی شرت هایی که ناحیه شکم را نمی پوشاند و تا زیر بالاتنه یا قسمت ناف ادامه دارد، برای کسانی که شکم صاف و کوچکی دارند مناسب است و لباس ایده آلی برای آنها محسوب می شود.

 اما اگر شما شکم خوش فرمی ندارید و چاقی شما از زیر یک تی شرت کوتاه به چشم می خورد، یقینا این حالت جذاب و خوشایند نخواهد بود و این نوع تی شرت مناسب اندام شما نیست.

تی شرت بلند در حال حاضر بسیار رایج و مد شده است، اما برای همه افراد مناسب و جالب نیست.

این نوع تی شرت بهتر ازهمه بر تن زنانی که بدن آنها فریبندگی و برجستگی اندکی دارد، جالب به نظر می رسد، زیرا اندام آنها را برجسته و مشخص می کند. اغلب اوقات این مدل تی شرت از پارچه ای که به بدن می چسبند تهیه می شوند و اگر شما بالاتنه صاف و ران های باریک و لاغری دارید، پوشیدن این نوع تی شرت برای شما مناسب نیست.

اگر شما ران های لاغری دارید ، تی شرت بلندی را انتخاب کنید که متناسب با بدن شما است نه اینکه به بدن شما بچسبد.

 همچنین یک کمربند پهن و ضخیم که بر روی قسمت ران پوشیده بشود، وسیله بسیار خوبی است که به یک تی شرت بلند افزوده بشود، و باعث می شود که به ظاهر معمولی کل بدن شما تاثیر فریبنده ای ببخشد.

 تی شرت بلند یا لانگ

تی شرت بلند در حال حاضر بسیار رایج و مد شده است، اما برای همه افراد مناسب و جالب نیست.

این نوع تی شرت بهتر ازهمه بر تن زنانی که بدن آنها فریبندگی و برجستگی اندکی دارد، جالب به نظر می رسد، زیرا اندام آنها را برجسته و مشخص می کند. اغلب اوقات این مدل تی شرت از پارچه ای که به بدن می چسبند تهیه می شوند و اگر شما بالاتنه صاف و ران های باریک و لاغری دارید، پوشیدن این نوع تی شرت برای شما مناسب نیست.

 اگر شما ران های لاغری دارید ، تی شرت بلندی را انتخاب کنید که متناسب با بدن شما است نه اینکه به بدن شما بچسبد.

 همچنین یک کمربند پهن و ضخیم که بر روی قسمت ران پوشیده بشود، وسیله بسیار خوبی است که به یک تی شرت بلند افزوده بشود، و باعث می شود که به ظاهر معمولی کل بدن شما تاثیر فریبنده ای ببخشد.

 


  • انتخاب تیشرت بر اساس رنگ

تیشرت یکی از راحت ترین و پرطرفدارترین پوشش ها می باشد پس برای اینکه این پوشش راحت را بتوانید با لباسهای دیگر خود هماهنگ کنید، رنگ های چشم نواز مانند مشکی، آبی تیره، طوسی، سرمه ای و سبز یشمی را انتخاب کنید تا بعد از پوشش به ظاهر شما نمای دیگر بخشد.

هررنگ پوستی که دارید می توانید تی شرت سفید بپوشید این تیشرت ها حالتی کلاسیک دارند و با دیگر مدل های لباس می توان آنها را ست کرد. اگر مدیر یک مجموعه هستید و سن بالای 35 سال دارید پوشیدن تی شرت صورتی و زرد مناسب شما نیست و بهترین رنگ برای شما سفید می باشد.

طوسی رنگی خنثی ست که با هر رنگ لباسی ست می شود و اندامتان را خوش هیکل تر نشان می دهد . اشکال این رنگ در آن است که عرق تن تان در آن به سادگی به چشم می آید.

یکی از رنگ های محبوب تیشرت رنگ مشکی است که می توانید آن را با هر رنگ لباسی به تن کنید و نگران ست کردن آن نباشید.

به جای رنگ مشکی می توانید سورمه ای را انتخاب کنید که در کنار شلوار جین، ترکیب فوق العاده ای می بخشد.


نکات مهم در خرید تیشرت زنانه و دخترانه

  • رنگ سفید برای هر رنگ پوستی مناسب است و تی شرت این رنگی را در نظر داشته باشید.
  • خاکستری برای پوست های برنزه و تیره توصیه می شودکه ترکیبی از سایه های مختلف و شکل بدن را به صورت مجازی ترسیم کرده و اثرات ناشی از عرق بدن را نمایان نمی کند.
  • تنالیته رنگ آبی برای این لباس عالی است و هماهنگی خوبی می توان با T-SHIRT این رنگی و دیگر لباس  ها داشت.
  • اگر گزینه تنگ بر تن کنید، درز آن به سمت بالا کشیده می شود و در زیر بغل احساس تنگی خواهید کرد.
  • اگر گزینه بزرگ بر تن کنید، درز روی شانه پایین تر و روزی بازو خواهدبود.
  • همواره توجه کنید که قد لباس شما با فاق شلوار بستگی دارد. پایین این لباس باید درست روی خط کمر شلوار باشد.برای اطلاع از جدید ترین مدلها و قیمت انواع تیشرت زنانه و دخترانه به منوی سایت و دسته بندی خرید تیشرت زنانه مراجعه کنید .